Бұйымды безендіру. Көркем еңбек (қыздар), 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: «Көркем өнер еңбегі»
Ұзақмерзімді жоспардың бөлімі: Дизайн және технология | Мектеп: | |||||
Күні: | Мұғалімнің есімі: | |||||
СЫНЫП: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақ тақырыбы: Бұйымды безендіру. | ||||||
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 6.2.3.2 Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау. | |||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||
Бағалау критерийлері |
| |||||
Тілдік мақсат | Тақырыптық лексика және терминология: Асханаға арналған тоқыма, тұтқыш, орамал, алжапқыш, шайнекке арналған жылытқыштар, дастархан, синтетика, фетр, синтепон, пішім
| |||||
Құндылықтар | Шығармашылық пен еңбек | |||||
Пәнаралық байланыс | ||||||
АКТ дағдылары | Мәліметтер іздеу барысында АҚТ құралдарын пайдалана алады. | |||||
Алдыңғы тақырып | ||||||
Сабақ барысы | ||||||
Жоспарланғануақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||||
Басталуы | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Эмоционалдық жағдайды жақсарту мақсатында кез келген ойын өткізуге болады. | |||||
Ортасы
| (С) Жалпы талқылау: - Тігін өнеркәсібінің «Білім өрмек жібі» әдісі. Барлық оқушылар дөңгелене шеңбер жасайды. Бір оқушыға мұғалім домалақ жіпті беріп, бір мамандықты атайды. Оқушы келесі сыныптасына өзінің білетін мамандығын айтып әрі қарай жібереді. Мұғалім оқушыларға өткен сабақта орындаған жұмыстарынан көрме ұйымдастыруды ұсынады. Жұмыстардың барлығын оқушылар қарастырып болған соң, сұрақтарға жауап беруін ұсыныңыз.
Тігін бұйымдарын түрлі элементтермен безендіруге болады:
(Ө) Практикалық жұмыс Тігін бұйымдарын түрлі декоративті бөлшектер және элементтермен безендіру. | Сабаққа арналған презентация | ||||
Сабақтың соңы | Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:
| |||||
Дифференциация - оқушылар өздері шығармашылық жұмыс жасау үшін материалдар мен технологияларды таңдайды. A * деңгейі - өз жұмысын жасау үшін түрлі әдістер мен әдістерді қолданады. Олар сондай-ақ басқа студенттерге көмектеседі. B * деңгейі - 1-2 қабылдауды немесе әдісті, неғұрлым жеңілдетілген опцияларды пайдаланады. Жұмыс дербес орындалады. C * деңгейі- бір әдісті немесе шектелген әдісті қолданыңыз, түс гаммасы. Мұғалімнен немесе сыныптастардан көмек керек. | Дескрипторлар арқылы бағалау. | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсатын / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | ||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақ барысында жеке оқушылардың қандай жетістіктері / қиындықтары байқалды, кейінгі сабақтарда не іздеймін? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?