Ғарыштық инсталляция. Көркем еңбек, 4 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7 тарау: Ғарышқа саяхат

Мектеп: Көкшетау қаласы, ФМБ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сулейменова А.Ж.

Сынып: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ғарыштық инсталляция

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.3.3 Көркем жұмысты орындау үшін, әдіс-тәсілдерді өздігінен таңдау

4.2.3.2 Әртүрлі тәсілдермен, және үйлестірілген материалдармен (ермексаз, қолданыстан шыққан, қағаз материалдары) көлемді пішіндер жасау

Сабақ мақсаттары

  • Әртүрлі материалдар мен техникаларды үйлестіріп, 3D ғарыштық инсталляция орындау;
  • Шығармашылық жұмыстарды орындау әдістерін және тәсілдерді өз бетінше таңдау.

Жетістік критерийлері

Оқушы:

  • Күн жүйесiнің инсталяциясын жасайды;
  • Әртүрлі материалдар мен техникаларды қолданады.

Тілдік мақсаттар

 

Пәндік лексика және терминдер

  • Мақта дискілері, пластик бөтелкелерінің қақпақтары, жүн жіптері, фольга, плёнка
  • Меркурий, Венера, Жер, Марс, Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун

Неліктен екенін айта аласыз ба?

  • Ғарыш кеңістігіндегі қандай обьектілерді таңдайсыз?
  • Сіздің елестетуіңізде олар қалай көрініс тапқан?

Құндылықтарды дарыту

Азаматтық жауапкершілік

Пәнаралық байланыстар

Астрономия

АКТ қолдану дағдылары

Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды

Бастапқы білім

Табиғат әлемімен танысуды жалғастырады, көркем материалдармен жұмыс жасаудағы практикалық дағдыларың жетілдіреді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы

  • минут

1.Сабақтың басы: Сәлеметсіздер ме!

Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен және сабақ мақсаттарымен таныстыру. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет. (1 слайд)

2. Тапсырма №1. Оқу әдістемесі - визуалды, жұмыс түрі - фронталды, әдіс - жаңа ақпаратты игеру.

Сұрақтарға жауап беріңіздер:

  • Күн жүйесінде қанша планета бар?

Жауап: MAC анықтамасы бойынша 8 белгілі планеталар бар: Меркурий, Венера, Жер, Марс, Юпитер, Сатурн, Уран және Нептун.

  • Планеталар күн жүйесінде қалай орналасады?

Жауап: Күннің ең жақын төрт планеталар - Меркурий, Венера, Жер және Марс. Күннің төрт алыс планеталары - Юпитер, Сатурн, Уран және Нептун. Күн жүйесіндегі ірі планеталар, Юпитер және Сатурн, Уран және Нептун.

  • Планеталардың түстері мен пішіндері қандай?

Жауап: Күн жүйесіндегі планетаның түрлі түсті болуы мүмкін. Бір ресурс Марсқа қызыл түсті, екіншісі қоңыр түсті. (2-слайд)

3. Кері байланыс: Оқушылар ұсынылған жұмыстарға байланысты сұрақ қойю.

4. Қалыптастырушы бағалау: Толық қызықты жауаптар үшін оқушыларды мақтау.

https://www.youtube.com/watch?v=--JUVPoHfvc

https://ru.pinterest.com/pin/468092955011225630/

Сабақтың ортасы

30 минут

2 минут

5. Тапсырма №2. Техникаларды талдауға және үлгілерді қарастыруға бағыталған. Оқу әдістемесі визуалды, жұмыс түрі фронталды.

Күн жүйесі тақырыбында инсталляция орында.

Планеталар және ғарыш объектілерді жасаудың түрлі техникаларын қарастырыңыз.

Мысалы:

  • Боялған мата дискілері.
  • Пластик бөтелкелерінің қақпағы.
  • Жүн жіптерімен оралған қатты қағаздар.
  • Ойластырылған басқа планеталық кемелердің сұлбалары.
  • Басып шығарылған планеталардың суреттері.
  • Түрлі түсті қағаздан, фольгадан, пленкадан жасалған ғарыштық объектілер.
  • Умаждалған қағаз
  • Гуашь және т.б.

5. Тапсырма №3, дағдыларды дамытуға бағытталған, практикалық жұмыс, бөлшектерді белгілеу, кесу, біріктіру. Әдіс - практикалық, жұмыс түрі - жұптық.

Оқушыларға тапсырманы түсіндіру:- Қарастырылған әдістердің бірін таңдап, шығармашылық жұмыс жасаңыздар. Дәл белгілеу, элементтерді ұқыпты кесу, түрлі элементтерді байланыстыру.

6. Кері байланыс: Оқушылар сұрақтар қоюы мүмкін, ал мұғалім практикалық жұмыстарды орындау барысында оқушыларға жақындап, жұмыстарын бақылау және қауіпсіздік ережелерін сақтауға тиіс. Қажет болса, қолдау көрсету. Қалай дұрыс кесуге және тағы да басқа.

Сергіту сәті

Қырғауыл боп ұшамыз, ұшамыз (Екi қолымен қанат жасап ұшады)

Түлкi болып қашамыз, қашамыз  (Бiр орындарында тұрып жүгiредi)

Қырғауылдай тапқыр боп, тапқыр боп,

Орнымызға қонамыз (Бәрi орындарына отырады).

Ғарыштық объектілерді жасаудың бір немесе бірнеше техникаларын таңданыздар. Өз композицияларыңызды таңдаған техникада орындаңыздар.

Комментарий негізінде жұмыстарыңызды түрлендіріп, аяқтаңыздар. Қауіпсіздік техникасын сақтаңыздар.

Сіздің композицияңызға лайықты музыка таңдаңыз. Өз жұмысыңыз жөнінде әңгімелеңіз.

7.Саралау:Бірінші жұп пластилинді қолданады. Екінші жұп жүн жіптерін пайдаланады. Үшінші жұп фильтинг әдісін пайдаланады. Төртінші жұп мақта дискілері қолданады. Бесінші жұп әртүрлі материалдарды және таңдаған техникаларды пайдаланады.

8.Дескрипторлар:- көлемді планеталарды орындайды;- бөліктерді негізге мықты бекітеді;- кезеңдерінің реттілігін сақтайды; - ұқыпты жұмыс.

9. Кері байланыс:

- Сіз қандай техниканы таныстыңыз?- Орындау технологиясын қайталаңыз?

Ғарыштық музыка

https://www.youtube.com/watch?v=wI-VOWOGSr4

https://www.youtube.com/watch?v=_e18B3g-pqY

(пластилинмен сурет салу)

Түсті пластилин, қалың картон, жұмысқа арналған клеенка, дымқыл майлықтар, стек.

Сабақтың соңы

3 минут

10. Рефлексия:

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

    • нені білдім, нені үйрендім?
    • нені толық түсінбедім?
    • немен жұмысты жалғастыру қажет?

11. Жұмыс орның жинау.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Бірінші жұп пластилинді қолданады. Екінші жұп жүн жіптерін пайдаланады. Үшінші жұп фильтинг әдісін пайдаланады. Төртінші жұп мақта дискілері қолданады. Бесінші жұп әртүрлі материалдарды және таңдаған техникаларды пайдаланады.

Өзара бағалау;Бір-бірін бағалау;Оқытушының байқауы.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу