Портреттегі мамандықтар 2. Көркем еңбек, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім: Мамандықтар әлемі. |
| ||||||||||||
Сынып, күні: 4 |
| ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Портреттегі мамандықтар 2 | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.2.2.1 Анағұрлым күрделі әртүрлі әдістер мен тәсілдерді сенімді түрде пайдаланып, өздігінен таңдаған құралдар және материалдармен эксперимент жүргізіп, қолдану. 4.2.4.1 Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану 4.3.1.1 Өз жұмысын шығармашылық тәсілдермен негізгі идеясын түсіндіре отырып, арнайы терминологияны қолдана отырып, таныстыру. | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | • «Коллаж» техникасында портрет жасау үшін, түрлі құралдар мен материалдарды қолдану;• Қауіпсіздік нұсқауларын сақтау;• Негізгі идея мен процесті түсіндіріп шығармашылық жолдармен таныстыру. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы: • Коллаж техникасында шығармашылық жұмыстарды орындайды;• Күрделі техника мен әдістерді қолданады. | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Пәндік лексика және терминология:
Неліктен екенін айта аласыз ба?
…неліктен бұл мамандық қазіргі заманда өзекті? | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Әлем мәдениетінің әртүрлілігіне құрметпен қарау және ұлттық мәдениетті сақтау және дамыту үшін жағдай жасау. Бір-бірін тыңдай білу қабілеті. Бір-біріне құрметпен қарау. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | ------ | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ-ны сабақ барысында қолданбайды. | ||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар іс жүзінде үйренгендерін қолданады. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 3 минуты | 1.Оқушылармен амандасу. Мақсаты: оқушылардің назарын сабаққа тарту, оң көзқарас қалыптастыру. «Деннисон Крюртері» сабақ алдында орындалады.Жаттығу эмоциялар мен ойлау процестерін үйлестіруге арналған. Бұл психикалық стрессті әлсіретеді, тиісті іс-әрекеттерге ықпал етеді, жаңа ақпаратты қабылдауға көмектеседі, өзгелердің көзқарастарын жақсы түсінуге көмектеседі. Отырып немесе тұрып орындауға болады. 1. Өзіңе ыңғайлы етіп толарсағыңды (лодыжки) айқастыр. 2. Қолыңды айқастырып, саусақтарыңды «құлып» етіп қос. Қолыңды айналдырып бұра. Қол туралы толығырақ. Қолыңды алға соз, алақандар бір-біріне сыртымен, ал бас бармақ төмен қарап тұрсын. Сосын қолдарыңды айқастыр, яғни бір қолыңды екінші қолыңның үстінен өткіз. Енді алақаныңды қосып, саусақтарыңды «құлыпта». Енді қолдарыңды төмен түсіріп, кеуде тұсында шынтағың төмен қарап тұратындай етіп қолыңды бұра. 3. Осы қалыпта тұрып, тіліңді үстіңгі тістеріңнің жанына тіре. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. | ||||||||||||
Сабақтың ортасы
32 минуты 2 минут | 2.Тапсырма№1: Әдіс - практикалық, жұмыс түрі – жұпта. Қайшымен жұмыс:1. Қайшыны арнаулы қобдишада сақтау керек.2. Қайшыны жолдасына үшкір ұшымен берме.3. Қайшыны ашық қалдыруға болмайды.4. Жолдасың қайшымен жұмыс істеп жатқан кезде көңілін бөлуге болмайды5. Қайшының ұшын жоғары көтерме6. Қайшылар өткір болуы керек және жабық сақталғаны жөн. Терможеліммен жұмыс істеу кезінде сақтық шаралары.1. Қараусыз қалдырмаңыз.2. Жұмыс істеп тұрған кезде терможелімді тік орнатыңыз жəне оны жағына қоймаңыз.3. Қызмет көрсететін құралды ғана пайдаланыңыз.4. Терможелімнін ұшын ұстамаңыз және ыстық желімді.5. Жұмысты аяқтағаннан кейін терможелімді өшіріңіз. Өткен сабақта орындаған портреттеріңізге қараңыздар. Шаш пен бас киімдерді қандай материалдардан жасайтындықтарыңыз жайында ойланыңыз. Жұмыстарыңызды немен толықтыруға болатындығын талқылаңыздар. Жұмыс орнымен қажетті материалдарды дайындаңыздар. Жұмыс кезеңдері (жалғасы):
Жұпта шығармашылық жұмыстарыңызды таныстырыңыздар. Таныстыру барысында арнайы терминологияны қолданыңыздар. 3. Кері байланыс: Сіз бәрін түсінесіз бе? Сұрақтар бар? 4. Дескрипторлар -өз таныстырылымында арнайы терминдерді қолданды; -таңдалған мамандықтың ерекшелігін айтады; -қазіргі уақыттағы өзектілігін түсіндіреді; -жұмыстың орындалу үрдісін түсіндіреді; -өзінің жұмысының жақсы жақтарын айтады; -жасау барысында болған қиыншылықтармен бөліседі; -жұмыстын жақсартудың жолдарын айтады. 5. Бір-бірін бағалау. 6. Саралау: Барлығы бір техника қолданып жұмысты орындайды. Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгінеді. Кейбір оқушылар өздері жұмысты орындайды. 7. Кері байланыс. - тапсырманы қалай орындадыныз? - оны орындау қаншалықты қиын / женіл ба? Неліктен? |
| |||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | 8. Рефлексия: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы өздерінің және сыныптастарының жұмыстарына баға береді. Жұмыс орнын жинау. | ||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Барлығы бір техника қолданып жұмысты орындайды. Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгінеді. Кейбір оқушылар өздері жұмысты орындайды. | Бір-бірін бағалау; Мұғалім-оқушы; Мұғалімнің байқауы. | Денсаулық сақтау технологиялары. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?