Қазақтың ұлттық киімі 1. Көркем еңбек, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 тарау: Менің Отаным - Қазақстан | Мектеп: ____ ____ ____ | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: ____ ____ ____ | ||||||||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қазақтың ұлттық киімі 1 | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.1.2.2 Қазақ халқының және әлем халықтарының қолданбалы өнерінің ұлттық ерекшеліктерін анықтау және суреттеу 4.2.3.4 Шығармашылық жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениетінің элементтерін қолдану | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | -түрлі орындау техникасын үйлестіру -шығармашылық идеяларын, сезімдерін көрсету | ||||||||||||
Жетістік критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Мысалы (тілдік мақсатқа байланысты): Талқылау үшін сұрақтар:
Суды, шөпті бейнелеу үшін қандай тәсілдерді қолданар едіңіз? | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Осы сабақ арқылы әр оқушының бойында туған жерге деген ыстық сезімін арттыру(сүю, қорғау, таза ұстау) көзделеді | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | География пәнімен байланысады жер су аттарын айтуда және тарих, өнер тарихымен байланысады суреттерді талқылауда | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта АКТ қолданбайды | ||||||||||||
Бастапқы білім | Әр оқушы өзінің туған өлкесіндегі көрікті жерлеріне барып көрген, қарындаштарды, бояуларды т.б. бейнелеу құралдарын қолдану біледі | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы | Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтап алу - оқушылар сабақ соңына дейін өз туған жерлерінің көрікті, әсем пейзаждарын бейнелейді. | «Кара Жорга» биі https://www.youtube.com/watch?v=rvJC8_i1f6w таныстырылым көрсету | |||||||||||
Сабақтың ортасы
| (К) «Қара Жорға» биінен үзінді тамашалаңыздар. Сұрақтарға жауап беріңіз:
(Т) Қазақтың ұлттық өрнектерінің түрлерін қарастырыңыздар. . Сұраққа жауап беріңіздер: -Қандай өрнек түрлерін бөліп алар едіңіздер? -Қандай өрнектер қазақтың ұлттық киімдерінде жиі кездеседі? (С) Қазақтың ұлттық бас киімдеріндегі өрнектерді атаңыздар? Сұраққа жауап беріңіздер? -Бас киімдер қандай материалдардан жасалған? -Қазақтың қандай ұлттық бас киімін қазіргі уақытта жиі көруге болады? -Қандай халықтар тақия киеді? -Сендер бас киім туралы қандай ертегі, аңыздарды білесіңдер? Қысқаша әңгімелеп беріңдер. Сұрақтарға жауап беріп болғаннан кейін оқушылармен бірлесіп практикалық жұмысқа арналған критерилер құрастырамыз, мысалы: -ұқыптылық -тақырыптан ауытқымау т.б. (Ө) Нұсқаулыққа сүйене отырып, тақия жасаңыздар:
Сабақ соңында оқушылардың жұмыстарынан көрме ұйымдастырып жіберіп критерилер бойынша бір бірін бағалау жүргіземіз | http://asiasalon.kz/index.php?do=photo&albom=3 Қазақтың ұлттық киімінің тарихы туралы сайттар http://www.bilu.kz/kostyum.php Тақияны жасау сайты http://ped-kopilka.ru/blogs/olga-yurevna-travneva/master-klas-izgotovlenie-tyubeteiki-s-poshagovym-foto.html https://www.youtube.com/watch?v=z-gU80v2C8Q | |||||||||||
Сабақтың соңы | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет | ||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып көмекті қажет ететін оқушыға қолдау көрсету | Критерилер бойынша оқушылар бір-бірін бағалайды | Денсаулық сақтау технологиялары интерактивті тақтаны 10 минуттан көп қолданбау. Сабақта белсенді іс-әрекет қарастырылған. Сабақ барысында Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?