Қазақтың ұлттық киімі 2. Көркем еңбек, 4 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 тарау: Менің Отаным - Қазақстан

Мектеп: ____ ____ ____

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: ____ ____ ____

Сынып: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қазақтың ұлттық киімі 2

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.3.1 Тиімді тәсілдермен анықталған материалдарды және компоненттерді нақтылықты сақтай отырып өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру

Сабақ мақсаттары

-тиімді тәсілдермен анықталған материалдарды және компоненттерді нақтылықты сақтай отырып өлшеу,

-белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру

Жетістік критерийлері

  • мозайка тәсілін сенімді түрде пайдаланады;
  • өздігінен таңдаған құралдар және материалдармен қолданады;
  • шығармашылық идеяларын, сезімдерін өз жұмысында көрсетеді

Тілдік мақсаттар

 

Мысалы (тілдік мақсатқа байланысты): Талқылау үшін сұрақтар:

  • Қоршаған ортаның қандай табиғи обьектілері мен пішіндеріне ұқсас?
  • Өз жұмысыңызда нені бейнелегіңіз келеді?
  • Қандай түстерді қолданар едіңіз?

Суды, шөпті бейнелеу үшін қандай тәсілдерді қолданар едіңіз?

Құндылықтарды дарыту

Осы сабақ арқылы әр оқушының бойында туған жерге деген ыстық сезімін арттыру(сүю, қорғау, таза ұстау) көзделеді

Пәнаралық байланыстар

География пәнімен байланысады жер су аттарын айтуда және тарих, өнер тарихымен байланысады суреттерді талқылауда

АКТ қолдану дағдылары

Бұл сабақта АКТ қолданбайды

Бастапқы білім

Әр оқушы өзінің туған өлкесіндегі көрікті жерлеріне барып көрген, қарындаштарды, бояуларды т.б. бейнелеу құралдарын қолдану біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақ басында:

- оқушылардың зейінін шоғырландыруға

- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтап алу

- оқушылар сабақ соңына дейін өз туған жерлерінің көрікті, әсем пейзаждарын бейнелейді.

Видео

https://www.youtube.com/watch?v=_90N7zuXxvQ

Сабақтың ортасы

(С) Сұраққа жауап беріңіздер:

-Қазақтың ұлттық ою-өрнектері қайда кездеседі?

-Мынау заттарда/киімдерде қазақтың қандай ою-өрнектерін көруге болады?

-Сенің үйіңде қазақтың ою-өрнегімен өрнектелген киімдер немесе заттар бар ма?

(С) Әртүрлі өрнектермен өрнектелген қазақтың кілемдерін қараңыздар.

- Қандай өрнектер мына кілемде де, басқа кілемде де кездеседі, салыстырыңдар?

(Ж) Түстік шеңберге қарап, қандай түстер өзара кереғар екенін естеріңізге түсіріңіздер. Жұпта жұмыстарыңды мозаика техникасында ою-өрнектеріңді әсемдеу үшін қандай түстік гамманы таңдайтыңдарыңызды ойланып, талқылаңыздар.

Оқушылармен бірлесіп практикалық жұмысқа арналған критерилер құрастырамыз, мысалы:

-ұқыптылық

-тақырыптан ауытқымау т.б.

(Ж, Қ) Практикалық жұмыс:

Жұмыс істеу үшін қажетті материалдар мен құралдарды дайында:

  • Альбомның ортасына таңдап алынған өрнекті салыңыз;
  • Таңдалған түстегі қағазды 1 см кішкентай шаршыларға кес ;
  • Желімді қолдана отырып, өрнектің сызықтарын бойлай жабыстыр;
  • Өрнектің ішкі жағын басқа түспен, ал фонын басқа түспен толықтыр;
  • Суреттегі бос жерлерді ұқыпты етіп толтырып, жұмысты аяқта.

Сабақ соңында оқушылардың жұмыстарынан көрме ұйымдастырып жіберіп критерилер бойынша бір бірін бағалау жүргіземіз

Түрлі түсті қағаз, қатты қағаз, желім, қайшы

Түстік шеңбер

«Мозаика» техникасымен жұмыстың иллюстрациялары

Мозаика мысалдарына сайттары

http://ped-kopilka.ru/blogs/larisa-zinovevna-fedorova/aplikacija-iz-bumagi-mozaika-osene-derevo.html

http://hobbymo.ru/index.php?module=mk&parameter=some-content&content=669

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып көмекті қажет ететін оқушыға қолдау көрсету

Критерилер бойынша оқушылар бір-бірін бағалайды

Денсаулық сақтау технологиялары интерактивті тақтаны 10 минуттан көп қолданбау.

Сабақта белсенді іс-әрекет қарастырылған.

Сабақ барысында Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу