Сыйлық дегеніміз не? Көркем еңбек, 3 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

8 Бөлім: Демалыс мәдениеті. Мерекелер

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Сыйлық дегеніміз не?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.3.2

Әртүрлі тәсілдермен және материалдармен (ермексаз, қолданыстан шыққан, қағаз материалдары) көлемді пішіндер жасау

 Сабақ мақсаттары

  • Шығармашылық жұмысты орындау үшін балама материалдарды және орындау тәсілдерін ұсыну;
  • Компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру.

 Бағалау

 критерийлері

Білім алушы:

  • Марк Бернестің «Журавли» әнін тыңдайды;
  • 9 мамырға әртүрлі материалдарды пайдалана отырып ашықхатты жасайды.

 Тілдік мақсаттар

 

Қарастырылады:

  • сыйлық;

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • сыйлық дегеніміз не?
  • олар қандай болады?
  • оларды қандай мереке қарсаңында сыйлай алады?
  • сонымен қатар қандай құттықтаулар болуы мүмкін?

 Құндылықтарды

 дарыту

Әлем мәдениетінің әртүрлілігіне құрметпен қарау және ұлттық мәдениетті сақтау және дамыту үшін жағдай жасау.

Бір-бірін тыңдай білу қабілеті. Бір-біріне құрметпен қарау.

 Пәнаралық

 байланыстар

Дүниетану, музыка.

 АКТ қолдану

 дағдылары

АКТ-ны сабақ барысында қолданбайды.

Бастапқы білім

Оқушылар іс жүзінде үйренгендерін қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Оқушыларды сабақтың тақырыбен және мақсаттарымен таныстыру:

Тапсырма №1: Жаңа ақпаратты меңгеру.

СТАРТЕР.

Түрлі сыйлықтардың суреттерін қарастыр. Сұрақтарға жауап бер:

- Сыйлық дегеніміз не?

- Бұл сыйлықтар неге арналуы мүмкін?

- Олар қандай материалдан жасалған?

Марк Бернестің «Журавли» әнін тыңда.

- Бұл әнде не жайында айтылады?

Әнді тыңдау барысында туындаған сезімдеріңіз бен ойларыңыз туралы бөліс.

Мұғалім:

- Биыл 2018 жылы Ұлы Жеңістің 73 жылдығы, миллиондаған жауынгерлердің өмірі, бізге үшін берілген жеңіс болады ... Ұлы Отан соғысы кезінде Отанымызды қорғауға келген ұлдар қазір өте қәрі, олар жыл сайын азайып жатыр.

Біз осы мерекеге дайындалдық, соғыс туралы кітап оқып, ардагерлермен кездестік, олардың әңгімелерін тыңдап, еске алу кітабын құруға қатысып, құрметті ардагерлерімізге концерт дайындадық.Ал сыйлықсыз қандай мереке?Бүгін ардагерлерді құттықтау үшін біз ашық хаттар дайындаймыз.

Кітап дүкендерінде дүңгіршектерде осы тамаша мерекенің символы, әдемі ашықхаттар сатылады.Бірақ, өзіңіз жасаған ашықхат ардагерлер үшін, өте қымбат болады!Біз аппликация техникасында Жеңіс күніне арналған ашықхат жасаймыз. 9 мамырға арналған ашықхаттарды қараңыз. Біз аппликация техникасында Жеңіс күніне арналған ашық ха жасаймыз.9 мамырға арналған ашық хаттарды қараңыз.

Өнімнің сынама анализі:Ашықхат нысаны қандай?Ашықхатта нені көріп түрсіз?Біз қандай материалдарды қолданамыз?Жұмыс істеу үшін қандай құралдар қажет?Қауіпсіздік ережелерін есімізге аламыз?

Әр түрлі қолдан жасалған және зауытта жасалған сыйлықтар көрсетілген суреттер,

Ғаламтор ресурстары:

www.bebi.lv/otdih-i-dosug-s-detjmi/podarki-svoimi-rukami.html

more-idey.ru/10/samodelnyie-podarki-35-variantov.htm

https://ru.pinterest.com/explore/фоторамки-своими-руками-953629721105/

Сабақтың ортасы

25 минут

2 минут

Тапсырма №2. Практикалық жұмыс

Топтарда түрлі көркемдік және қол асты материалдарды қарастыр. 9 маусымға арналған шығармашылық жұмыс жасау үшін бұл материалдарды өзара қалай байланыстыруға болатындығын жұпта талқыла.

Түрлі материалдарды қолдана отырып, 9 маусымға шығармашылық жұмыс орында.

Жұпта немесе кішігірім топтарда жасаған бұйымдарыңды қарастырып, олардың сапасын салыстыр.

Жұмыста қауіпсіздік техникасын сақтау қажет.Ашықхат жасау үшін бізге қажет:1. Ашықхаттың негізі - A4 ақ картон форматы;2. Көгілдір және жасыл түсті және ақ парақты, түрлі-түсті қағаз;3. Қызыл түсті түсті қағаз.4. Қайшы;

5. Қарапайым қарындаш, түсті қарындаш.6. Жұлдызша және әскери дулыға үлгілері;7. PVA желім.

Ашықхатты дайындау жоспары.1. Картонды жартысында бүктеңіз (ашықхаттын негізі).2. Түсті қағазды алыңыз, бөлшектерді қиып аламыз.3. Ұқыпты қып аламыз - жабыстырамыз.

Ашықхатты жасау оқушыардың өзіндік жұмысы.НәтижеҚандай ашықхаттар шыққаның көрейік. (Ашықхаттардың көрмесі)Біздің ардагерлерге, сүйіспеншілікпен жасалған ашықхаттар алуға қуанышты болады!Сіздер жақсы жұмыс жасадындар,Ашықхат тамаша болды!Ардагерлерге қуаныш әкелсін.Сіздерге жақсы жұмыс үшін рахмет.

Қалыптастырушы бағалау: дескриптор бойынша:

- бөлшектерін ұқыпті қиып алады;- қағаздың бетіне композиция құрайды;- бөлшектерді ұқыпты жабыстырады.

Саралау:

Барлығы ең аз материалдар мен әдістерді қолдана отырып, шығармашылық жұмыстарды орындайды. Көпшілік әдістер мен материалдарды қолданатын болады. Кейбір оқушылар материалдар мен техниканың максималды көлемін пайдалана отырып, өздері жасайды.

Кері байланыс.

- Өз жұмысыңызды көрсетіңіз?- Кімге қандай жұмыс үнайды?- Сіздің бейненіз нені білдіреді?

Түрлі-түсті немесе әр түрлі пішінді карточкалар.

Табиғи материалдар, қолданыстын шыққан материалдар, ермексаз, скотч, сым, шпажкалар және скетчбук.

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия:

Жұмыстың аяқталуы бойынша бір-біріңіздің суреттерін бағалаңыз және «Екі жұлдыз және бір тілек» түрінде түсініктеме беріңіз.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлығы ең аз материалдар мен әдістерді қолдана отырып, шығармашылық жұмыстарды орындайды. Көпшілік бір неше әдістер мен материалдарды қолданатын болады. Кейбір оқушылар материалдар мен техниканың максималды көлемін пайдалана отырып, өздері жасайды.

Бір-бірін бағалау;

Оқушы-оқушы;

Оқытушы-оқушы;

Мұғалімнің байқауы.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу