Ғарыш. Көркем еңбек, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6 Бөлім: Атақты тұлғалар |
| |||||||||
Сынып: 3 |
| |||||||||
Сабақ тақырыбы | Ғарыш | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.3.2 Собирать информацию из разных источников, для развития творческих идей; 3.3.1.1 Өз жұмысының (эскиз, бұйым) негізгі идеясын және процесін арнайы терминологияларды пайдаланып таныстыру. | |||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы:
| |||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминология: Космос, жұлдыз Талқылауға арналған сұрақтар: …мына материалдар қолданылды. | |||||||||
Құндылықтарды дарыту | Әлем мәдениетінің әртүрлілігіне құрметпен қарау және ұлттық мәдениетті сақтау және дамыту үшін жағдай жасау. Бір-бірін тыңдай білу қабілеті. Бір-біріне құрметпен қарау. | |||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ-ны сабақ барысында қолданбайды. | |||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар іс жүзінде үйренгендерін қолданады. | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 10 минут | Оқушыларды сабақтың тақырыбен және мақсаттарымен таныстыру: Тапсырма№1: Музыка тыңдап сұрақтарға жауап бер:
Оқушыларға сабақтың тақырыбын анықтауын ұсыныңу. Сұрақтарға жауап беріңіз: - Күн жүйесінде қанша планета бар? - Күн жүйесіндегі планеталардың қандай атауларын білесіз? - Космостың қандай нысандарын білесіз? - Қазақстандық космонавтардан кімдерді білесіз? Күн жүйесіндегі Планеталердың аттарын талдау (Меркурий, Венера, Жер, Марс, Юпитер, Сатурн, Уран және Нептун). Оқушыларға олар білетін қазақстандық космонавтар туралы айтып беру. (Т. Мұсабаев, Т. Әубәкіров, А. Айымбетов). Коллаж (франц. collage – жапсыру, желімдеу) – бейнелеу өнеріндегі техникалық әдіс, кубизм, футуризм суретшілерінің шығармашылық ізденісі кезінде пайда болған бейнелеу өнерінің бір тәсілі. Аппликация деген атау латынның қиыстыру, жабыстыру деген мағынадағы сөзден шыққан. Аппликацияны жұмыс ерекшелігі мен қолданылатын материалына қарай үш топқа бөліп, қарастыруға болады.
Аппликация және коллаж техникаларынжа жасалған жұмыстарды қарастыр: Сұрақтарға жауп беріңіз:
| https://www.youtube.com/watch?v=vZYm6AK64aU Күн жүйесі туралы сайт http://spacegid.com/planetyi-nashey-s-vami-solnechnoy-sistemyi.html Космонавттардың рекорды туралы сайт http://www.aif.ru/dontknows/10_samyh_izvestnyh_kosmonavtov_i_ih_rekordy | ||||||||
Сабақтың ортасы
25 минуты 2 минуты | Тапсырма №3. Практикалық жұмыс. «Коллаж» техникасында Күн жүйесінің макетін жасауды оқушыларға ұсыныңыз. Практикалық жұмыстың орындау кезеңдері:
Күн жүйесіндегі планеталарды орналастыр. Дескрипторлар: - Құрастыруды ұйымдастыру; - түрлі материалдарды пайдаланады; - желiмдейді; - фломастермен бөлшектерді қосады; - жұмыс мұқият жүргізілді. Бір-бірін бағалау: оқушы-оқушы. Саралау: Барлығы планетаның нысанында ең аз қаражат пайдаланып орындайды, көпшілігі бірдей материалмен айналысады, кейбір оқушылар жаратылыстану композиция жасау арқылы көптеген материалдарды қолданады. Кері байланыс. - тапсырманы қалай орындадыныз? - оны орындау қаншалықты қиын / женіл ба? Неліктен? |
Қара түсті қатырма қағаз, желім, қайшы Фольга, замазка-қарындаш Акварель, гуашь, кистьтер, суға арналған ыдыс | ||||||||
Сабақтың соңы 3 минуты | Бағалау Оқушылардың аяқталған жұмыстарын бір жерге жинаңыз. Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір дескрипторлар бойынша бағалайды Рефлексия: Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - немен жұмысты жалғастыру қажет? | |||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Барлығы планетаның нысанында ең аз қаражат пайдаланып орындайды, көпшілігі бірдей материалмен айналысады, кейбір оқушылар жаратылыстану композиция жасау арқылы көптеген материалдарды қолданады. | Бір-бірін бағалау. Оқушы-оқушы. Мұғалімнің байқауы. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?