Дайындықты қорытындылаймыз. Көркем еңбек, 3 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8D - бөлім: Өнер

Мектеп: Көкшетау қаласы, Физика- математикалық бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Мухаметкалиева Г.Т.

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дайындықты қорытындылаймыз

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.1.1 қоршаған ортадағы визуалды элементтерді таңдау және пайдалану, оларды өз идеялары мен сезімдерін жеткізу және білдіру үшін қалай қолдану керектігін түсіну

 Сабақ мақсаттары

  • Батпырақуықтың негізгі моделінен оның өзгертілген түрін жасау.

 Бағалау критерийлері

  • Батпырақуықтың негізгі моделінен оның өзгертілген түрін жасады.

 Тілдік мақсаттар

 

Пән лексикасы мен терминологиясы:

негізгі модель, батпырауық, леер, симметрия, тепе- теңдік, құйрығы, жіп.

Диалог/жазуға арналған сөз тіркестері:

Тепе- теңдікті сақтау үшін … қажет.

 Құндылықтарды дарыту

Бір- бірінің ойын құрметтеу. Бір- бірін тыңдай алу. Бір- біріне жақсылық жасай білу.

 Мультикультурализм

Кинетикалық өнер саласындағы өнертапқыштардың туындыларымен танысу арқылы әлемдік өнерді құрметтеу және дарыту.

 Пәнаралық байланыс

Математика

Бастапқы білім

Адамның өнертабыстары жайлы өткен бөлімдерден алған білімдері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

  • минут

1.Амандасу.

Сабақтың мақсатын айту:

  • Батпырақуықтың негізгі моделінен оның өзгертілген түрін жасау.

Сабақтың ортасы

35 минут

2. Балалар, біз ұшатын аппараттар бөлімінде олардың бірнеше түрлерімен таныстық (3 минут).

- Сіздер қандай ұшатын нысандар мен тіршілік иелерін білесіздер? Атаңыздар.

- Еске түсіріңіздер, батпырауық адамдарға қандай пайда әкелді? Атаңыздар.

 Бүгін біз тағы да сол бөлімге жүгінеміз. Нақтырақ айтсақ, қағаздан батпырауықты жетілдіре отырып жасаймыз. Қалай деп ойлайсыздар?

Оның пішініне басқа түр береміз, мысалы, көбелекке немесе басқа да жәндікке инелікті келтіру. Бірақ та батпырауықтың симметриялы болуын ұмытпаймыз, сонымен қатар батпырауықтың ұшатын үстіңгі аумағы сақталуы керек, әйтпесе біздің батпырауық ұшатын қабілетінен айырылады.

3. Тапсырма.

Қағаздан жасалған батпырауықтың негізгі пішініне жетілдіре отырып басқаша пішін беріңіздер (жекеше жұмыс). (26 минут).

Саралау. Кейбір балалар батпырауықтың негізгі үлгісін безендіреді. Қалған оқушылар пішінін өз көзқарастары бойынша түрін өзгертеді.

Негізгі базалық нысанын орындау алгоритмі:

  • Қағаз парағының екі жартысы бірдей болатындай қылып ортасынан тура бүктеңіздер.
  • Қағаздың жоғарғы бүктелген жағынан оң жаққа қарай 4 см қалдырыңыздар;
  • Төменгі оң жақ шетінен сол сияқты 4 см қалдырыңыздар;
  • Шыққан нүктелерді сызықтармен қосыңыздар;
  • Артқы жағымен тура осылай қайталаңыздар;
  • Шыққан сызықтармен қағаздың шеттерін жоғары қарай бүктеңіздер (осы кезеңде өздеріңіздің батпырауықтарыңыздың жиек сызықтарын кез келген пішін бере отырып өзгерте аласыздар)
  • Скочтің көмегімен таяқшаларды батпырауықтың жоғарғы жағына бекітіңіздер;
  • Келесі жағын жай қарындашпен леер орынын белгілеп алыңыз да, осы нүктені скочбен жабыстырыңыз және тескішпен тесіңіз.
  • Тесікке жіпті өткізіңіз және байлаңыз;
  • Қағаздың төменгі жағына тепе- теңдік үшін таспаларды жабыстырыңыздар.

4. Қалыптастырушы бағалау. Өзара бағалау. (4 минут)

Дескрипторлар:

- екі жағы симметриялы болып келген батпырауықты орындады;

- батпырауықтың негізгі үлгісінің жиек сызығынан ерекшелендірді;

- суретін салды және бояды.

Кері байланыс: жұмыс кезінде қандай қиындық туындады? (2 минут)

Батпырақуықтың негізгі моделі.

Түрлі түсті қағаз, жай қарындаш, фломастерлер,

қайшы,

скотч, тескіш,

жіп, екі таспа.

Тарату материалы.

Сабақ соңы

3 минут

4.Рефлексия.

«Жетістік баспалдағы»

5. Жұмыс орындарын жинастыру.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау. Кейбір балалар батпырауықтың негізгі үлгісін безендіреді. Қалған оқушылар пішінін өз көзқарастары бойынша түрін өзгертеді.

Мұғалімнің бақылауы.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Мақсаттар шынай болды.

Барлық оқушылар мақсатқа қол жеткізді.

Саралау оқушылардың білім деңгейі мен қабілеттеріне байланысты өткізілді.

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды.

Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Практикалық жұмысы

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Эстетикалық бағытындағы әдістемелік бірлесігінің жетекшісі_________________Дюсенова Г.Г.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу