Уақытты зерттейміз. Көркем еңбек, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4B Бөлім:Уақыт | Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||
Күн: | Мұғалім АЖТ: Мухаметкалиева Г.Т. | ||||||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Уақытты зерттейміз. | ||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.6.1 Шығармашылық идеяларды құру және дамыту, соның ішінде АКТ, әртүрлі көздерден, ақпаратты жинау, өз тәжірибесімен сабақтардың негізінде қабылданған шешімдер қолдау үшін 3.1.6.2 идеялар түрлі жолдармен ұсынылған және құрылымдалған болатының түсіну | ||||||||||
Сабақ мақсаты |
| ||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||
Тілдік мақсаты | Лексика мен,пән спецификасы:тарихи уақыт,уақыт шкаласы, киім стилі, өнер туындысы, костьюм композициясы, тоқыма үлгісі, шығармашылық туынды, таңдалған мата, құрсау, жақтау,баспа. Диалог пен хаттар үшін пайдалы тіркестер: әр кезең киімдерінде бір бірінен айырмашылығы бар, мысалы…, Уақыт киім үлгісінің өзгеруіне ықпал көрсетеді, …,киімдегі оюлар келесідей көрсетілген… | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Әртүрлі тарихи кезеңдердегіқлттарға құрмет көрсету. Оқушылардың бір-біріне сабақ барысында сыйластықта жұмыс жасауы. Сабақ басында бір-бірімен амандасу, сабақ соңына дейін бір-біріне құрмет көрсету. | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих | ||||||||||
АКТ дағдыларын пайдалану | Жазу дағдылары, айту, көрнекі дағдылары: желісі, пішіні, симметрия. | ||||||||||
Бастапқыбілім | Оқушылар өткен сабақта мата ұғымдарымен, тоқыма, құрылымды маталар, батик техникасымен танысты. | ||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||
Жоспарланған сабақ барысы | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақ басы 4 минут | 1 Амандасу. 2. «Ми шабуылы» әдісін пайдалану арқылы оқушылардың сабақ мақсатын өздігінен анықтауы: -Балалар, тарихи кезеңдеген не? Мүмкін жауаптар: -Қандай тарихи кезеңдерді білесіздер? - «Киім стилі» дегенді қалай түсінесіздер? -Қандай киім стилі бар? Мұғалім оқушылармен бірге тарихи кезеңдерді және киіну стилін танып біледі. 3 Мұғалім сабақ мақсатын айтады:
| АКТ | |||||||||
Сабақортасы 34 минут | Тапсырма №1. Көрнекі-иллюстрациялық әдісі. Жұмыс: топ нысаны, талқылау. (7-10 минут): Иллюстрацияларды мұқият қарайық. Оларда әртүрлі тарихи кезеңдегі және әртүрлі стильде киінген адамдар көрсетілген. Киімдегі оюларға көңіл бөліңіздер. Әртүрлі халық өкілдері мен әртүрлі тарихи кезеңдегі адамдар киімін салыстырыңыздар. Сұрақтарға жауап беріңіздер:1. Суретте түрлі тарихи кезеңдегі адамдарға қарап қандай киімдерді көрдіңіздер? 2.Олардың бір-бірінен айырмашылығы неде? Ортақ несі бар? Дескрипторлар: -әртүрлі кезеңдегі иллюстрацияларды салыстырады; -киім үлгілерін айтады; -әр кезеңдегі киім үлгілері нсалыстырады; -түрлі кезеңдерде киілген киім үлгілеріне қорытыңды жасайды; -әртүрлі халық киімдерінің ерекшеліктеріне қорытынды жасайды. Қалыптастырушы бағалау, өзін-өзі бағалау топта (2 минут) Топ белсенділері, параққа әр оқушының дескрипторлар жетістіктерін жазады. Әр топтың жауаптарын тыңдау. Белсенді оқушыларды таңдау . Тапсырма 2. жұмыс формасы-топтық (10 минут). Тарихи кезеңдегі киім үлгісін таңдап, постер жасау. Дескрипторлар: -кезең таңдайды; -сол кезеңдегі киім үлгілерін атап шығады -киім үлгісін атайды; - сол кезеңдегі киімің мата мен материал үлгісін көрсетеді; -матадағы суреттің мағынасын, матаның мәнін ашады. - өзінің эмоционалды киімге көзқарасын білдіреді. 4.Кері байланыс. (2 минут) Топтарды тыңдау. Белсенді оқушылардытаңдау. Тапсырма 3,жұмыс формасы- жеке, (9 минут) Белгілі стиль мен уақыттың эскизін жасау, немесе кезкелген мемлекеттің оюын, немесе өзін ойлап табу. Саралау: кейбір оқушыларға көмек ретінде, дайын шаблон ретіндегі материалдарды таратып беру Дескрипторлар: - оюлардың түрлері (өсімдік, зооморф, антропоморфты, геометриялық, космогониялық); -орындалуы оңай; -орындалуы қиын; - симметриялы ою; -симметриясыз ою. 5 Кері байланыс. Бағалау парағы арқылы бірінбірі бағалау. Оқушыларды тыңдау. | Әр түрлі тарихи кезең, әсіресе олкезеңдегі киім үлгісі жайлы слайд Таратылатын материал. Таратылатын материал. Таратылатын материал. Ғаламтор –ресурстары Тарататылатын материал. | |||||||||
Сабақ соңы 2 минут | 6.Шағылу Арбалар. Әрбір тіркеменақты тапсырмаға сәйкес келеді. Тез және оңай орындалатын жұмыстарға, адамдарды отырғызуға, жетон қалдыруға ұсынамын. Үй жұмысы: 3-ші тарпсырманы аяқтауға уақыт жоқ болса, онда үйде оны аяқтау. | ||||||||||
Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||
Саралау№3 тапсырма жинағында көрсетілген, белгілі оқушыдан, онда оқушыға жеке көмек көрсету |
| Денсаулықсақтаутехнологиялары. Сергітусәттеріменбелсендііс-әрекеттүрлері. ОсысабақтақолданылатынҚауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары | |||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: Сабақбасы-мишабуылы ,жаңатақырыпқаақырынкөшу. 2: №2 тапсырманыорындау. Сабақтыжақсартуғанеықпалетеалады (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1:Уақытқабайланысты, тапсырмалардыазайту. 2: Тапсырылатынматериалдардытүрлітүстібоялауларменқамтамасызету. Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет? Балаларөзойларынайтуғаұялмайды, сөзқорыазоқушылар, өзжұмыстарын, постер,жазбаларарқылыжеткізеалды. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?