Алтын күз шығармашылық жұмыс. Көркем еңбек, 3 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 -бөлім: Уақыт

Мектеп: Талдықорған Қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Карипжанов М.С.

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Алтын күз шығармашылық жұмыс

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.3.2

Шығармашылық идеяларды дамытуға әр түрлі дерек көздерден ақпарат жинау

 Сабақ мақсаттары

  • көрнекі және аудиоматериалдарды дереккөз ретінде пайдалану;
  • жинаған ақпараттарына сүйеніп күз тақырыбына композиция құру.

 Жетістік

 критерийлері

  • әртүрлі суретшілердің жұмыстарын, музыкалық шығармаларды талдайды, олардан қажетті ақпаратты жинайды;
  • жиналған ақпараттарға сүйене отырып күз тақырыбына композиция орындайды.

 Тілдік мақсаттар

 

Суретшілердің жұмыстарын талдайды, олар туралы өз ойын айтады.

  • Көрсетілген жұмыстарда қандай жыл мезгілдері көрсетілген?
  • Картинадан қандай түстер көріп тұрсыз?
  • Картинадағы негізгі идея қандай?
  • Жұмысты орындау үшін қандай материалдар қолданылған?

Неліктенайта аласың ба?

  • неліктен күзгі жапырақтардың түстері қызыл, сары, алтын түсті болады?
  • сен берілген материалдарды жұмыстарыңда қолдандың...

сен әр түрлі түстер мен материалдарды үйлестіресің...

 Құндылықтарды

 дарыту

Еңбек және шығармашылық

 Пәнаралық

 байланыстар

Әдебиет

 АКТ қолдану

 дағдылары

Осы сабақта оқушы шығармашылық идеяны дамыту үшін ноутбукты қолданады, ғаламторға кіреді

Бастапқы білім

Оқушылар түстермен таныс, түстерді әртүрлі бояулар арқылы жасай алады.

Оқушылар ноутбукты қолдану біледі ғаламтор браузерлерінде жұмыс жасау біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сыныпта, күз көріністері бейнеленген суреттерді іліп, парталарға күзгі жапырақтарды жайып қойыныз. Оқушыларға сол суреттерге назар аударуларың сұраңыз. Оқушыларды бағыттау мақсатында келесі сұрақтарды қойыныз:

Суреттерде қай жыл мезгілі бейнеленген?

Күзде табиғат қандай түске оранады?

Оқушылар жауап бергенен кейін, бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстырыңыз.

Сабақтың ортасы

(С) Оқушыларды топқа бөліңіз. Алтын күз бейнеленген суреттер мен күзгі жапырақтар бейнеленген фотосуреттерді таратып беріңіз. Мүмкіндік болса сол суретті интерактивті тақта арқылы көрсетіңіз.

Күзгі жапырақтарды да қолдануға болады.

Тапсырма №1:

Берілген күз көріністері мен күзгі жапырақтарды қарастырыныздар, сұрақтарға жауап беріңіздер:

  • Жапырақтар қанда түске боялған? Қанда түстерді байқап тұрсыздар?
  • Қалай ойлайсыңдар, бұл ерте келген немесе кеш келген күз бе?
  • Жапырақтар неге түстерін өзгертеді?
  • Жыл мезгілдері ауысқан кезде қандай үрдіс байқалады? Неліктен?

Оқушылардың назарын жылдың қай мезгілінде табиғатта жапырақтардың жасылдан сарыға, қызылттан алтын түске ауысатын құбылыс байқалатынына аударыңыз.

Тапсырма №2

Суретші туындыларын талдау

Біз бүгін күз көріністері бейнеленген фотосуреттер мен күзгі жапырақтарды қарастырдық, енді күз көріністерін бейнелеген суретшілердің туындыларын қарастырайық. Суреттерді алдымен топта талдаңыздар, артынан өз ойларыңызбен сыныпта бөлісіңіздер.

Талдау кезінде келесі сұрақтарға жауап беріңіздер:

  • Көрсетілген жұмыстарда қандай жыл мезгілдері көрсетілген?
  • Картинадан қандай түстер көріп тұрсыз?
  • Күзгі аспан, жапырақтар, шөп қандай түсте бейнеленген?
  • Картинадағы негізгі идея қандай?
  • Картинадағы көрініс қандай көңіл күй тудырады?
  • Жұмысты орындау үшін қандай материалдар қолданылған?

Топтарында талдап болғаннан кейін әр топ спикерлері оө ойларымен сыныпта бөліседі. Оқушылар бір – бірлерінің жауаптарын талқылайды, талдайды.

Тапсырма №3

Тәжірибелік жұмыс. Жұптық/топтық жұмыс

Жұмыс жасар алдында оқушылармен бірге тапсырмаға арналған дескрипторларды құрастырып аламыныз.

Оқушылар А3/А2 форматта, коллаж техникасында «Күз» тақырыбына арналған композиция орныдайды. Бүгінгі сабақта осы композицияға арнам эскиз орындайды, коллажда қолданатың материалдарды анықтайды.

Бағыттаушы сұрақтар:

    • Қандай күзді бейнелегің келеді. (Ерте күзді ме? Кеш күзді ме?)
  • Күздің қандай көріністерің бейнелейсіңдер?
  • Өз жұмыстарыңды қандай материалдармен орындағыларың келеді?

Формат бумаги А3 или А2, простые карандаши, фломастеры.

Сабақтың соңы

Бағалау

Оқушылардың аяқталған жұмыстарын бір жерге жинаңыз.

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір дескрипторлар бойынша бағалайды

Рефлексия:

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • нені білдім, нені үйрендім?
  • нені толық түсінбедім?
  • немен жұмысты жалғастыру қажет?

Үй тапсырмасы:

Келесі сабаққа қажетті материалдарды дайындау.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу