Ауа райы. Көркем еңбек, 1 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В-бөлім: Қоршаған әлем | Мектеп: Көкшетау қаласы, Физика- математикалық бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||
Сынып, күні: 1 |
| |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Ауа райы | |||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 1.1.1.1 қоршаған ортаны зерттеу барысында кейбір ерекшеліктерімен,таныс бейнелері мен формаларын анықтай бастау 1.2.3.1 қарапайым әдістер арқылы материалдар мен компоненттерді біріктіру, қосу, жинақтау, формасын келтіру, белгілеу, қию, өлшей бастау 1.3.3.1 қажеттілігіне қарай өз жұмысы туралы қарапайым пікірлер айту | |||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пән лексикасы және терминология ауа райы – погода – the weather пейзаж – пейзаж – landscape тушь – тушь – Indian ink Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері Талқылауға арналған сұрақтар • Картинада не бейнеленген? • Картинаға қарағанда қандай сезім пайда болады? | |||||||||||
Құндылықтары дарыту | Құрмет- сыныптасының ойын құрметтеу және тыңдау; Ынтымақтастық-сыныптастарымен ынтымақтаса жұмыс істеу; Еңбек және шығармашылық-жұмыс барысында шығармашылық дағдыларын көрсету. | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Өнер. Суреттерге сәйкес келетін дыбыстарды жасау тапсырмасы. Дүниетану. Табиғи құбылыстар. | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта АКТ дағдылары қолданылмайды | |||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар түстер мен реңктерді алу үшін түстерді араластыра отырып тәжірибе жасады | |||||||||||
Сабақбарысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
|
| Ресурстар Көлденең форматты (панорамалық) қағаз, тушь, қаламұш, қылқалам, үрлеуге арналған түтік, сорғыш, тіс щеткасы Интернет-ресурстар Аспанды, тауларды және даланы суреттейтін Қазақстанның табиғат көрінісі (пейзаж) бейнеленген суреттері (картина) http://www.youtube.com/watch?v=x3RRHkgmln4 Ауа райының әр түрлі типтері Ә. Қастеевтің туындылары http://mirgif.com/animacii-dozhd.htm | ||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Бағалау. Оқушылардың жұмыстарын олармен бірге бағалау керек. Бір жұмысты талқылауға барлық оқушылар қатысады. Оларға әр жұмыс екі түсті стикермен бағаланатынын айту керек. Мысалы: Жасыл – оқушы тапсырманы орындай алды. Сары –бұдан жақсы істеуге болушы еді. (слайд- 9-шы бет) Осындай жұмыстар арқылы оқушылар бірін-бірі әділ бағалап үйренеді. | |||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Саралауды іске асыру үшін кейбір балаларға тек ағашты салуын, ал кейбіріне бірнеше түстерді қолдана отырып пейзажды салуын айту. | Шығармашылық жұмыстарды оқушылармен бірлесе стикер арқылы бағалау. | Бояумен жұмыс істеген кездегі қауіпсіздік ережесін атап өту керек, яғни, түтікшемен үрлеу кезінде жұтып қоймау, көзге шашыратпау және т/б ережелерді айту. | ||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың сабаққа белсенді қатысуы 2: Берілген тапсырмаларды өте жоғары қызығушылықпен орындауы Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың жұмыс орынын дұрыс ұйымдастыру, нақты шашырату әдісі кезіндегі жұмыс және ұқыптылықтың сақталуын қадағалау. 2: Бағалау кезеңінде уақыттың сақталуы үшін, бір жұмысты тек бір балаға бағалау қажеттігін айту. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Жалпы сыныпқа әуен тыңдап отыра бейнелеген ұнайтындығын байқадым, сондықтан келесі сабақтарда көбірек сәйкес келетін әуендерді қосу. Қиындықтары болған жоқ. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?