Н. Назарбаев және модернизацияның қазақстандық моделі. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары, 3 сабақ.
Күні: | ұсынылатын сағат саны - | |
Мектеп: | ||
Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 3-бөлім: Қоғамдық-саяси ойдың дамуы | |
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: |
| |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |
Сабақтың мақсаты мен міндеттері: | Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің қазақстандық модернизация үлгісін құрастыру және жүзеге асырудағы рөлі туралы қорытынды жасау; | |
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология: Бөлектеу , Нәсілшілдік , Либерализм , Ұлтшылдық, Марксизм, Социал-демократия, Позитивизм, Прагматизм , Экзистенциализм, Гандизм Сатьяграха Сарводайя, Кемсіту , Апартеид Орнатады , Кемализм , Этатизм,Зайырлы мемлекет, "Ұлы депрессия", әлемдік экономикалық дағдарыс, "жаңа бағыт", "Голлизм", реформалау, жаңғырту, Экономикалық ғажайыптар Диалог / хат үшін пайдалы фразалар:Расовая дискриминация…
| |
Құндылықтарды дарыту: | Коммуникабельность Командалық жұмыста бірлесіп жұмыс істеу және қызметті жоспарлау қажеттілігі оқушылардың достық қарым-қатынасын қамтамасыз етеді және олардың колаборативтік ортада жұмыс істеу үшін коммуникациялық қасиеттерін дамытады: командалық жұмыста басқа оқушылармен әлеуметтік, мәдени, этикалық және қолайлы өзара іс-қимыл жасай білуін дамыту . Мәңгілік ел " жалпыұлттық идеясы» Балалардың академиялық білімге, өмір бойы Отан игілігі үшін оқуға деген қызығушылығын қалыптастыру. Сабақ элементтері сондай-ақ өзін-өзі оқытуға, өзін- өзі жетілдіруге, оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын дамытуға және білім беруде үш мағыналы саясатты жүзеге асыруға бағытталған. Сабақтың адамгершілік аспектісі: өз оқуы үшін жауапкершілік сезімін қалыптастыру; айналасындағыларға құрметпен қарау, мәдениетаралық хабардарлықты дамыту. | |
Пән аралық байланыстар: | География, Қазақстан тарихы | |
АКТ пайдалану дағдылары | Акт тақырып бойынша презентациялар мен суреттерді, бейнематериалдарды және олар бойынша диалогтық әңгіме немесе "ми" шабуылдарды өткізу үшін сабақтың әртүрлі кезеңдерінде пайдаланылуы мүмкін. | |
Алдын ала білімі: | Бұл бөлім Дүниежүзілік тарих курсынан (8-9 сынып) бұрын алынған білімге, дәл осы бірінші және екінші дүниежүзілік соғыстар фактілерін, негізгі оқиғаларды және ХХ ғасырдың бірінші жартысындағы жаңа саяси режимдердің қалыптасу ерекшеліктерін білуге негізделеді. Екінші дүниежүзілік соғыстан кейін деколонизация процесін жылдамдатқан ұлт-азаттық қозғалыстардың көтерілісі. Америка, Африка және Азия елдерінде нәсілдік кемсітушілікпен күресті жандандыру. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған сабақтағы іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басталуы 10 мин. | Н. Назарбаев және модернизацияның қазақстандық моделі - оқушылардың назарын аудару - оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтау - оқушылардың "жақын даму аймағын" анықтайды. Тарихи концепт: интерпретация және маңыздылығы. Н. Назарбаевтың сөзін көрсету және оны дауыстап оқу: "Халықтың өмірі келесі ұрпақпен өседі.Сондықтан халықтың мәңгілік арманынан артық арман жоқ. "Мәңгілік Ел" - ертеңгі күнді ашатын, болашаққа сенім білдіретін идея, бұл қайтымсыз және берік тұрақтылықтың символы..." Н. Ә. Назарбаевтың Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне арналған салтанатты жиналыста сөйлеген сөзінен. 2014 жылдың 15 желтоқсан күні Мәселелерді талқылаңыз: 1. Біздің Президентіміз бұл идеяны ұсынған кезде не айтқысы келді? 2. Сіз оның пікірімен келісесіз бе? "Мәңгілік Ел" идеясын Президент Н. Ә. Назарбаев өзінің" Қазақстан-2050 "Стратегиясы" атты Қазақстан халқына Жолдауында атап өтті . Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" 2012 жылдың желтоқсанында. | Лидеры мирового сообщества о Президенте Казахстана http://reactor.inform.kz/kz/lidery-mirovogo-soobschestva-o-prezidente-kazahstana-a27579 Нурсултан Назарбаев и казахстанская модель модернизации http://online.zakon.kz/Document/?doc_id=30189788#pos=0;0 Тарих. http://tarih-begalinka.kz/ru/history/independent/history/page3385/ СТРАТЕГИИ И ПРОГРАММЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН http://www.akorda.kz/ru/official_documents/strategies_and_programs Патриотический акт – "Мәңгілік Ел". Полный текст http://www.kazpravda.kz/news/politika/patrioticheskii-akt--mangilik-el-polnii-tekst/ | ||
Сабақ ортасы 20 мин. | "Мәңгілік Ел" идеясына оралу 2013 жылдың 14 желтоқсанында Н. Ә. Назарбаевтың қатысуымен Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне арналған салтанатты жиын болып өтті. Мемлекет басшысы жиналыстың қатысушыларына арнаған сөзінде 1991 жылғы 16 желтоқсанда әлем ұлттарының шоқжұлдызында жаңа жұлдыз – Қазақстан Республикасы жағылғандығын және "біздің қасиетті және лайықты ел, "Мәңгілік Ел"деп атағанын атап өтті. Оқушыларға "Мәңгілік ел" Патриоттық актісінің, Қазақстан халқы құрған жалпыұлттық құндылықтардан тұратын құжаттың толық мәтінін зерделеуді ұсыну. Әр жұп жад картасын (Mind Map) жасап, оны оқушылар мен мұғалім алдында таныстырады. Mind Map жасау үшін А3 форматындағы әрбір жұпты флипчарттармен қамтамасыз ету қажет. Жад картасы (Mind Map). оқушылардың ойлау процесін визуализациялайды, себеп-салдарлық байланыстарды түсінуді ашуға және өз идеяларын және олардың меңгергендерін түсіндіруге көмектеседі. | МИР О ЛИДЕРЕ НАЦИИ http://presidentlibrary.kz/ru/world-about-elbasy Модернизация 3.0: современная модель экономического роста, лучшее качество жизни http://www.kazpravda.kz/fresh/view/modernizatsiya-30-sovremennaya-model-ekonomicheskogo-rosta-luchshee-kachestvo-zhizni/ Казахстанская модель динамического развития https://articlekz.com/article/10834 | ||
Сабақ соңы 10 мин. | Топтардың зерттеу жұмыстарының өнімі (Mind Map) жад картасы болуы керек Mind Map-елдің дамуын ұзақ мерзімді жоспарлаудың тиімділігін бағалауға мүмкіндік беретін арнайы әдіс Әр топтың өкілі белгіленген уақыт шегінде өзінің жад картасын (Mind Map) бүкіл сыныпқа қысқаша баяндауы тиіс. Мұғалім Mind Map көрме/галерея жұмыстарын ұйымдастыра алады, бір-бірінің жұмысын бағалай алады | 7 принципов «Мәңгілік Ел» отражают базовые ценности развития, общность интересов и исторической судьбы народа Казахстана - обращение АНК https://www.inform.kz/ru/7-principov-mangilik-el-otrazhayut-bazovye-cennosti-razvitiya-obschnost-interesov-i-istoricheskoy-sud-by-naroda-kazahstana-obraschenie-ank_a2622081 | ||
Үй тапсырмасы: | Қазақстан халқы құрған "Мәңгілік ел" Патриоттық актісінің, жалпыұлттық құндылықтардан тұратын құжаттың толық мәтінін мұқият зерделеу. | |||
Дополнительная информация | ||||
Дифференциация – как Вы планируете оказать больше поддержки? Какие задачи Вы планируете поставить перед более способными учащимися? | Оценивание – как Вы планируете проверить уровень усвоения материала учащимися? | Межпредметные связиЗдоровье и безопасностьСвязи с ИКТСвязи с ценностями (воспитательный элемент) | ||
Использование карты в качестве основного ресурса упрощает поиск сложной информации, которая может быть доступна большему числу учащихся из-за их высокой зрительной способности. Различные дискуссии в классе и работа в группах и парах предоставляют поддержку тем учащимся, которые в ней нуждается, и дают возможность учителю перемещаться между группами и парами, давая совет или подсказку в случае необходимости. Задания не делятся по уровню знаний учащихся. |
Оценить задаваемые учащимися вопросы при обсуждении в группе и всем классом. | Этот урок связан с уроком по географии с использованием карт | ||
Рефлексия Были ли цели урока/цели обучения реалистичными? Что учащиеся выучили сегодня? Какая атмосфера царила в классе? Сработало ли дифференциация, проводимая мной? Уложился(лась) ли я в сроки? Какие отступления были от плана урока и почему? | Используйте данный раздел для размышления над уроком. Ответьте на самые важные вопросы о Вашем уроке из левой колонки. | |||
Общая оценка Какие два аспекта урока прошли хорошо (подумайте как о преподавании, так и об обучении)? 1: 2: Какие две вещи могли бы улучшить урок (подумайте как о преподавании, так и об обучении)? 1: 2: Что я узнал(а) за время урока о классе или отдельных учениках такого, что поможет мне подготовиться к следующему уроку? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?