Ли Куан Ю и Махатхир Мухаммад: «үшінші әлемнен бірінші әлемге. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
3 Бөлім: Мемлекеттің тарихы мен қоғамдық-саяси ойдың дамуы | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ли Куан Ю и Махатхир Мухаммад: «үшінші әлемнен бірінші әлемге | ||||||||
Мерзімі: | Мектеп: ФМБ Тараз қаласы | ||||||||
Сынып: 11 | Мұғалімнің аты жөні: | ||||||||
Сабақ барысында жететін оқу мақсаты: (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.3.3.3 мемлекеттегі тұлғалардың роліне баға беру; 11.3.3.9 тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын талдау; 11.3.3.10 мемлекетті модернизациялау ерекшеліктерін Сингапур мен Малайзия мысалында салыстыру | ||||||||
Сабақтың мақсаты | 11.3.3.1 мемлекеттің өтпелі кезеңіндегі реформалардың маңыздылығын бағалау. | ||||||||
Бағалау критерийлері | - Сингапур мен малайзия көшбасшыларының реформаларына баға береді; - Реформалардың себептері мен нәтижелерін түсіндіреді - Реформалардың заңдылығын негіздейді. - Мемлекеттердің даму деңгейі мен көшбасшылардың қызметі арасындағы байланысты анықтайды | ||||||||
Тілдік мақсаттар
| Мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын зерттеу үшін дереккөздерден алынған негізгі ақпаратты бөліп көрсетіңіз. Пәнге қатысты лексика мен терминология: «экономикалық ғажайып», «азиялық серпіліс», жаңа индустриалды елдер. Жазылымға қажетті сөйлемдер::
| ||||||||
Құндылықтарды дамыту
| Оқу дағдысы, өздігінен ақпаратты іздеу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға бейімделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, топта жұмыс істей білу, өз жұмысының сапасына, өз уақытын ұйымдастыра білуге, жауапкершілік | ||||||||
Пәнаралық байланыс | Қоғамтану,саясаттану,география | ||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары | Оқушылардың өздігінен ақпаратты іздеу дағдысын дамыту; дәлел мен дәйек арасындағы байланыстар және айырмашылықтарды салыстыру. | ||||||||
Алдыңғы білім | Сингапур мен Малайзиядағы реформалар экономикалық өсуіне ықпал еткен «үшінші» әлемнен «біріншіге» көшуге ықпал етуі | ||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||
Запланированные этапы урока | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 10 минут | (К) Ой шақыру. Мұғалім оқушыларды «мемлекетті модернизациялау» ұғымының анықтамасын тұжырымдауға шақырады, оқушылар дұрыс жауапқа қарап, жұпта талқылайды. Сабақтың тақырыбын ашып, оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтаңыз. (К) Сингапур мен Малайзияның дамуын мысалға алып, қазіргі кезеңдегі мемлекеттер жаңғыруының маңыздылығы түсіндіру. | №1 слайд «Миға шабуыл» әдісі №1,2,3 слайдтар №4 слайд | |||||||
Сабақтың ортасы 25 мин.
| (Г) (Ф) Мұғалім оқушыларды берілген критерийлер бойынша Сингапур мен Малайзия мемлекеттерін модернизациялау ерекшеліктерін салыстыруға тапсырма береді: 1. Реформалардың себептері; 2.Модернизацияға арналған мемлекеттің стратегиясы; 3. Модернизацияның нәтижелері Топтар берілген тапсырмаларының нәтижелерін бағалайды (бағалау әдістерінің әр түрлі нұсқада болуы мүмкін). Дескрипторлар: - оқушылар реформалардың 3-4 себебін анықтады; - оқушылар мемлекеттің жаңғыртудың 2-3 стратегиясын анықтады; - оқушылар Сингапур мен Малайзияда модернизацияның 3-4 нәтижесін анықтады. Кері байланыс сұрағы: Сингапур мен Малайзияға модернизация процесі қаншалықты тиімді болды? (П) (Ф) Оқушыларды әлемдегі модернизация кезеңдерімен таныстыру. Оңтүстік-Шығыс Азиядағы модернизацияның барысы туралы алған білім негізінде N мемлекет көшбасшысына модернизациялау бойынша кластер түрінде ұсыныстар беруді ұсыныңыз Дескрипторлар: - оқушылар экономикалық салада модернизация нұсқаларын ұсынады; - оқушылар саяси салада модернизация нұсқаларын ұсынады; - оқушылар әлеуметтік салада модернизация нұсқаларын ұсынады; - оқушылар рухани салада модернизация нұсқаларын ұсынады. Жұмыс соңында оқушылар реформаларға назар аудара отырып, топтық жұмыстың нәтижелерін ұсынады және бағалайды. (У) Мұғалім сыныппен мемлекеттердің даму тарихындағы модернизацияның рөлін талқылайды. | №5 слайд №1. ресурс Слайд 6 | |||||||
Сабақтың соңы 3 мин. | Кері байланыс (И) (Ф) Өзіңізді бағалау мақсатында берілген оқу мақсаты мен бағалау критерийіне қайта оралыңыз; | №7 слайд | |||||||
Үй жұмысына тапсырма 2 мин. | (И) (Ф) «N» штатындағы мемлекеттерге модернизациялау бойынша ұсыныстар жоспарына SWOT талдау жасаңыз. Дескрипторлар: - студенттер өз жоспарының 1-2 күшті жақтарын анықтайды; - студенттер 1-2 әлсіздіктерді анықтайды; - студенттер 1-2 мүмкіндікті анықтайды; - студенттер 1-2 қауіп - қатерді анықтайды. | №8 слайд | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Экономическая сфера
Политическая
Социальная
Духовная
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?