Табиғи-географиялық факторға байланысты мемлекеттердің шаруашылыққа мамандануы. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырып: Табиғи-географиялық факторға байланысты мемлекеттердің шаруашылыққа мамандануы. | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Оқытушының аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ түрі: Аралас, зерттеу, топтық жұмыстар | |||||||||||||
Осы сабақ арқылы (оқулыққа сүйене отырып) жүзеге асырылатын оқу мақсаттары | 11.1.2.1 мемлекеттер мен аймақтар дың шаруашылық мамандануының қалыптасуындағы табиғи-географиялық фактордың рөлін негіздеу | ||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: 1. Топтарда жұмыс жасау және әртүрлі дереккөздерден маңызды ақпаратты бөлу (оқу шеберлігі) 2. Экономика дамуын талдау (оқу, жазу және тыңдау) | ||||||||||||
Пәндік лексика және терминдер: | Әлемдік шаруашылық, әлемдік шаруашылықтың жүйеленуі. Территориялық жүйеленуі, еңбек бөлінісі, халықаралық еңбек бөлінісі және мамандану. | ||||||||||||
Алдыңғы тақырып: | Географиялық және экономикалық жағдайы әлемнің | ||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||
Жоспарланған мерзім | Жоспарланған іс-шара | Деректер | |||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 3 мин Оқушылардың білімін өзектендіру 7 мин 5 мин | Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Барлық факторлар – мемлекеттің шаруашылығын қалыптастыруда жұмыс істейді. Біз бірінші фактор – табиғи географиялыққа тоқталамыз. Миға шабуыл:
Ангола, Камерун, БАӘ, Түркия, Ресей, Қазақстан, Моңғолия, Қытай, Польша, Португалия, АҚШ, Финнляндия, Аргентина, Австралия, Швеция, Жапония Тапсырма: Осы елдерді экономикалық жүйе дамуына қарай үш топқа бөлу.
| Слайд 1-3 | |||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 минина предметную ним.туризма в Казахстане и | М) Адамзат үшін табиғи орта не үшін қажет? (отын, орман т.б. қажеттілігі үшін)
Бөлу факторы Ескі фактор Жаңа фактор Ғылыми даму Экологиялық Қазба байлық Еңбек ресурсы Көлік факторы Территориялық шоғырлану С) Құжаттармен жұмыс істеу.-А Бағалау критерилері: -Мәтінмен жұмыс істеу,негізгі мазмұнды айтып беру -Интелектуалды өлшемін көтеру. М) Табиғи географиялық фактор – климатпен, қазба байлық, экологиялық. 2. Әлеуметтік экономикалық фактор – үш себептен: - жалақының көптігі, халықтың денсаулығының жақсаруы, білім сапасының жоғарылығы; - адамдардың әлеуметтік тұрмысының жақсаруына жағдай жасау, саяси, экономикалық жағдайды жақсарта отырып, адамдардың жеке басын құрметтеу. - экономикалық бостандық бере отырып, адамдардың өзін еркін сезінуге жағдай жасау. 3. Ғылыми техникалық фактор: - ХХ ғасырдың ортасындағы ғылымды адам өмірін жақсартуына жұмыс істеу. | Слайд 4 Слайд 5 Дидактикалық материал Слайд 6 | |||||||||||
Сабақ соңы 5 мин | Кері байланыс:
| Слайд 7 | |||||||||||
Болды ма міндеттер урокаучебные міндеттері шынайы? Бұл оқушылар бүгін жаттаған? Қандай болды оқу атмосфера? Жеткізілмеген менің жоспарлаған дифференциация жақсы? Ұстанады ма регламенттің? Қандай өзгерістер болды менің жоспары және неге? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?