Заманауи ақпараттық технологиялар. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Келісілді ӘБ жетекшісі |
Ұзақ мерзімді жоспардың 4-бөлімі: Дамыту білім беру және ғылым | Мектеп: | ||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысушылардың саны: | Қатысушылардың саны: | |||||||||||||||||
11 сабақтың тақырыбы | Заманауи ақпараттық технологиялар (сабақ 2) | ||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.3.2 Адам өркениетін дамыту үшін ақпараттық технологиялар саласындағы жетістіктердің ықтимал салдарын болжау | ||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы: Адам өркениетін дамыту үшін ақпараттық технологиялар саласындағы жетістіктердің оң және теріс салдарын болжайды; Мәтінді талдай отырып, қорытынды жасайды; Ақпараттық технологиялар жетістіктерінің қоғамға әсері туралы өз бағасын береді. | ||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жаһандық азаматтық: жергілікті және жаһандық маңызы бар этикалық құндылықтардың дамуы Практикалық оқыту арқылы жергілікті және жаһандық қоғамдастыққа қызмет ету үшін дағдылар мен жоспарларды дамыту | ||||||||||||||||||
Конец формы Пәнаралық байланыс | Информатика | ||||||||||||||||||
АКТ пайдалану дағдылары | Интернет ресурстарын, планшеттерді, ноутбуктерді пайдалану. Интернет ресурстары | ||||||||||||||||||
Алдын ала Білім | Оқушылар ақпараттық технологиялардың жетістіктері және оларды өндіріс саласында, тұрмыста және т. б. салаларда қолдану туралы түсініктері бар. | ||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | Шақыру сатысы (О / С) Суретке комментарий беріңіз:
Сабақ тақырыбы бойынша зерттеу сұрақтарын құрастырыңыз. Оқыту мақсаттарын, бағалау критерийлерін және сабақтың күтілетін нәтижелерін бірлесіп талқылау | 1 – 3 слайдтар | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут | Ұғыну сатысы (О/С) Болжам жасау-бұл нашар іс. Мысалы, Билл Гейтс 640 Кб жад кез-келген компьютер үшін жеткілікті болады деп мәлімдеді, немесе Кен Олсен 1977 жылы, ешкімді өзіне үй компьютерін сатып алуға келмейді деп санайды. Бірақ мұқият талдау және статистикалық есептер негізінде болжамдар пайдалы болуы мүмкін. GeekBrains алдағы онжылдықтағы IT бағыттарын дамытудың бірқатар болжамдарын жинады. Жұпта талқылаңыз: Сіз қалай ойлайсыз, қоғамдық дамудың қандай салалары ақпараттық технологияларға қол жеткізуге әсер етеді? Ықтимал оң және теріс салдарларды болжаңыз. 1-тапсырма (топта, 10 мин) Мақаланы оқып, Task –талдауын жасаңыз. (Тезис — Анализ (талдау) — Синтез — Ключ), зерттеу нәтижелері кестеге жазыңыз:
Дескрипторлар, оқушы: Мәтіннің басты тақырыбын ерекшелеп өтті; Мәтіннің негізгі тұжырымдарын (тезистерін) тұжырымдады (кемінде 5); Растау/теріске шығару үшін дәлелдер/контраргументтер); Мысалдар келтірді (1 – 2); Күрделі/түсініксіз сөздерді түсіндірді (3-тен кем емес)); Мәтінде жорамалдар, құндылықтар (5-тен кем емес), олардың әл-ауқаттылығын/дәрменсіздігін дәлелдеді (әділдік); Ақпараттық технологиялар жетістіктерінің қоғамға әсері туралы өз бағасын береді | 4 слайд 5 слайд 6 слайд, приложение 7 слайд | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия | 8 слайд | |||||||||||||||||
Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоясыз? | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||
Жасырын дифференциация (уақыт бойынша тапсырмаларды орындау)) Топта шляпалар мен рөлдерді таңдау-қызығушылықтары бойынша дифференциация Сабақтың басында "Ақпараттық технологиялар дегеніміз не? Олар қазіргі қоғамның өміріне қалай әсер етеді?"мәселені терең білетін оқушылар анықталады Мәселелерді шешу кезінде кейбір оқушылар көшбасшылық қасиеттерді көрсетеді Ерекшелігі, нестандартность идеялар выявит дарынды балаларға | ФО: Пікірлер, оқушылардың жауаптарын түзету Топ презентацияларын өзара бағалау (қысқаша түсініктеме) | Интерактивті тақта мен планшеттерді қолдану 20 минуттан артық емес. Қол мен аяққа арналған физикалық жаттығу Мультимедиялық кабинеттегі жұмыс қауіпсіздігі ережелері Тәртіп пен тәртіпті, қауіпсіздік техникасы мен тазалықты сақтау; Атқаруға жұмыс нұсқауларына сәйкес оқытушы мен өзгерту емес, олардың өз бетінше; Оқытушы анықтаған қызмет түрімен ғана айналысу; Оқытушыға жабдықтың кез келген байқалған ақаулықтары немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің дұрыс емес жұмысы туралы дереу хабарлау; Кабинеттегі, әсіресе электр тогынан жарақаттанудың кез келген жағдайы туралы оқытушыға дереу хабарлау. | |||||||||||||||||
Сабақ бойынша Рефлексия Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма? Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма? Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды