Ли Куан Ю және Махатхир Мухаммад: «үшінші әлемнен бірінші әлемге». Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

3 Бөлім: Мемлекеттің тарихы мен қоғамдық-саяси ойдың дамуы

Сабақтың тақырыбы

Ли Куан Ю және Махатхир Мухаммад: «үшінші әлемнен бірінші әлемге»

Мерзімі:

Метеп: ФМБ Тараз қаласы

Сынып: 11

Мұғалімнің аты жөні:

Сабақ барысында жететін оқу мақсаты: (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.3.1 мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау;

11.3.3.3 жеке тұлғаның мемлекет тарихындағы рөлі туралы қорытынды жасау;

Сабақтың мақсаты

Сингапурдағы Ли Куан Ю мен Малайзиядағы Махатхир Мұхаммедтің кезіндегі реформалардың заңдылығын негіздейді

 

 

 

 Бағалау критерийлері

- Сингапур мен малайзия көшбасшыларының реформаларына баға береді;

- Реформалардың себептері мен нәтижелерін түсіндіреді

- Реформалардың заңдылығын негіздейді.

- Мемлекеттердің даму деңгейі мен көшбасшылардың қызметі арасындағы байланысты анықтайды

 

 

 

  Тілдік мақсаттар

Мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын зерттеу үшін дереккөздерден алынған негізгі ақпаратты бөліп көрсетеді.

Пәнге қатысты лексика мен терминология: «экономикалық ғажайып», «азиялық серпіліс», «жаңадан дамыған елдер».

Жазылымға қажетті сөйлемдер:

  • Ли мемлекет құруға мәжбүр болды ...
  •  Сингапурлықтарда өздерінің жеке халқы болмады....
  • Ағылшын тілі
  • 1968 жылы Texas Instruments компаниясы
  • Келешекте Сингапур …
  • Сингапурдың жетістіктері
  • Ерекше жетістіктерге Ли  
  • Махатхира идиологиясы
  • Махатхираның үшінші бағыты негізделді
  • Малайзия бұл идеяны органикалық түрде қабылдады ………..

 

 Құндылықтарды

 дамыту

Оқу дағдысы, өздігінен ақпаратты іздеу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға бейімделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, топта жұмыс істей білу, өз жұмысының сапасына, өз уақытын ұйымдастыра білуге, ​​жауапкершілік

 Пәнаралық байланыс

Қоғамтану, Қазақстан тарихы

АКТ-ны қолдану

дағдылары

Оқушылардың өздігінен ақпаратты іздеу дағдысын дамыту; дәлел мен дәйек арасындағы байланыстар және айырмашылықтарды салыстыру.

 Алдыңғы білім

Жаңа заман және қазіргі кезеңдегі қоғамдық ойдың дамуының негізгі бағыттары (либерализм, национализм, социал-демократия, марксизм, экзистенциализм, прагматизм, позитивизм).

Сабақтың

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

) Ой шақыру. Оқушыларды артта қалған Сингапур мен Малайзия корольдігі қандай әдіспен индустриалды дамыған мемлекетке айналғандығы туралы гипотеза жасауға шақырыңыз.

Оқушылардың болжамдарын флипчартқа жазып,

сабақтың тақырыбын ашып, сабақтың берілген оқу мақсаттарын тұжырымдайды.

(К) Сингапур мен Малайзияның қазіргі кезеңдегі даму деңгейі туралы білімдерін жаңарту.

№1 слайд

«Миға шабуыл»

әдісі

№2,3 слайдтар

Сабақтың ортасы

25 мин.

) (Ф) Мұғалім оқушыларға Ли Куан Ю Сингапурде, Малайзияда Махатхир Мухаммадта жүргізілген реформаларды оқып, талқылауға шақырады:

- Іс жүзіндегі реформалардың себептері мен салдарын анықтау;

- Көшбасшылар мен реформалар арасындағы байланысты орнату;

- Іс жүзіндегі реформалардың ерекшеліктерін көрсетіңіз.

Топтар жұмыстың соңында бағалайды (ұсынылған жауаптар түрлі форматта болуы мүмкін).

Дескрипторлары:

- оқушылар реформаның 3-4 себебін анықтады;

- оқушылар Ли Куан Ю мен Махатхира Мухаммаданың реформаларының арасындағы 2-3 қарым қатынасын анықтады;

- оқушылар жүргізіліп жатқан реформалардың 3-4 ерекше белгілеріне сипаттама берді

Кері байланыс сұрағы: Сингапурдегі Ли Куан Ю мен Малайзиядағы Махатхир Мухаммадтың реформалары қаншалықты тиімді болды ?

(П) (Ф) Оқулықтан Ли Куан Ю мен Мохамада Махатхираның «Үшінші әлемнен бірінші бірінші әлемге», «Алға қарай» қанатты сөздерімен танысып, төмендегі берілген тапсырманы орындаңыз;

Көшбасшылардың қанатты сөздері мен мемлекеттерде жүргізіліп жатқан реформалар арасындағы байланысты табыңыз;

Олардың өзара байланысын түсіндіріңіз:

Дескрипторлар:

- оқушылар көшбасшылардың қанатты сөздері мен жүргізген реформаларының арасында байланыс орнатты.

- оқушылар Ли Куан Ю мен Мохамада Махатхирдің қанатты сөздерін талдады.

Топтық жұмыс соңында жүргізіліп жатқан реформаларды талқылап,бағалайды.

(У) Мұғалім сыныппен пікірлесу барысында Ли Куан Ю мен Мохамад Махатхирдің өз елдерінің даму тарихындағы рөлін салыстырады.

Қабілеті жоғары оқушылар басқа да тарихи тұлғалардың мемлекеттердің дамуындағы рөліне мысалдар келтіре алады.

(И) (Ф) Мұғалім оқушыларды мемлекеттердің дамуындағы көшбасшылардың рөлі туралы өздерінің ойын жазуға шақырады. Оқушылардың жауаптарын талқылау.

Дескрипторлары:

- оқушылар өз жауаптарында мемлекеттердің дамуындағы көшбасшылар рөлінің кем дегенде 3 негіздемесін көрсетті.

№1ресурс

№4 слайд

№2 ресурс

Слайд 4

№3 ресурс

№5 слайд

№6 слайд

Сабақтың соңы

3 мин.

Кері байланыс

) (Ф) Өзіңізді бағалау мақсатында берілген оқу мақсаты мен бағалау критерийіне қайта оралыңыз;

№ 7слайд

Үй жұмысына тапсырма

2 мин.

(И) (Ф) Берілген тақырыптардың біреуін таңдап,қысқаша ой түйін жазыңыз:

1.«Ли Куан Ю, « Сингапур кереметінің «архитекторы»;

2. «Малайзия тәжірибесі шешілмейтін міндеттер мен қол жетпейтін мақсаттар жоқ екенін дәлелдейді»

№8 слайд

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу