Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы. Тарихи концепт (фокус): маңыздылығы. Дүние жүзі тарихы, 10 сынып, сабақ жоспары, 3 сабақ.
Бөлімше 4.1: Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары | Тема: Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 3 сабақ Тарихи концепт (фокус): маңыздылығы Сабақ түрі: Жаңа сабақ | |||||
Мұғалім аты-жөні: | ||||||
Сынып | 10 сынып | |||||
Сабақ барысында қамтылатын оқу мақсаттары: | 10.4.1.3 -әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік- терін анықтау; 10.4.1.4 - әлем халықтарының тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөлін түсіндіру; | |||||
Сабақ мақсаттары: | Тарихтың пайда болуын, дамуын және ерекшеліктерін зерттеу | |||||
Тілдік мақсаттар: | Сабақта оқушылардың оқылым, жазылым және айтылым тілдік дағдылары дамиды. | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| |||||
Пәнаралық байланыстар: | Сабақ бейнелеу өнері пәнімен байланысады | |||||
Бастапқы білім: | Бұл сабақ оқушылардың өнер тарихы туралы жалпы білімімен байланысады | |||||
Пәндік лексика және терминология: | Мұражай, бейнелеу өнері, картина, экспонаттар, зал, галерея, қалпына келтіру, мәдени мұраны сақтау. | |||||
Сөйлеу (жазуға) арналған пайдалы сөйлемдер | Мұражай негізі … қаланған. Бұл мұражайда … табылады. | |||||
Сабақ барысы: | ||||||
Жоспарланған сабақтың бөлімдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар: | ||||
Сабақтың басталуы 2 минут | Сабақ басында мұғалім сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады. | Таныстырылым | ||||
Сабақтың ортасы
20 минут
15 минут | Жұмысты топта немесе жұпта ұйымдастыру. Мұғалім алдын-ала әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдар таратады. Прадо мұражайдың құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасау тапсырылады. Топтар (немесе жұптар) постерді таныстыру барысында оқушылар бір-бірінің және мұғалімнің қосымша сұрақтарына жауап береді. | Дидактикалық материалдар, А3 форматты қағаз, маркерлер | ||||
Сабақтың соңы 3 минут | Сабақты қорытындылау Үй тапсырмасы
| |||||
Қосымша ақпарат: | ||||||
Дифференциация | Бағалау
| Денсаулық және қауіпсіздік | ||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. | Топтық бағалау, өзін-өзі бағалау, тиімді кері байланыс арқылы жүзеге асады. | ТБ ережесіне сәйкестігі, сондай-ақ интерактивті тақтаны пайдалану, партаға дұрыс отыруды қамтамасыз етеді. | ||||
Рефлексия (сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шыншыл болды ма? Оқушылар бүгін не ұқты? Сыныптағы атмостфера қандай болды? Мен өткізілген дифференциация іске асты ма? Мерзімге сыйды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?