Өркениеттің дамуының өндірістік кезеңі. Дүние жүзі тарихы. 10 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Өркениет: даму ерекшеліктері | Мектеп: Павлодар қаласындағы ХББ НЗМ | |||||||||
Мерзімі: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 10 | Қатысты: | Қатыспады: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Өркениеттің дамуының өндірістік кезеңі | |||||||||
Оқу мақсаты |
| |||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||
Тілдік мақсаттар | Топтарда видео көздері, кестелер және нәтижелерін талқылау жұмыс арқылы оқу, тыңдау және сөйлеу дағдыларын дамыту үшін тақырыпқа нақты және терминдік лексиканың: Дәстүрлі қоғам, өндірістік қоғам, жаңғырту, индустриялық революция, буржуазияның, жұмыс класс, жаңғырту дайындайды, индустрияландыру, құқық, демократияландыру, урбанизация, секуляризацияға, ғылыми-техникалық прогресс мемлекеттік Диалогтар мен хаттар үшін пайдалы өрнектер: өнеркәсіптік өркениеттің тән ерекшеліктері өнеркәсіптік өркениеттің дамуының экономикалық / мәдени / саяси / әлеуметтік салаларда ... болып табылады мынадай белгілері бар ... экономикалық және саяси өзгерістер арасындағы өзара қарым-қатынас үлгісі болып табылады ... | |||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық Мәндер арқылы / арқылы көтеріледі ... Оқушылар сабақ барысында бір-бірімен және мұғаліммен өзара әрекеттеседі. | |||||||||
Пәнаралық байланыс | Экономика Сабақ барысында пәнаралық байланыс экономикалық, әлеуметтік,саяси байланыстарды талдау арқылы жүзеге асасды | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентациямен, бейнематериалдармен, үй тапсырмаларын орындау кезінде қосымша веб-ресурстармен жұмыс істеу | |||||||||
Алдын ала білім | Оқушылар дәстүрлі өркениеттің идеясына алдын ала ие болу | |||||||||
Жоспар | ||||||||||
Мерзімін жоспар лау | Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||||||
2-3 мин 3-4 мин 2-3 мин 2-3 мин 5-7 мин 4-5 мин 3-5 мин 5-7 мин | (С) Ұйымдастыру кезі (Т) ынталандыру материалын көру (бірінші минут) https://www.youtube.com/watch?v=3ogWHSOHELw Идеяларды талқылау - адам тарихының қандай кезеңі көрсетілген? Мұны қалай түсінуге болады? (С) Сабақтың тақырыбына кіріспе, оқу мақсаттары, табысқа жету өлшемдері (Т) ми шабуылы - өркениеттің индустриалды кезеңінің ерекшеліктері қандай? (C) Ми шабуылының нәтижелерін талқылау, идеяларды тақтаға таңбалау тізімімен жазу (флипчарт) (Т) Карталармен жұмыс істеу (1-қосымша) (Сұрақтарға жауаптармен алдын-ала карталарды дайындау) Жауаптарды салыстыру үшін сұрақтармен байланыстырыңыз, әр кезеңнің ерекшеліктерін түсіндіріңіз. Таңбалау схемасын қолданып, өзін-өзі сынау. (C) Топтағы жұмыс нәтижелерін талқылау. Қажет болса, мұғаліммен кеңесіңіз. (Ж)Қалыптастыру бағалаудың 1-3 тапсырмаларын орындау | Бейнеоресурс Презентация | ||||||||
4-5 мин | (Ж) Өз-өзің бағалау (С) Нәтижелерді талқылау. Сабақты қорытындылайық. Қажет болса - мұғалімнің түсініксіз нүктелер бойынша кеңес беруі (C) Үй тапсырмасын түсіндіру: Оқушылардың таңдауы бойынша бір елде модернизациялау үдерісі туралы баяндама жасаңыз (2-3 минуттан бастап, топтан таңдау үшін) | |||||||||
Дифференциация – Сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз дарынды оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай ұйымдастырасыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтар | ||||||||
Топтар мен жұптардың жұмысын қолдауға әртүрлі көздерді (Колб бойынша) таңдауда саралау (схемалар көмегімен бағалау, студенттердің сұрауы бойынша кеңес беру, тақырыптық сөздікті беру). Неғұрлым қабілетті студенттер сарапшы ретінде жұмыс істей алады, сонымен қатар үй тапсырмалары топтарының спикері бола алады | Өзін-өзі бағалау - сабақтың әр кезеңінде өз түсінушілігін талдау, маркалы схема бойынша өзін-өзі тексеру Өзара бағалау - топтардағы жұмыс нәтижелерін талқылау, маркалы схемамен өзара тексеру Мұғалімнің бағалауы - топтардағы жұмыс туралы пікірлер | Перемещение в классе во время группообразования, Смена видов деятельности Ограничение времени работы с интерактивной доской | ||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Қандай оқу жағдайы қалыптасты? Оқу дифференциациясы тиімді дайындалған ба? Уақытты ұтымды пайдана алдым ба? Мен жоспарыма неліктен және қандай өзгерістер енгіздім? |
| |||||||||
Жиынтық бағалау Сабақтың қандай екі сәті сәтті өтті (оқуды да, оқытуды да қарастырғанда)? 1: 2: Сабақтың тиімділігін қандай екі жағдай жақстар еді (оқуды да, оқытуды да қарастырғанда)? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?