Версаль - Вашингтондық жүйе қаншалықты тұрақты болды. Дүние жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді _______________
«Тарих және география»
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бірінші дүниежүзілік соғыс | Мектеп: | ||||||||||||||||||
Күні | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Версаль - Вашингтондық жүйе қаншалықты тұрақты болды | ||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.2.2 - әлемнің саяси картасындағы өзгерістерді сипаттау арқылы империялардың (Австро – Венгрия, Ресей империясы, Осман империясы) ыдырау себептерін тұжырымдау. 8.3.2.4 – Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль – Вашингтон жүйесін талдау және бағалау. | ||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | - Фактілер мен үдерістердегі сәйкестікті анықтау. - Карта туралы ақпаратты ауызша ақпаратқа айналдыру. - Ұлттар лигасының білім беру мақсаттары мен міндеттерін түсіну. - Мәтіндегі мәліметтерді кестелер мен графиктерге түсіру. - Графикті талдап қорытынды жазу. | ||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа қатысты академиялық сөздік қорларын дамыту. Мәтінді оқи отырып Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль – Вашингтон жүйесін талдап айтады. | ||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың бойында патриоттық қасиеттерін дамыту. | ||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | География экология пәндерімен байланыс | ||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернет-ресурстарды, планшеттерді пайдалану. | ||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар Бірінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен оқиғаларын біледі | ||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Алғашқы слайдты көрсетіңіз, «Бүгін сабақта қандай тақырып зерттелетінін айтыңыздар» - деген сұраққа жауап беруін сұраңыз. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылар қалам, қарындаштарын бөлу әдісі арқылы топқа бөлінеді. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбымен,оқу мақсатымен, бағалау критериімен таныстырады . | 1 - слайд 2-4 слайдтар | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Миға шабуыл әдісі. 1914-1923 жылдар арасындағы саяси картада қандай өзгерістер байқадыңыздар. Жеке тапсырма Бірінші дүние жүзілік соғыстан кейінгі әлемнің саяси картасындағы негізгі өзгерістерді сипаттаңыз. Дескрипторы:
Топтық жұмыс Версаль бейбітшілік шартын зерттеңіз. - Келісімнің халықаралық проблемаларды бейбіт жолмен шешуге әсер ету механизмін анықтаңыз. -Бұл келісім-шарт әділ болды ма? Сіздің пікіріңізді айтыңыз. Топтық жұмыс Кестені толтыру.
Оқушыларға кестені толтырған соң тақтадан жауабы көрсетіледі. Кестедегі жауап парақшасымен оқушылар жазған жұмыстарын толықтырады. Өзін- өзі бағалайды.
Топтық тапсырма: Ұлттар Лигасының табыстары мен сәтсіздіктерін көрсету. Бес саусақ әдісі арқылы топтық бағалау жүргізіледі. | 5-6 слайдтар 7 слайд Қосымша 1 8-10 слайдтар Қосымша 2 11-12 слайдтар Кеспе қағаздар | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс Не білдім? Нені білуім керек? Барі түсінікті. | 13 слайд | |||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||
1) Тапсырмалар белгілі бір уақытқа беріледі (жасырын саралау) 2) әртүрлі теориялық дайындық деңгейі бар студенттер сұрақтарға жауап берген кезде өз көзқарасын көрсетеді; 3) Барлық студенттер бірінші дүние жүзілік соғыстан кейінгі әлемнің саяси картасындағы негізгі өзгерістердің мағынасын түсіндіре алады. 4) Көптеген студенттер Версаль бейбітшілік шартын келісімнің халықаралық проблемаларды бейбіт жолмен шешуге әсер етуін анықтайды. 5) Жетекші студенттер Ұлттар Лигасының табыстары мен сәтсіздіктерін көрсетіп өз бетінше қорытынды жасай алады. | ФБ: мұғалім түсініктеме береді, оқушылардың жауаптарын түзейді, жақсы жауаптарға оң жауап береді. Топтағы жұмыстарды смайликтермен бағалау: Жарайсың Жақсы Тырысып көр | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?