ХХ ғасырдың басында әлем бейнесі қандай болды? Дүние жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 1-бөлім. ХХ ғасырдың басындағы әлем | Мектеп: | |||||||||
Мерзімі: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 8 | Қатысты: | Қатыспады: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | ХХ ғасырдың басында әлем бейнесі қандай болды? | |||||||||
Оқу мақсаты | 8.3.2.5 ХХ ғасырдың басындағы әлемнің аумақтық бөлінуін және мемлекеттердің саяси құрылымын сипаттау | |||||||||
Сабақтың Мақсаты | Бұрын зерттелген материалды қайталау: ХХ ғасырдың басында мемлекеттердің отарлық жаулап алу саясаты, басқару формалары. | |||||||||
Бағалау критерийлері | Картадағы шартты ақпаратты ауызша ақпаратқа түрлендіру | |||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылардың менгеретіні: 1) мәтіннен ақпарат алып, мынаған назар аударуы: - 1900 жылдағы саяси билік, - әлемдегі өзгерістердің ерекшеліктері, 2) 1900 жылы саяси билік туралы ауызша баяндама жасау (оқу, жазу, сөйлеу және тыңдау дағдылары). Пәндік лексика және терминология империя, автократия, империализм, отаршылдық, демократия, монархия, шешуші сәт Диалог және жазу үшін пайдалы фразалар Негізгі империалистік елдер ... Әйелдер өз құқықтары үшін күресті ... Келесі елдерде демократияның қандай-да бір формасы болған ... | |||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық Мәндерді енгізу арқылы жүзеге асырылады ... оқушылардың өзара қарым-қатынасы және мұғалім сабақтың барлық кезеңдерінде жүзеге асырылады. | |||||||||
Пәнаралық байланыс | География, Қазақстан тарихы | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентациямен, бейнематериалдармен, үй тапсырмаларын орындау кезінде қосымша веб-ресурстармен жұмыс істеу | |||||||||
Алдын ала білім | Ұсынылатын білім 6-8 сыныптарға, атап айтқанда 8 сыныптарға арналған дүниежүзі тарих курсының мазмұнын қамтиды. Атап айтқанда, егеменді мемлекеттердің құрылуы, халықаралық қатынастар жүйесі, империализм, отарлық экспансия және капитализм туралы білімдер маңызды болады. | |||||||||
Жоспар | ||||||||||
Мерзімін жоспар лау | Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||||||
| Сабақтың басында мыналарға назар аудару: - оқушылардың назарын шоғырландыру - оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын анықтау - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақтың соңына қарай күтулерін анықтау. Сабақтың мақсаттарына байланысты білімді қалыптастыруға және дағдыларды дамытуға бағытталған іс-шаралар. 1. Терминдермен жұмыс: империя, империализм, отаршылдық, демократия, монархия, еңсеру нүктесі 2. Карталармен топтық жұмыс: - Картадан елдердің басқару нысандарына сипаттама беру - Еуропа елдерін екі топқа біріктіру 3. Контурлық картамен жұмыс: - ХХ ғасырдың басындағы метрополияның және олардың колониясының негізгі күйлерін контурлық картаға салу - Сіздің ойыңызша, ХІХ ғасырдың аяғы - ХХ ғасырдың басында Еуропадағы күштер тепе-теңдігі қандай болды? | 1885 ж. әлем картасы Презентация | ||||||||
2-3 мин 5-7 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - мен не білдім, нені менгердім - не түсініксіз болып қалды - немен жұмыс істеу керек Мүмкіндігінше оқушылар өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады | |||||||||
Дифференциация – Сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз дарынды оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай ұйымдастырасыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтар | ||||||||
Топтар мен жұптардың жұмысын қолдауға әртүрлі көздерді (Колб бойынша) таңдауда саралау (схемалар көмегімен бағалау, студенттердің сұрауы бойынша кеңес беру, тақырыптық сөздікті беру). Неғұрлым қабілетті студенттер сарапшы ретінде жұмыс істей алады, сонымен қатар үй тапсырмалары топтарының спикері бола алады | Өзін-өзі бағалау - сабақтың әр кезеңінде өз түсінушілігін талдау, маркалы схема бойынша өзін-өзі тексеру Өзара бағалау - топтардағы жұмыс нәтижелерін талқылау, маркалы схемамен өзара тексеру Мұғалімнің бағалауы - топтардағы жұмыс туралы пікірлер | Перемещение в классе во время группообразования, Смена видов деятельности Ограничение времени работы с интерактивной доской | ||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Қандай оқу жағдайы қалыптасты? Оқу дифференциациясы тиімді дайындалған ба? Уақытты ұтымды пайдана алдым ба? Мен жоспарыма неліктен және қандай өзгерістер енгіздім? |
| |||||||||
Жиынтық бағалау Сабақтың қандай екі сәті сәтті өтті (оқуды да, оқытуды да қарастырғанда)? 1: 2: Сабақтың тиімділігін қандай екі жағдай жақстар еді (оқуды да, оқытуды да қарастырғанда)? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?