Наполеон империясы қалай құрылды және оның құлдырау себептері неде болды? Дүние жүзі тарихы, 7 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақмерзімді жоспардың бөлімі:

4-бөлім

Француз бұржуазиялықреволюциясы

ның көрінісі

Мектеп:

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқаны: қатыспағаны:

Сабақ тақырыбы

Наполеон империясы қалай құрылды және оның құлдырау себептері неде болды?

Тарихи концепт

Себеп және салдар

Оқу мақсаттары

7.2.2.1 - тарихи оқиғаларды интерпретациялау үшін өнер туындыларын пайдалану;

7.3.2.4 - империалистік соғыстардың әлемдік саясаттың өзгеруіне ықпалын бағалау (Наполеон соғыстары мысалында);

7.2.3.2 - Ағартушылық дәуір идеяларының қоғамдық дамуға ықпалын анықтау

 Сабақ мақсаты

- Франциядағы Наполеон Бонапарттыңбилігінқұрудыңсебептерінанықтау;

- Наполеон империясыныңқалыптасукезеңдерінанықтау;

- Наполеон империясыныңқұлдырауыныңсебептерінанықтаңыз.

 Бағалау

 критерийлері

  • Оқушы ағартушылық кезеңнің қоғам дамуына әсерін біледі және түсінеді.
  • І Наполеон соғысы негізінде дүниежүзілік соғыстың әлем саясатына әсерін бағалайды

 Тілдік дағдылар

Оқушылар орындай алады.

оқушылар төмендегі негізгі үш оқиға бойынша топтық талқылау жүргізеді және маңыздылығы бойынша талдап орналастырады.

1789-1815 жылдар аралығындағы кезең; Давидтің карьерасына әсер еткен оқиғалар, класпен өз таңдауларын талқылайды.

 Сабақта қамтылатын

 құндылықтар

 

 

Жаһандық азаматтық, ашықтық, академиялық адалдық, ынтымақтастық.

Құндылықтарды дамыту француз суретшілерінің суреттерін талқылау кезінде, Наполеонның жорықтары еуропалық елдердің дамуына әсер етуі кезінде, сабақтың барлық кезеңдерінде оқушылардың өзара және мұғаліммен өзара әрекеттестігі арқылы жүзеге асырылады.

 Пәнаралық байланыс

Өнер пәніменбайланыс (өнер стиліндегі айырмашылықтарды анықтау); орыс тілімен (мәтінмен жұмыс істеу стратегиясы, терминологиямен жұмыс істеу)

Осыған дейін меңгерілген білім

Сабақтың тақырыбы 7 сыныпта өткен басқару формалары (монархия, республика) тақырыбы мен байланысты.

Сабақ барысы

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 минут

Төрт негізгі империялардың суреттерін анықтаңыз. (Александр Македонский, Рим, Монғол және Б. Наполеон )

Осы 4 суретті не байланыстыратындығын анықтаңыз.

Сабақтың ортасы

30 минут

(С) Талқылау:

Шынайы өмірде Б. Наполеон қандай болды?

Басқа адамдар өзін қалай қабылдағанын қалады?

) Алдыңғы сабақтан француз революциясының негізгі оқиғаларын және Наполеонның іс-әрекеттерінің уақыт кестесін қарастыруды ұсыныңыз. Сыныпты топтарға бөліп, әр топқа белгілі бір хронологиялық кезеңді (1799-1804, 1805-1810, 1811-1815 жж.)

Келесі критерийлер бойынша зерттеу үшін ұсыныңыз:

• ішкі саясаттың ерекшеліктері;

• сыртқы саясаттың ерекшеліктері;

• осы кезеңде Наполеонның билігінің жетістігі;

Оқушылар зерттеу нәтижелерін жоғарыда көрсетілген критерийлер бойынша шағын плакаттар жасау қажет.

(Т) Плакаттардың көрмесін ұйымдастырып, оқушыларды басқа топтардың плакаттарын оқуға шақырыңыз және Наполеонның мансабына әсер еткен үш маңызды оқиғаға қатысты ескертулерді енгізуді ұсыныңыз.

(К) Пленарлық пікірталас: Қандай оқиғалардың ең маңызды екендігі туралы сыныппен талқылауы.

қамтуы мүмкін сұрақтпр:

  • Наполеонның ішкі және сыртқы саяси қарым-қатынастары сәтті болды ма?
  • Наполеон империясының құлдырауына соғыс қалай әсер етті?
  • Неліктен Наполеон билікке келді?
  • Неге Наполеон билікті жоғалтты?

(Ж) «Наполеон империясы қалай құлады және оның себептері қандай болды?» деген тақырыпта эссе жаза отырып, оқушыларды өз білімін бекітуді сұраңыз. «Наполеон империясының өсуі мен төмендеу себептерін бағалау үшін оқушылар өз білімін қолдануы керек екенін түсіндіріңіз.

Александр Македонский, Рим, Монғол және Б. Наполеон империяларының карталар

Сабақтың соңы

5 мин.

Рефлексия

-нені үйрендім

-немен қайта жұмыс жасау қажет

-мен үшін жаңа емес ақпарат

Оқушыларды бағалау және кері байланыс

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Студенттердің жеке қабілеттерін ескере отырып, әртүрлі ресурстардың түрлерін таңдауда саралау (Гарднер бойынша түрлі интеллектілер теориясы); тапсырмаларды таңдауда - суреттермен, мәтіндермен жұмыс жасағанда, тұжырымдарды қалыптастырғанда. Сабақтың барлық сатыларында педагогикалық қолдаудың әртүрлі формалары ұсынылады

Сабақтың барлық тапсырмалары дескрипторлар арқылы бағаланады. Бағалаудың әр түрлі формалары пайдаланылады: өзін-өзі бағалау, жұп жұмысын өзара бағалау, топтардың жұмысын өзара бағалау, мұғалімнен ауызша кері байланыс.

Оқушылар топта және жұппен жұмыс кезінде класс айналасында жүрген кезде қауіпсіздік шараларын сақтау.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу