file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Пунт жеріне перғауын Хатшепсут кемелерін не үшін жіберді. Дүние жүзі тарихы, 5 сынып, сабақ жоспары.


Сабақтың тақырыбы: Пунт жеріне перғауын Хатшепсут кемелерін не үшін жіберді

Мектеп: Семей қаласының Назарбаев Зиятерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Хасанов Б.Ш.

Сынып:

Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:

қатыспаған:

Оқу мақсаттары

5.4.1.3 ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау

5.1.2.1 ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау

Сабақтың мақсаттары

Ежлгі қоғамның әлеметтік құрылымын сипаттау.

Ежелгі өркениеттің шаруашылық жүргізу жүйесін түсіндіру.

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

Шаруашылық пен әлеуметтік өзгерістің ғылымның дамуына әсерін сипаттайды (арифметика, геометрия, астрономия, медицина)

-Ежелгі Египеттің храмдарын сипаттау.

Концепция

Дәлел

Тілдік мақсаттар

Айтылым дағдысын жетілдіру.

Сабақтың түрі

АКТ қолдану, интерактивті түсіндіру.

Негізгі терминдер

  • фараон
  • дельта
  • дамба, шадуф
  • «Қара жер»
  • пирамида

Сөз тіркестері

Бір жағынан Хатшепсут бұл бейнеде....

Тутанхамон жерленген жері бізге мынадай ақпарат береді.....

Алдыңғы меңгерілген білім

Осы бөлім Ежелгі Египеттің негізгі төрт оқиғасына негізделеді.

Сабақ барысы

Сабақтың қезеңдері

Сабақта орындалатын іс - әрекеттер

Оқыту ресурстары

Басы

Жұптық жұмыс

Оқушылармен амандасу. Тақырыпты түсіндіремін.

Ортасы

Тапсырма № 1.

Уақыт кеңістігіне Хеопс пирамидасы және Дейр ель Бахары храмы салынады.

Храмның Египет фараоны Хатшепсутқа арналғандығын түсіндіріп кетемін.

Жұптық жұмыс.

Хатшепсут статуясын көрсетіңіз. Бұл статуядан қандай ерекшелік байқап тұрсыз?

Оқушыларға әлеуметтің құрылымы бар кестені таратып, кесте бойынша карточканы орналастыруды сұраңыз.

Мына мәселе бойынша талқылаңздар. Әлеуметтік топтардың қандай құқықтары болды?

Дерекпен жұмыс. (Тапсырма №1)

Оқушылар Пунт жерінің қай жерде орналасқандығын көрсетеді. Египет кемелері үшін жол бағыттары көрсетіледі.

Оқушылар кішігірім ролдік ойын көрсетеді.

Нәтижесінде дереккөзбен талдау жұмыстары жүргізіледі.

Дерекпен жұмыс (Тапсырма №2). Хатшепсуттың Ежелгі Египетті қалай басқарды?

Слайд 3-6

http://gcuonline.georgian.edu/wootton/Medieval.htmhttp://www.koreanpopnews.com/pdf/pdf/feudal-system-cards.html

Информация о феодализме:http://history-world.org/feudalism2.htm

http://www.spartacus.schoolnet.co.uk/NORfeudal.htm

Слайд 7

Соңы

Өздік бағалау.

Сабақта не түсіндім?

Қандай қиындықтар болды?

Нені жақстартуым керек?



Толық нұсқасын 28 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
Пікір жазу