Қазақстанның рәміздері. Дүниетану, 1 сынып, сабақ жоспары.
| Мектеп: А.Н.Бубенцов атындағы орта мектебі | ||||||||||||||
Күні: 20.02.2017ж | Мұғалімнің аты-жөні: Жалғасова Н.О. | ||||||||||||||
Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Қазақстанның рәміздері | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 1.3.5.2 Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелеу. 1.3.5.1 Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажырату. | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерімен танысy; Көптеген оқушылар: тудағы бейнелердің мағынасын білy; Кейбір оқушылар: мемлекеттік рәміздерді құрметтеуді үйренy. | ||||||||||||||
Жетістік критерийлері: | Дескрипторлар: | ||||||||||||||
Қазақстан Республикасының рәміздері туралы айта алады; |
| ||||||||||||||
| Тудың маңызын анықтай алады; | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: | Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз: Ерлік жасаған адамдар қандай адамдар? Пәнге тән лексика мен терминология: Ту,елтаңба,гимн,мемлекеттік рәміз Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Салт-дәстүр,ауыз әдебиет Үш тілділік: ту – флаг – flag | ||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту: | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар: | Жаратылыстану,математика, АКТ. | ||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары: | Слайттар,суреттер арқылы танысып біледі. | ||||||||||||||
Алдыңғы білім: | Дәстүр және фольклор. Мен қазақпын | ||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру,шаттық шеңберіне тұру: Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! -деп бір-бірімізге жақсы тілектер айтқызамын. Шеңбер бойымен білім алушылар күн,ұлттық оюлардың және қыран суреттерін ала отырып 3 топқа бөлініп отырады. Топ басшыларын таңдайды. Және топтық жұмыста ең көп күлегеш жинаған топ «Ең білімпаз» тобы деп марапатталады. | Шаттық шеңберін құр, бір-бірлеріне жылы сөздерін айтулары керек | |||||||||||||
Сабақтың ортасы Кіріспе тапсырма. 5 минут | -Біз қандай мемлекетте тұрамыз? -Біз Қазақстанда тұрамыз. -Біздің мемлекетіміз қандай? -Тәуелсіз мемлекет -Тәуелсіз мемлеттің нелері болады? -Рәміздері болады. -Рәміздерге не жатады? -туы,елтаңбасы,әннұран -Иә дұрыс айтасыңдар,біз Қазақстанда тұрамыз.Қазақстан тәуелсіз мемлекет.Тәуелсіз мемлекеттің рәміздері туы, елтаңбас, әннұраны болады. Енді интерактивті тақтаға назар аударайық. Сабақты Ибрагим Ескендірдің орындауында «Көк Тудың желбірегені» әнін тыңдаудан бастаймын. Бейнебаяннан әнді тыңдап болғаннан кейін: -Ән тыңдағанда қандай сезімде болдыңдар? -Бүгінгі сабақ не туралы болады деп ойлайсыңдар? – деген сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашамын. Жауабы: Ту туралы. | Суреттер, сызбалар, оқулық- тар, дәптер, карта, суреттер | |||||||||||||
|
| Суреттер, оқулық мәтін 60 –бет, тудың суреті Қысқа метрлік кино: Данияр Елеусізов жеңіске жеткен кезі,сұрақ-жауап
Жаужүр-ек мың бала фильмін- нен үзінді көрсету, Дәптер-мен жұмыс, қалам, Абылай ханның суреті, Абылай ханның туының суреті, жеті жебе, желім, | |||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Сұрақ-жауап әдісі: -Ту мемлекеттің несін білдіреді? -Қазақстан Республикасының мемлекеттік туының түсі қандай? -Қазақстанның туында нелербейнеленген? Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
| Күлегеш- тер | |||||||||||||
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Үлгерімі төмен білім алушыларға тудың суреттерін бояуға беремін | Ең көп күлегеш тобын «Ең білімпаз» деп марапаттаймын.Және «Жеті жебе» арқылы. | Оқушылардың жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін, тазалықты сақтауларын мұқият болуларынайтамын. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: |
Оқу ісінің меңгерушісі:_______________
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?