Топты талдау жасау мен қатысу және құру процесі. Дене шынықтыру, 11 сынып, сабақ жоспары. 12 сабақ.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары12

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: №3 Гимнастика арқылы танымдық дағдыны құрастыру.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Топты талдау жасау мен қатысу және құру процесі.

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.5.5. Өзінің және өзгенің шығармашылық қабілетін біріктіру нәтижелерін бағалау.

Сабақ мақсаттары:

Оқушылар гимнастикалық жаттығуларды жаңа форматта орындай алады..

Оқушылар гимнастикалық жаттығуларды біріктіре алады.

Оқушылар гимнастикалық жаттығуларды топпен орындау кешенін құрастырады және көрсете алады.

Бағалау критерийлері:

Қауіпсіздік ережелерді біліп, сақтау.

Күрделі тапсырмаларды орындау.

Сабақ барысында креативті болу.

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар: жұптық және топтық гимнастикалық жаттығуларды, сонымен қатар қозғалыстың құрамдас элементтеріне сараптау жүргізу, көрсету, талқылау және мәлімдеу.

Пәнге тән лексика мен терминология: тепе-теңдік жаттығулары, еркін жаттығулар жиынтығы, ұшу фазасы, топталу.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

• Акробатикалық жиынтықты орындауда неге реттілігі маңызды?

• Гимнастика Сізді қалайша физикалық тұрғыдан дамыта алады?

• Қандай траекториямен қозғала аласыз?

• Әр түрлі снарядтар қолданудағы қиыншылықтар мен қауіптерді айтыңыз?

• Басқа топтардың жұмыстарын бақылағанда неге құрылымдық сипаттама берілу керек?

Құндылықтарды бойға сіңіру

Құрмет, командада жұмыс жасай білу.

Пәнаралық байланыс

Биология.

АКТ пайдалану дағдылары:

https://www.youtube.com/watch?v=Ux-zoK5Wg1A

Алдыңғы білім

Алдыңғы сыныптарда, үйде және сыныптан тыс гимнастикада түсініктері мен негізгі білімдеріне ие.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған қызмет

Ресурстар

Сабақтың басы

0 – 10 минут

Сыныптың жиыны. Мұғалім оқушыларға оқу мақсатын және оған жетуіне арналған критерийлерді хабарлайды. Сыныпты жұптарға бөлу.

Қолды тіреп қозғалу: серітес оқушыны аяғынан ұстайды, серіктес қолмен жүреді. Серіктестерді рөлдермен ауыстыру.

«Тарақан тәріздес жүгіру» жаттығуы.

Отырып жүру, жұппен және жанымен жүру.

Денені қалыпқа келтіру.

Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: берілген жаттығуларды орындау кезінде оқушыға жүк түсті ме?

Сыныпты екі топқа бөлу.

Ж.Д.Ж. топта орындалады.

Спортзал, ысқырық.

Сабақтың ортасы

11 – 36 минут

Сыныптың жиыны. Сыныпты креативтік жолға бағыттау үшін мұғалім орындауға мынандай тапсырмалар береді: жұппен алдыға домалап айналу, жұппен домалап артқа айналу, акробаттық пирамида.

Аталған жаттығуларды орындау.

Сыныпта жиыны.

Мұғалім оқушыларға тапсырма береді: барлық топ мүшелерінің қатысуымен 3 есепке гимнастикалық композиция құру.

Бағалау критерийлерін құрастыру. Мұғалім кері байланыс жасайды.

Топтық жұмыс. Мұғалім қауіпсіздік ережелерді сақтаудың қажеттігін еске салады. Құралған композицияны көрсету. Екінші топ бағалауды жүргізеді.

Спортзал, ысқырық, гимнастикалық маттар.

Сабақтың аяғы

37 – 40 минут

Сыныптың жиыны: Сабақтың қорытындысын шығару. Әр топ өткізілген сабаққа деген көңіл күйін гимнастикалық жаттығулар фигурасы арқылы көрсетеді.

Спортзал.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Құрастырылған акробатикалық композиция әр топтың дене дайындығын көрсетеді.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру.

Қосымша қолдау

Қосымша қолдау

Топтарда жұмыс жасау - сыныптастарына қолдау көрсету.

Қажет болса, мұғалімнің көмегі.

Неғұрлым қабілетті оқушылар басқа оқушыларға қызықты, қиын болып көрінетін шешімдерінің аспектілерін көрсете алады.

Сабақта саралаудың негізгі қағидасы - асқыну.

Мұғалім оқушыларға кері байланыс жасап отырады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары іске асырмалы болды ма?

ОМ-ға барлық оқушылар қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, не себепті?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті?

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
Пікір жазу