Топта талдау жасау мен қатысу және құру процесі. Дене шынықтыру, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар 2

Пәні: дене тәрбиесі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім 3 – Гимнастика арқылы танымдық дағдыны құрастыру

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы: Топта талдау жасау мен қатысу және құру процесі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.5.5. Өзінің және өзгенің шығармашылық қабілетін біріктіру нәтижелерін бағалау

 Сабақ мақсаттары

  •  Әр-түрлі жағдайларда жүйелі қозғалыстарда гимнастикалық жаттығулардың ағзаға әсерін зертеу тәсілдерін менгере алады.
  •  Ырғақты гимнастикадағы жаттығулар жиынтығын ұғыну
  •  Бағалау

 Жетістік критерийлері

- Оқушылар гимнастикадағы жаттығулар жиынтығын құру және командалық жұмыс қызметін ұйымдастыру және стратегияларды салыстыру кезінде дененің түрлі бұлшық еттеріне күш түсіруді реттей білудің қарапайым дағдыларын реттей білетіндіктерін көрсетеді.

- Оқушылар гимнастика жаттығулар құрамын құру және келтіруге арналған кешенді ұсына алады

 Тілдік мақсаттар

 

  • Пәнге тән лексика мен терминология:
  • Гимнастилалық жаттығулар, секіру және лақтыру дағдыларын қолдану әдісін сипаттау
  • дене даярлығы, денсаулық, дене даярлығының құрамдастары: күш, жылдамдық, төзімділік, икемділік
  • аса кең таралған төрт созу түрі: статикалық, баллистикалық, проприоцептивтік жүйке-бұлшық ет және серпінді

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

гимнастика жатығу кешендері қандай қозғалғыш қабілеттерін дамытады?

(координацияны, ептілік, күшті, ырғақтылықты)

 Құндылықтарды дарыту

Сабақ кезінде бір-біріне деген әділдік, жауапкершілігін арттыру.

 Пәнаралық байланыстар

Сабақты математика пәнімен байланыстыру

 АКТ қолдану дағдылары

https://www.youtube.com/watch?v=iBSXPLmgLzU&list=PL12NRKaKXBA6Q-VNRPnzDaSu8ajdNLmpv&index=3

Бастапқы білім

Әртүрлі жағдайларда жүйелі қозғалыстар және ырғақты гимнастика жаттығулар сапасын дамытуға арналған жаттығуларөткізудің әдіс тәсілдері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5-7

Оқушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, рапорт қабылдау, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға, солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру, жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру. Жүгіруден жүріске өтіп, терең дем шығару, қатарда тұрып үлкен телевизор алдында сілтемеде көлсетілген жаттығулар кешенін орындау.

Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық.

https://www.youtube.com/watch?v=BUY8FM0o52c

Сабақтың ортасы

28-30

(Т, Ж, Б, Ф) Кішкене топтардағы оқушылар ырғақты гимнастиканың жаттығуларының элементтерін көрсетеді. Мысалы: дайындық бөлімі үшін.

1.Тарту. Жан-жақ арқылы қолды жоғары көтеру және кезекпен бірінші сол қолды, сосын оң қолды түсіру, алдыға созып шынтақтан бүге отыру тұру

2. Екі қол белге қоямыз, шынтақты алдыға қарай шығарамыз, арқаны шеңберлете отырып, аяқтың ұшымен жартылай отырып тұрамыз, сосын екі иықты дұрыстап, шынтақты екі жаққа жіберіп, бар табанға төмен түсу.

3. «Степ-тач» - 90 градусқа айналуы мен жан-жаққа, жанамалы қосымша адым.

4. Қолды түсіру, жартылай отырып тұру, қолды шынтақтан бүгу, білекті иыққа қарату. Содан кейін қайтып орнына келу және жартылай отырып, қолдар жанға, б.ж.қайтып келу.

(Б, Ж, К) Оқушылар ырғақты гимнастиканың жаттығу кешенін орындайды

1. «Билеу қадамы» - б.қ.: негізгі тұрыс 1 – оң аяқпен алға қадам, қол шынтақтар бүгілген; 2 – сол аяқ қадамдап, өкшеге түсіру, қол жоғары; 3 – сол аяқпен артқа қадам, қол иыққа; 4 – оң аяқпен артқа қадам аяқ ұшына, қол төмен.

2. Қосалқы қадамдар оңға-солға қол шапалақтап 4 рет санақ бойынша.

3. Қолды жан-жаққа алып шығып қосалқы қадам.

4. Дәл сол қолды жоғары алып шығып.

5. Төрт рет қадам алға, төрт рет қадам артқа жүру, төртінші рет тізе бүгілген аяқты шапалақпен көтеру.

6. Екі аяқпен жеңіл секіріп, кезекпен оң, сол аяқты лақтыру.

7. Өздігінен шоршып секіріп айналу, оңға, солға қарай.

8. Алға қарай ұмтылып секіру.

Жүру, дем алу жаттығуы

(1 минут)

«Екі жұлдыз бір тілек» әдісімен кері байланыс

Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Ширату, салқындату және реттілік үшін музыка ойгату құралдары.

Ырғақтық гимнастиканың жаттығулар жиынтығы: http://nsportal.ru/detskiy-sad/zdorovyy-obraz-zhizni/2013/11/20/konspekt-zanyatiya-po-ritmicheskoy-gimnastike

https://www.youtube.com/watch?v=iBSXPLmgLzU&list=PL12NRKaKXBA6Q-VNRPnzDaSu8ajdNLmpv&index=3

Жаттығуларды зейін сала орындау

https://www.youtube.com/watch?v=7sjrralMcE0&list=PL12NRKaKXBA6Q-VNRPnzDaSu8ajdNLmpv&index=5

Оқушылар топтар ара, өзара бағалау, кері байланыс беру

Сабақтың соңы

3-5 мин

Жабдықты топпен ақырын орнына қою және басқа топтар бұны аяқтамағанша, орын тауып, тұру. Оқушылар қолды жоғары созып алға қарай жылжый жұреді. Тыныс алу жүйесін қалпына келтіру жаттығуларын орындау, үйге тапсырма беру: берілген сілтеме бойынша пилатес жаттуғаларының кешенін көру, Шейпинг жаттығулар кешенін көру, қайталау

Сабақты қорытындылау.

https://www.youtube.com/watch?v=udvphSXZPkE&list=PL12NRKaKXBA6Q-VNRPnzDaSu8ajdNLmpv&index=6

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Композициялық тапсырмалар кезінде нәтижесі, тапсырмасы мен жабдығы бойынша айырмашылық.
  • Өз қимылдар сөз қорын тереңдету үшін реттіліктерін құрғанда қабілетті оқушыларға қиындау сұрақтар қойыңыз.
  • Сәл әлсіз оқушыларға көмектесу үшін композициялық тапсырмаларды және де топ мүшелері санын азайту немесе жеңілдету.
  • Байқау, тыңдау, сұрақ қою.
  • Оқушылар қозғалғанда қажет болғанда тоқтап, қауіпсіздік туралы біліп, тапсырмаға қатыса ма?
  • Оқушылар алаңда ара қашықтықты және динамикалық өзгерістерді біле ме?

Топтық композиция мен талқылау сапасы.

  • Денсаулық пен дене, қауіпсіздік, салмақ/ағын динамикасы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу