Жоғарғы көшбасшылық дағды. Дене шынықтыру, 11 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары №
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: Петропавл қаласы ХББ НЗМ Бөлім 2 – Эмперикалық оқу арқылы көшбасшылық қасиеті. Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жоғарғы көшбасшылық дағды. | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.2.1.1. Қозғалысқа байланысты өзгермелі жағдайларда балама идеяларды құру. | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | Қозғалыспен байланысты балама идеяларды құруды үйрету, көшбасшылық дағдылар мен командада жұмыс істеу дағдыларын көрсету және қолдану. | ||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика мен терминология
| ||||||||||
Құндылықтарға баулу | Ұжыммен жұмыс жасай білу | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен ( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы. | ||||||||||
Кілттік дағдыларды дамыту | Әлеуметтік дағдыларды дамыту | ||||||||||
Алдын ала білімі | Оқушыларда алдындағы сыныптарда және мектептен тыс қызметтен денсаулық және дене белсенділігі машықтары мәселелері бойынша тәжірибесі болады деп күтіледі. | ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақта жоспарланған қызмет | Құралдар | |||||||||
Сабақтың басы 2 минут
6 минут | Мұғалім оқушыларды қарсы алады. Оқушыларды қарсы алғаннан кейін олар келесі сұрақтарды талқылайды: - ойынның тактикасы дегеніміз не? - ойынның стратегиясы дегеніміз не? - футбол ойнау кезінде өз ойын тактикасын ұстануға бола ма? Әрі қарай мұғалім оқушылардан "команда көшбасшылығының жоғары дағдылары"атты сабақ тақырыбын тұжырымдауды сұрайды. Кейін ол оқушыларға оқу мақсатын тұжырымдауды, бағалау критерийлерін бөлуді ұсынады және оларды әзірленген нұсқамен салыстыруды сұрайды. (К) Мұғалім сыныптан оқыту бейнесін көруді сұрайды. Әрі қарай көрсетілген бейнені талқылау. (К, и) Мұғалім сынып көшбасшысын ағзаны алдағы физикалық жүктемеге (жүгіру, ОРУ на месте) дайындау үшін бұлшық еттің түрлі топтарына жаттығу жүргізуді сұрайды. | Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Интернет ресурсына сілтеме: | |||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут
2 минут 10 минут
2 минуты | (К, Г) Мұғалім сыныпты екі топқа бөледі, әр топқа ноутбуктар таратады және Интернетте қажетті сілтемені ашуды сұрайды. (К, Г, Д, Ф) Бейнелерді көргеннен кейін мұғалім оқушыларды топқа бөліп, «Допты алаңда өткізу» ойынын ұсынады (4-уі 1-ге қарсы, 6-уы 2, 8-і 3-не қарсы).
Мұғалім әр оқушыға өзінің формативті бағалауын береді. (К, Г, Ф) Оқушылар 2 командаға бөлінеді. Ойын: "жеті адам жетеуіне қарсы". Жеті адамнан құрылған екі команда бір стандартты қақпаны қорғаушы қақпашысы бар алаңнын бір бөлігінде ойнайды. 4 қорғаушы және 3 жартылай қорғаушы қақпаны үш шабуылшыға, үш жартылай қорғаушыға және бір қорғаушыға қарсы қорғайды. Шабуылшы команда допты қақпашы қорғайтын қақпаға тигізуге тырысады, қорғаушы команда шабуылдың алдын алып, допты алаңның орта сызығымен өткізуге тырысады.
Мұғалім әр оқушыға өзінің формативті бағалауын береді. Сұрау керек: Допты ұстап алу үшін қандай тактикаларды қолдандыңыз? Допты ұстап тұрудың қандай тактикасын қолдандыңыз? Ойын стратегиясын қалай тиімді ете аласыз? Осы миссияны жақсарту үшін қандай стратегия мен тактиканы жетілдірдіңіз? Әрі қарай мұғалім командадан өз ойын бағалауды сұрайды. | Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Футбол доптары, фишкалар, футбол қақпалары. | |||||||||
Сабақтың соңы 3 минуты | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды: - не білдім, не үцрендім - не түсініксіз болып қалды - қандай жұмыстарды жасау керек | Стикерлер, маркерлер, автоқаламдар. | |||||||||
Саралап оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||
Тапсырмаларды орындау барысында оқушыларға кеңес беру арқылы қолдау көрсетуді жоспарлап отырмын. | Материалды меңгеруді бағалау формативті бағалау арқылы барлық сабақ бойы жүзеге асады. Мұғалім келесі сөздерді қолданады: «Жақсы!», «Тамаша!», «Мұқияттырақ!», «Жинал!», «Сен бұдан да жақсы орындай аласың!» Келесі сұрақтар қойылады: Сіздер физикалық денсаулықты нығайтуға арналған қандай жаттығуларды білесіңдер және қолдана аласыңдар? Сабақтарда қауіпсіздік ережелері қандай? | Коллаборативті орта құру, оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып тапсырмалар құрастыру, қызмет түрін ауыстыру, кеңес беру. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
Белгілер:
С = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс
Ж = жеке жұмыс Тәж. = тәжірибе К = көрсету ҚБ = қалыптастырушы бағалау
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?