Топтық динамиканы және көшбасшылықты түсіну. Дене шынықтыру, 11 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары | ||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім: Эмперикалық оқу арқылы көшбасшылық қасиеті Күні: Сынып: 11 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Топтық динамиканы және көшбасшылықты түсіну | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.2.4.4. Дене жаттығуларының сапасын жақсарту мақсатында баламалы ережелер мен құрылымдық әдістерін бағалау және түсіндіру | |
Сабақ мақсаттары | Көшбасшылық дағдыларды дамытуға арналған жаттығуларға үйрету | |
Бағалау критерийлері |
| |
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика мен терминология
Топта жұмыс | |
Құндылықтарға баулу | Ұжыммен жұмыс жасай білу | |
Пәнаралық байланыстар | Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен ( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы. | |
Кілттік дағдыларды дамыту | Әлеуметтік дағдыларды топта жұмыс жасау арқылы дамыту | |
Алдын ала білімі | Оқушыларда алдындағы сыныптарда және мектептен тыс қызметтен денсаулық және дене белсенділігі машықтары мәселелері бойынша тәжірибесі болады деп күтіледі. |
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақта жоспарланған қызмет | Құралдар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі. Одан кейін мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбымен және оқу мақсатымен таныстырады. Сабақтың басында ерекше көңіл бөлетін боламын: - оқушылардың зейінін қоюына; - оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтауға/ОМ - оқушылармен «жақын арадағы даму аймағын» және сабақтың соңына күтілетін нәтижені анықтау. (С) Оқушылар, бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды. (ЖЖ) Оқушылар арнайы жаттығулар орындайды. Мұғалім көшбасшымен кері байланыс жүргізеді. | Үлкен бос кеңістік. | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 4 минут 4 минут 8 минут 2 минут 2 минут | (С, ЖЖ, ҚБ) Шабуылдау техникасын дамытып, жетілдіру Жұптық жаттығу: Оқушы допты лақтырып, бір орында шабуыл соққысын жасайды. Келесі оқушы допты төменнен қабылдап сыныптасына қайтарады.
(С, ЖЖ, ҚБ) Жалғыз тосқауылды қоюды үйрену. Жұптық жаттығу: Ойыншылар тордың екі бетіне орналасады. Биікке секіріп тордың үстінде бір-біріне алақандарын тигізеді.
Жұптық жаттығу: Ойыншылар тордың екі бетіне орналасады. Бір ойыншы еденде тұрып, тордың үстіне допты лақтырады, екінші ойыншы секіріп жалғыз тосқауыл қойып допты өткізбей тастайды.
(С, ЖЖ, ҚБ) Волейбол оқу-жаттығу ойыны. Мұғалім сыныпты командаларға бөледі. Орындаған жаттығуларды техника жағынан дамытып ойында қолданады
Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап, әр оқушыға кері байланыс береді. Сұрақтар: Көшбасшыны қалай анықтадыңдар? Тапсырманы орындауда қандай қиындықтар туындады? | Әр жаттығу үшін үлкен бос ойын кеңістігі. Мұғалім үшін ысқырық. Алаңдағы тактикалық әрекеттерді белгілеу үшін фишкалар, конустар. Оқу жаттығуын орындауға қажетті волейбол доптары. Оқыту видеосына сілтеме: | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақтың соңында оқушылар рефлексия өткізеді:
| Стикерлер, маркерлер, қаламдар. | |||||||||||||||||
Саралап оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||||||||||
Физикалық денсаулықты нығайтуға арналған жаттығуларды қолдана алады деп жоспарлап отырмын. Қабілеті жоғары оқушылар физикалық денсаулықты нығайтуға арналған жаттығуларды қалай қолдану керектігін түсіндіре алады деп жоспарлап отырмын. | Материалды меңгеруді бағалау формативті бағалау арқылы барлық сабақ бойы жүзеге асады. Оқушылардан кері байланыс алу арқылы. | Коллаборативті орта құру, оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып тапсырмалар құрастыру, қызмет түрін ауыстыру, кеңес беру. | |||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| |||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Белгілер:
С = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс
Ж = жеке жұмыс Тәж. = тәжірибе К = көрсету ҚБ = қалыптастырушы бағалау
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?