Топтық динамиканы және көшбасшылықты түсіну. Дене шынықтыру, 11 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары № | ||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім: Эмприкалық оқу арқылы көсбасшылық қасиеті Күні: Сынып: 11 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Топтық динамиканы және көсбасшылықты түсіну | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.1.3.3. Арнайы спорттық техникаларды дамытуда жүйелі қозғалыс тіркесінің дағдысын және бірізділгін құру, түрлендіру және бағалау | |
Сабақ мақсаттары | Арнайы спорттық техникаларды дамытуда жүйелі қозғалыс тіркесінің дағдысын және бірізділгін құруды, түрлендіруды және бағалауды үйрету | |
Бағалау критерийлері | -жаттығу тапсырмалары орындау кезінде қауыпсыздік ережелері бойынша білімін көрсетеді -шабуыл кезінде комбинацияларды бағалау, өзгерту және құру | |
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика мен терминология
| |
Құндылықтарға баулу | Өзіңе және қоршаған ортаға құрмет | |
Пәнаралық байланыстар | Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен ( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы. | |
Кілттік дағдыларды дамыту | Әлеуметтік дағдыларды топта жұмыс жасау арқылы дамыту | |
Алдын ала білімі | Оқушыларда алдындағы сыныптарда және мектептен тыс қызметтен денсаулық және дене белсенділігі машықтары мәселелері бойынша тәжірибесі болады деп күтіледі. |
Сабақтың барысы | |||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақта жоспарланған қызмет | Құралдар | |||||||||
Сабақтың басы 3 минут 7 минут | Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі. Одан кейін мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбымен және оқу мақсатымен таныстырады. Сабақтың басында ерекше көңіл бөлетін боламын: - көшбасшылық қабілеттеріңді қалай дамыта аласыңдар? - көшбасшы болу үшін керек негізгі қасиеттер? - топта жұмыс барысында ауызбіршілікті қалай дамытуға болады? (С) Оқушылар,футбол доптармен бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды. (ЖЖ) Оқушылар арнайы жаттығулар орындайды. Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап, кері байланыс береді. | Үлкен бос кеңістік. | |||||||||
Сабақтың ортасы 15 минут 8 минут 2 минут | (С, Ж, ҚБ) Оқушылар үштіктерге бөлініп стандартты шабуыл комбинациясын екіден бірге оқып үйретеді: допты қарсылас қақпасына қорғаушыға қарсы қимылдап, қақпаға соқтығасу арқылы. Тапсырма қарсыласқа допты тигізбеу немесе допты тигізбеу үшін қорғаушыдан өту және шабуылдау комбинациясын қақпаға тигізумен аяқтау. Бұл жаттығу топтық өзін-өзі ұйымдастырудың және көшбасшыларды анықтаудың маңыздылыған көрсетеді. Көптеген оқытылған студенттердәл осы жаттығуларды жоғары қарқымен орындайды.
ҚБ: Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап, әр жұпқа кері байланыс береді. Осыдан кейін мұғалім оқушыларға өзін – өзі бағалауды ұсынады. (С, Ж, ҚБ) Оқушылар стандартты екіден бірге комбинацияны бағалайды және бөлшектейді. Көптеген оқытылған студенттер тезірек тиімді өзгерістерді ұсынады.
ҚБ: Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап, әр үштікке кері байланыс береді. Осыдан кейін мұғалім оқушыларға өзін – өзі бағалауды ұсынады. Сұраныс: Өзгертілген комбинацияны қандай жағдайларда қолдануға болады? Нені шешу қиын болды: Жасалаған дағдылар мен дәйектілік комбинациясы спортқа тән техниканы дамытуға калай көмектеседі? | Әр жаттығуға арналған үлкен, таза кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық. Интернет желісіне сілтеме: | |||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақтың соңында оқушылар рефлексия өткізеді:
| Стикерлер, маркерлер, қаламдар. | |||||||||
Саралап оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||
Физикалық денсаулықты нығайтуға арналған жаттығуларды қолдана алады деп жоспарлап отырмын. Қабілеті жоғары оқушылар физикалық денсаулықты нығайтуға арналған жаттығуларды қалай қолдану керектігін түсіндіре алады деп жоспарлап отырмын. | Материалды меңгеруді бағалау формативті бағалау арқылы барлық сабақ бойы жүзеге асады. Оқушылардан кері байланыс алу арқылы. | Коллаборативті орта құру, оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып тапсырмалар құрастыру, қызмет түрін ауыстыру, кеңес беру. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Белгілер:
С = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс
Ж = жеке жұмыс Тәж. = тәжірибе К = көрсету ҚБ = қалыптастырушы бағалау
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?