Секіру лақтыру топтарының жаттығу жоспарлары. Дене шынықтыру, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


Cабақ жоспары

Бөлім 1 - Жеңіл атлетикалық ойындар арқылы қиын қозғалыс дағдылары.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Секіру лақтыру топтарының жаттығу жоспарлары

Оқыту мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.2.2. Жас ерекшеліктерін ескере отырып, жылыту және қалпына келтіру әдістерін жасаңыз және енгізіңіз

 Сабақ мақсаттары:

Жас ерекшеліктерін ескере отырып, жаттығулар мен техникаларды ұйымдастыруда және өткізуде шығармашылық қабілеттерін көрсету.

 Жетістік өлшемдері:

ойындарға оқушылар белсене қатысады.

ойынға бақылаушы бола алады.

әділ ойын жүргізуді ұйымдастырады.

Тілдік мақсаттар:

 

Оқушылар мыналарды орындай алады:

Оқудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

  • Жеңіл атлетикадағы қозғалыс әрекеттерін, ағзадағы функционалды өзгерістерді көрсете және талқылай алады.

Пәндік лексика және терминология

  • қауіпсіздік техникасы,
  • орта қашықтыққа жүгіру, сөре, мәре, стайерлік жүгіру, ұзақ және орташа қашықтық бойынша жүгіру.

Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Сіздің ойыңызша бұл жаттығуды орындау қаншалықты жемісті болды?
  • Орта және ұзақ қашықтықтарға жүгірушілерді қалай атайды?

Ұзақ қашықтыққа жүгіру біздің ағзамызға қандай әсер етеді?

 Құндылықтар:

 

Құрмет,жауапкершілік,айқындық,адалдық,өмір бойы оқу,ашықтық

 Пәнаралық байланыс:

биология

 ИКТ пайдалану дағдылары:

-

 Алдыңғы білім:

 

Оқушыларда алдағы сыныптарды және сабақтан тыс уақыттарда ойындары, шеберлік пен стратегиялық түсінік туралы білімдерді меңгерген.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Дайындық бөлімі

2-3мин

Оқушылар жоғары нәтижеге жеткен сайын, тек денесін ғана дамытып қоймай, сонымен қатар адамгершілік, өнегелілік, эстетикалық , ақыл-ой, еңбек, отан сүйгіштік тәрбиелерін де алады.

Оқушылармен сәлемдесу, бүгінгі сабақтың тақырыбымен және жетістік өлшемімен таныстыру.

Сабақ барысында дене жаттығуларын орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.

«Жылдам орныңды тап немесе алфавит ретімен саптал» ойыны арқылы оқушылар арасында өзара ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.

Дене қыздырыну жаттығуларын өткізу оқушы ағзасын келесі жүктемеге дайындау.

Жалпы дамыту жаттығуларын жасау.

Негізгі бөлім

30-35мин

Топтарға бөлу.

Оқушылар бірнеше топқа бөлініп тапсырмаларды үш реттен орындайды. Әр бір өткізілген тапсырмалардан соң кері байланыс беріңіз. Оқушылар түзу орналасқан жүгіру алаңын 100 метрді бірқалыпты жылдамдықта орындайды. Айнала жүгіруде жылдамдыққа 100 метр жүгіріп қайта түзу жолда бірқалыпты жылдамдыққа ауысады. Топпен жүгірудің техникасын жүгіру қалыптарын талқылаңыз. Жүгіруге дейін және одан кейін оқушылар тамыр ырғағын өлшейді.

Оқушылар жақсы денсаулық қалпы олардың орта және ұзақ қашықтыққа жүгірумен байланысын қарастырып, алдында оқыған жақсы денсаулық компоненттерін бекітеді Демалыс кезіндегі тамыр ырғағы, жұмыс ырғағы, қалыпқа келу ырғағы.

Тапсырма

Жаттығудың басында оқ ату техникасымен танысу жүзеге асырылады. Бұл түсіндіру және көрсету арқылы жасалады. Осыдан кейін өзекті ұстап, итеруге жаттығулар жасалады. Ол үшін келесі жаттығулар қолданылады:

- өзектен қолды лақтыру;

- өзегін кішкене биіктікке итеріп, содан кейін балық аулау;

- ядроны алға - жоғары және алға - төмен итеру;

- түрлі нысандарды атып.

Бұл жаттығулар жартылай позициядан итеру бағытына дейін орындалады. Сонымен қатар, қолдың және дененің бір мезгілде созылуымен ядроның дұрыс ұсталуын, аяқтардың үйлесімді кеңеюін бақылау керек.

Қорытынды бөлім

1-2мин

Кері байланыс.бүгінгі сабақты қортындылау.

-нені білдім

-нені үйрендім.

-нені толық түсінбедім.

Үйге тапсырма:

Ұлттық ойынды келесі сабаққа дайындау

Саралау – Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

-

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережесін сақтау

Оқушылардың жетістіктерін айтуды көздейді, кемшіліктерді жеке айтуға тырысады.

Сіз қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға жарыс ұйымдастыруда бас төрешілік жасау және бақылау жүргізуді тапсыру.

Қабілеті төмен оқушыларға байқауды ұйымдастыруға және өткізуге қатысады, олар төреші бола алады, ойлау әрекеттеріне қатыса алады.

Оқушылардың қызметін бақылау.

Оқушылардан сауалнама алу. Өзара топтық бағалау, бас бармақ арқылы бағалау. Бақылау әдісі, мұғалімнің бағалауы.

Бағалау парағы арқылы материалды игергенін тексеру.

Ойын барысында ережемен таныстырады, оқушыларды сырттай әрқашан бақылап отырады. Ойын

кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? оқушылар нені үйренді? Оқыту/оқу, Сәтті; Сәтсіз; Болашаққа жоспар.Сабақ мақсаты сабақ тақырыбына, оқушылардың жас ерекшелігіне, қимыл қозғалысқа деген қажеттіліктеріне сай қойылған.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ барысында класс немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

Бағалау парағы

Бағалау өлшемдері

Дескриптор

1

-жаттығуға оқушылар белсене қатысады

-жаттығулар құрлымын біледі.

2

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

-ойында дағдыларын көрсете алады.

3

- жаттығулар құрлымын біледі

-жаттығу ұйымдастырады және өткізеді.

Бағалау парақшасы

Аты-жөні

жаттығулар құрлымын біледі.

жаттығуға оқушылар белсене қатысады

жаттығу ұйымдастырады және өткізеді.

1

2

3

4

5



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу