Денсаулық күнің кұру және ұйымдастыру. Дене шынықтыру, 11 сынып, сабақ жоспары.
Cабақ жоспары
1-бөлім –Жеңіл аттлетикалық ойындар арқылы қиын қозғалыс дағдылары | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты жөні: | ||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Денсаулық күнің кұру және ұйымдастыру | ||||||||||||
Оқыту мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.3.5.5. Өзгелердің дене белсенділігің тәжірибесің байыту үшін білім мен дағдыны қолдану | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Дене белсенділігің дамыту үшін өзгелерге ортақ дене қыздыру жаттығуын ұйымдастыру | ||||||||||||
Жетістік өлшемдері: | Дене қыздыру жаттығуына белсене қатысады. Дене қыздыру жаттығу топтамасын жасай алады. Дене қыздыру жаттығуы барысында білім мен дағдыны қолданады. | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Бұның ішінде: Денсаулық күніңде қолданылатын сөздер: Дене қыздыру,жаттығу Жүгіру Бір ритимде созылу Жаттығулар топтамасын орындау | ||||||||||||
Құндылықтар:
| Құрмет,жауапкершілік,айқындық,адалдық,өмір бойы оқу,ашықтық | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс: | биология | ||||||||||||
ИКТ пайдалану дағдылары: | - | ||||||||||||
Алдыңғы білім:
| Оқушылар жеңіл атлетика сабағында әдіс(тактика) пен мақсатқа жету үшін дене бұлшық етін жақсылап қыздырып келесі жүктемеге дайындалуды,басшылық ету өнерін (стратегия) меңгереді, сонымен қатар ережеге сай төрешілік жасайды. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Дайындық бөлімі 2-3мин | Оқушылар жоғары нәтижеге жеткен сайын, тек денесін ғана дамытып қоймай, сонымен қатар адамгершілік, өнегелілік, эстетикалық , ақыл-ой, еңбек, отан сүйгіштік тәрбиелерін де алады. Оқушылармен сәлемдесу, бүгінгі сабақтың тақырыбымен таныстыру. Сабақ барысында дене жаттығуларын орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Дене қыздырыну жаттығуларын өткізу оқушы ағзасын келесі жүктемеге дайындау. Жалпы дамыту жаттығуларын жасау. | ||||||||||||
Негізгі бөлім 30-35мин | Оқушылар денсаулық күнің кұру және ұйымдастыру ойындар шарасын жоспарлап, ұйымдастырып жүзеге асырулары керек. Кішігірім топтарда оқушылар бұл шараның түрлі аспектілерін жоспарлайды. Оқытушы жетекші ретінде болғанымен, оқушылар өздері басшылық етеді. Оқушыларға үлгі ретінде берілетін рөлдер, деректер мен талаптар мынадай: 1.Топтағы оқушынын бәрі ритмикалық жаттығуға бірдей қатысу. 2.Жаттығуға сай әуендерді тандап алу. 3.Топтын іс қимылы жаттығу топтамасын әуенге сай бірдей белсенді жасалуы қажет. 4.Тапсырманы орындағаннан кейін би батыл жарыс ұйымдастыру Қабілеті жоғары оқушыларға ұйымдастыруда бас төрешілік жасау және бақылау жүргізуді тапсыру. Оқушылар ойындар шарасын ұйымдастырудың барлық мүмкіндіктерін қарастырып шығады. Мұғалім балаларға кей жағдайда көмек беруі мүмкін, бірақ балалар барлығын өздері ұйымдастырулары керек. Қауіпсіздік үшін мұғалім жарысқа қатысушыларды үнемі бақылауы керек. Сұраңыз : Жарысқа неше топ қатыса алады? Оларды қабілеттері деңгейлеріне қарай әр түрлі жарысқа қатыса ала ма? Қандай құрал-жабдықтар керек? Қандай жарнама мен маркетинг ең нәтижелі болады? Әр түрлі жарыстар мен тапсырмалар жеңіл атлетикалық ойындар шарасын өткізетін күні қалай келісіледі? Бағалау(Бас бармақ)әдісі Тапсырма:Осы сабақта алған әсерлерін әрмен қарай дамытып үкен ойын аландарында үзіліс уақытында қолдаушы топ болып өнер көрсету(черлидинг) Денсалық күнің ұйымдастырудың ,үйренудің күнделікті омірде тәртіп,әр іс қимыл әрекетті ережеге сай жасауды, пайдаланудың заманға сай ұрпақ тәрбиелеуде пайдасы орасан зор екенің түсіндіру. | Музыкалық центр | |||||||||||
Қорытынды бөлім 1-2мин | Кері байланыс.бүгінгі сабақты қортындылау. -нені білдім -нені үйрендім. -нені толық түсінбедім. Үйге тапсырма. Осы сабақта алған әсерлерін әрмен қарай дамытып үкен ойын аландарында үзіліс уақытында қолдаушы топ болып өнер көрсету(черлидинг). | ||||||||||||
Саралау – Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? - | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережесін сақтау | |||||||||||
Оқушылардың жетістіктерін айтуды көздейді, кемшіліктерді жеке айтуға тырысады. Сіз қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға жарыс ұйымдастыруда қиын элементтерді орыдайды. Қабілеті төмен оқушыларға байқауды ұйымдастыруға және өткізуге қатысады, олар төреші бола алады, ойлау әрекеттеріне қатыса алады. | Оқушылардың қызметін бақылау. Оқушылардан сауалнама алу. Өзара топтық бағалау, бас бармақ арқылы бағалау. Бақылау әдісі, мұғалімнің бағалауы. | Ойын барысында ережемен таныстырады, оқушыларды сырттай әрқашан бақылап отырады. Ойын кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия |
| ||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ барысында класс немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек? |
Сыныптарға дискриптор құру арқылы бағаланады
№ | Бағалау өлшемдері | Дискриптор |
1 | ритмикалық іс шараға оқушылар белсене қатысады | ойындар ережесін біледі |
2 | ойынға төрешілік жасай алады | ойында төрешілік жасау дағдыларын көрсете алады |
3 | әділ ойын жүргізуді ұйымдастырады | ойын жарысын ұйымдастырады және өткізеді |
Бағалау парақшасы
№ | Аты-жөні | жаттығу ойындар ережесін біледі | ойында төрешілік жасау дағдыларын көрсете алады | ойын жарысын ұйымдастырады және өткізеді |
1 | ||||
2 | ||||
3 | ||||
4 | ||||
5 |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?