Қауіпсіздік техникасы. Командалық ойындардағы көшбасшылық және көшбасшылық дағдылар. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Келісілді «Дене тәрбиесі» ӘБ жетекшісі | ||||||||||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7 бөлім- Командалық ойындардағы дағдыларды жетілдіру | 4-тоқсан | |||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 10 | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Қауіпсіздік техникасы. Командалық ойындардағы көшбасшылық және көшбасшылық дағдылар. | |||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.4.4 Денсаулықты нығайтуға бағытталған бірқатар дене жүктемелері кезінде туындауы мүмкін қауіп-қатерді басқара білу стратегиясын құру және қолдану | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | - командалық ойындарда, дене жүктемелері кезінде туындауы мүмкін қауіп-қатерді басқарады қауіпсіздік техникасын сақтайды. -көшбасшылық қасиеттерді дамытуды талдайды, тапсырмаларды орындаған кезеңінде салыстырады. -дене жүктемелері кезінде туындауы мүмкін қауіп-қатерді сипатайды. | |||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | - Командалық ойындардағы ойын ережесінмен қауіпсіздік ережесін сақтайды -командалық тактикалық іс-әрекеттерді орындайды, стратегиясын құру және қолдануды орындауын түсінеді | |||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Пәндік лексика және терминология - қабылдау, беру, лақтыру, пас, шабуыл соққысы - шабуыл, қорғаныс, нақтылық - тәсіл, стратегия, мәселе, шешім, қауіпсіздік, ереже, - шабуылдаушы, қорғаушы, байланыстырушы, ойын қисыны
| |||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | - құрмет, командада жұмыс, жауапкершілік пен өзара түсінушілік қалыптастырады; | |||||||||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыс | Биология ,Физика. | |||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Техника қауіпсіздігі https://multiurok.ru/files/sport-oiyndary-sabag-ynda-tiekhnika-k-auipsizdighi.html Баскетбол ойынында допты алып жүру (дриблинг) https://www.youtube.com/watch?v=gtGFJ2fWumU қосымша https://www.youtube.com/watch?v=DCCxOFtrMMI | |||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар алдыңғы сыныптарда, сондай-ақ мектептен тыс қызметте меңгерген ойын туралы біледі, дағдыларды игерген. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезендері | Сабақтағы іс-әрекеттер | Құрал-жабдықтар (ресурстар) | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: 10 минут | Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық киімдеріне назар аудару. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Қауіпсіздік ережесін бекіту. Топты тең екі топқа бөлу арқылы қимыл-қозалыс ойындарын ойнату. (ссылка көрсету). Оқушы орындаған қимыл-қозалыс ойындарын ойнауда бағытталған бірқатар дене жүктемелері кезінде туындауы мүмкін қауіп-қатерді анықтау және алдын – алу кезеңднріндеріне кері байланыс береді. |
Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық. Жүгіру | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут |
| Баскетбол ойынында дриблинг
Кең ойын алаңы, ысқырық, бор. https://www.youtube.com/watch?v=gtGFJ2fWumU Кең ойын алаңы, ысқырық, бор. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы: 5 минут | Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау. Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -нені білдім, - нені үйрендім. –нені толық түсінбедім. | Стикер , қалам әр балаға керек | ||||||||||||||||||||||||||
Саралау -оқушыларға көбірек қолдау көрсеміз: бір оқушыдан күтілетін нәтиже, дербес қолдау көрсету, уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. Жұптық және топтық жаттығуларды, сонымен қатар қозғалыстың құрамдас элементтеріне сараптау жүргізу, көрсету, талқылау және мәлімдеу | Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдер арқылы бағалай алады. Мадақтама, марапаттау, қошеметтеу. Осы бөлімде оқушылар волейбол бойынша түрлі жаттығулар орындайды, секіру қабілеттерін танып біледі, сонымен қатар өз денсаулықтарын жаттығулар арқылы бекітеді. | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы. Денсаулық сақтау әдістері, сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Оқушылар басқа оқушылардың жаттығуларының реттілігін оқиды және кері байланыстың құрамдылығын көрсетеді. | ||||||||||||||||||||||||||
а) физиологиялық ерекшеліктермен - ұлдар тапсырмасы күрделі, ал қыздар тапсырмалары жеңіл болды б) физикалық ерекшелігі бойынша тапсырманы беиімді оқушыларға тапсырманы күрделі берілді және өз құрбыларына үйрету тапысрылды. |
Сіз шабуылдың қандай тактикасын қолдандыңыз? Қорғаныс әрекеттерде қандай тәсілдерді қолдандыңыз? | Сақтандыру мен көмек беру арқылы бір-біріне деген сенімділік артады. Жұпта және топта жұмыс жасаған кезде оқушылар бір бір құрмет және, өзара қарым-қатынас жасайды, өз бетінше оқыту дағдыларын қалыптастырады | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлекия: | Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылар нені үйренді? | |||||||||||||||||||||||||||
2.Оқушылардың барлығы ОМ | қол жеткізді ме? | |||||||||||||||||||||||||||
3. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? | ||||||||||||||||||||||||||||
4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ? | ||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы оқушыларды бағалау: | Сұраңыз: Ойын жағдайларында техника тәсілдерін дамыту үшін қандай физикалық сапаны дамыту қажет? | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жақсы екі аспектісі (оқытуға, үйренуге қатысты.) | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену) |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?