Тактикалық дағдыларды қолдану. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім – Шаңғы/ кросс/коньки дайындығы | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Тактикалық дағдыларды қолдану. | ||||||||||
Оқу мақсаты | 10.1.3.3. Арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті салыстыру және талдау 10.1.4.4.Өзінің және өзгелердің қозғалыс қабілетін сын тұрғысынан бағалау | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | 1.Шаңғымен жүру техникаларын салыстыру және талдау арқылы жетілдіру 2.Өзін және өзгелердің қозғалыс қабілетін сын тұрғысынан бағалауды дамыту | ||||||||||
Бағалау критерийлері | - Арнайы спорттық техникаларды орындау кезінде тактикалық дағдылар мен реттілікті салыстырады және талдайды - Тактикалық дағдыларды қолдану кезінде өзінің және өзгелердің қозғалыс қабілетін сын тұрғысынан бағалайды. | ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Мыналарды қамтиды: •тынығу сәтіндегі тамыр соғысы, жұмыс тамыр соғысы, қалпына келу кезіндегі тамыр соғысы •жүрек-тамыр жүйесі •ширығу, қалпына келу техникасы •орнында тұрып жүгіру, ауыспалы бір қадамдық жүріс, төмен түсулер, көтерілулер, бұрылыстар • «соқамен» тежелу, сырғалау, кідіріс •дайындық күйінің компоненттері (күш, жылдамдық, төзімділік, ептілік) | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Денсаулық – арнайы жүгіру тапсырмаларды орындау кезінде; Адалдық – бір-бірін бағалау кезде; Толеранттылық, құрмет, жауапкершілік - жұптық, топтық жұмыс кезінде. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | Шаңғымен жүру кезі қармен үйкеліс Тепе-теңдікті сақтау | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Оқушылар тақырыпақа сәйкес интернет желісінен мағлұматтар қарайды. | ||||||||||
Бастапқы білім | Физикалық қасиеттерді дамытуға арналған жаттығулар кешенін біледі. | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 15 минут 10 минут 5 минут |
| Арнайы бейімделу жаттығуларына сілтеме: | |||||||||
Сабақтың ортасы 55 минут 15 минут 15 минут 25 минут | №1тапсырма (Ж, Б, ҚБ) Шаңғы жүрістері дайындығы. - алма-кезекті екі адымды жүріс - адымсыз жүріс - бірмезгілді бір адымды жүріс - бірмезгілді екі адымды жүріс Дескриптор: -оқушы шаңғымен жүру техникаларының дұрыс орындалуын салыстырады және талдайды ҚБ: өзін-өзі бағалау №2 тапсырма (ЖЖ, ҚБ) Тактикалық жүру дағдылары - бірмезгілді бір адымды және екі адымды жүрісті алма-кезекті екі адымды жүріспен кезектестіріп орындау - шаңғымен кедергілерден аттап өту, биікке көтерілу - орташа тұрыспен еңіске түсу және соқа әдісімен тоқтау Дескриптор: -оқушы өзінің және өзгелердің жүрістерді кезектестіріп орындауын, кедергілерден өту дағдыларын бағалайды ҚБ: бірін-бірі бағалау №3 тапсырма (ТЖ, ҚБ) «Кім бірінші» ойыны. Оқушылар 2 командаға бөлінеді. Ойыншылар жүргізушінің белгісі бойынша жалаушаға дейін әр түрлі кедергілер арқылы шаңғымен жүріп өтіп, мәре сызығына дейін жарысып орындайды . Қашықтықты бірінші әрі дұрыс қателіксіз орындаған команда жеңеді. Дескриптор: Оқушы шаңғымен жүру және кедергілерден өту техникаларын қолданады. ҚБ: топтық бағалау | Кезектестірілген екі адымды жүрісті дұрыс орындау техникасына сілтеме: Бірмезгілді бір және екі адымды жүріс, адымсыз жүріс, жүрістерді кезектестіруді дұрыс орындау техникасына сілтеме: | |||||||||
Сабақтың соңы 10 минут | Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасауйды: - нені үйренді; - не нәрсе түсініксіз болып қалды; - немен қайта жұмыс жасау керек. - шаңғы базасына қайту және құрал-жабдықтарды тапсыру | Кең,таза кеңістік. | |||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||
-Оқушының жеке мүмкінідіктерін анықтау; -тапсырмалар күределі немесе жеңілдетілген; -диалог арқылы. | - өзін-өзі бағалау; - бірін-бірі бағалау; - топтық бағалау - мұғалімнің бақылауымен. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?