Денені кеністікте теңдестіруге және қозғауға арналған гимнастикалық жаттығулар. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары. 29 сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №29
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 3 бөлім: Гимнастикадағы дене қозғалыс дағдыларын басқару | Мектеп: | |||||||||||
Мерзімі: | Мұғалім: | ||||||||||||
Сынып: | 10 | Қатысатындар саны: | Сабақта Жоқ: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Денені кеністікте теңдестіруге және қозғауға арналған гимнастикалық жаттығулар | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) | 10.1.5.5. Сенімді жоғарылату және қабілеттерін жақсарту үшін тактика, стратегия және құрылымдық идеялармен тәжірибе жүргізу | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Жетістік критерийі | 1. Қ. Т. ережелерді сақтау 2. Тактиканы, стратегияны және құрылымдық идеяларды біледі. 3. Тактиканы, стратегияны және құрылымдық идеяларды қатесіз жаңғырта алады. | ||||||||||||
Тілдік мақсат | Русский: Бег, прыжок, кувырок, группировка, стойка Казахский: Жүгіру, секіру, топтау, қалып, тоңқалаң асып түсу Английский: Running, jumping, somersaults, group, rack | ||||||||||||
Құндылықтарды арттыру | 1. Ынтымақтастық 2. Өзара көмек көрсету және өзін-өзі сақтандыру | ||||||||||||
Жалпы ғаламдық тәрбиелеу | Жауапкершілік, әртүрлілік, өз мәдениетін, жеке басын және жеке құндылықтарын түсінуді құрметтеуді қамтитын өзара байланысты әлемдік қоғамдастыққа жатқызу сезімін тәрбиелеу керек. | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылар | Снарядтардағы комбинацияларды орындау бейне таспасы | ||||||||||||
Түпнұсқалы оқыту | Бейне таспа арқылы құрастырылған оқушылардың снарядтағы комбинациялары | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
| ||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушылар гимнастикалық жаттығуларда орындалу әдісі болады деп күтілуде. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Қіріспе бөлімі 10-12 мин | ЖДЖ (Т) Снарядтардағы дайындық жаттығулар. Негізгі жұмыстың алдында әрбір снарядта орындалады. | Үлкен кең алан Гимнастикалық снарядтарда бейне таспа көрсетілім | |||||||||||
Негізгі бөлім 25-30 мин | (ЖЖ, К, Тәж) Кейбір гимнастикалық элементтер снарядта көрсетіледі (жабдықтың қол жетімділігіне байланысты), мысалы керме: тартылу, тірекпен шығу, немесе айналып жартылай тартылу (ұлдарғы). Топтардың сөйлеген сөздерін бағалау және қорытындылау. | Үлкен кең алаң Гимнастикалық кілемше, гимнастикалық снарядтар | |||||||||||
Қорытыңды бөлім 3-5 мин Үй тапсырмасы | Бағалау қағазына рефликисия жазу Үй тапсырмасы: Компазицияларды қарточкаларға құрастыру Қортындылау | Интернет-ресурстар, Еркін шығармашылық. | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал өте алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?