Сенімді нығайтуға арналған ойын әрекеті. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары.
Краткосрочный план по физической культуре №
2-бөлім: Командалық ойындардағы қозғалыс дағдылары | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалім: | ||
Класс: 10 | Қатысатындар саны: Сабақта жоқ: | ||
Сабақтың тақырыбы: | Сенімді нығайтуға арналған ойын әрекеті | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.5.5. Қабілетті жақсарту мен сенімділікті арттыруға арналған тактикаларды, стратагеияларды, құрылымдық идеялалды эксперименттен өткізу. | ||
Сабақ мақсаттары: | Тактикалар мен стратегиялар әдістері | ||
Бағалау критерийлері | - командада жұмыс істей алады; - волейбол ойынында қорғану мен шабуылдауда тактикалық әрекеттерді жасай алады; - тактика мен әдістерге эксперимент жасай отырып, өзіңе деген сенімді арттырады және өз қабілеттерін жасқсартады. | ||
Тілдік мақсат | Пән лексикасы және терминология:
| ||
Құндылықтар | Жеке жауапкершілікті, көшбасшылық қасиеттерді, өзара көмекті дамытады | ||
Пәнарлық байланыс | Дене және денсаулық ғылымдарымен байланыс, қауіпсіздік, салмақ/ағым динамикасы. Информатика (интернеттен ақпарат іздеу), математика (кеңістік, бағыт және бұрыш), биология (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физика (жылдамдық, салмақ, энергия), психология (шағын топтарда жұмыс жасау) пәндерімен байланыс. | ||
АКТ- ны қолдану | Ғаламтордан ақпарат табу үшін ноутбуктерді пайдалану, сабақты видео құралдарға жазып алу. | ||
Бастапқы білім | Оқушылар командалық жарыс ойындарындағы өзара әрекет арқылы өз дағдыларын дамытады. Техникалық және тактикалық әрекеттерді үйренеді, көшбасшылық және командада жұмыс істеу дағдыларын ашады. | ||
Жоспар | |||
Жоспарланған уақыт | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Құралдар | |
Сабақтың басы 10 мин | Мұғалім сыныппен амандасады.. «Миға шабуыл» (Сұрақ-жауап) әдісін қолдану арқылы сынынппен сабақ тақырыбын анықтайды. - сенім дегеніміз не? - ойын әрекетінде сенім қалай байқалады? - ойыны әрекеті кезінде бір-біріне деген сенімді нығайтуға бола ма? Тақырып: «Сенімді нығайтуға арналған ойын әрекеті». Мұғалім оқушыларға мақсатты шығаруды ұсынады және жасалған мақсатпен салыстыруды сұрайды. (Б, Ж) Мұғалім қабілеттірек оқушыны ағзаны алдағы физикалық жүктемеге дайындау үшін бұлшықеттің әр түрлі топтарына жүгіру жаттығуларын жүргізуін сұрайды. Кейін мұғалім оқушылардың сұрауымен иілгіштікті дамыту үшін орындарында жаттығу жасатуын сұрайды. | Әр әрекетке үлкен кең кеңістік. | |
Сабақтың ортасы 25 мин | (Б, ЖЖ) Сынып жұптарға бөлінеді. Доппен жұмыс: - лақтыру жаттығулары; - жоғары берісті пысықтау; - төменгі берісті пысықтау. Мұғалім бұл кезде әрбір оқушыға қалыптастырушы бағалау жасайды. Сұрау: Волейбол ойынында қандай тактикалық әрекеттерді білесіңдер? (оқыту бейне материалын көруге болады (ресурсқа сілтеме)) (Б, Т) Сынып екі топқа бөлінеді. Мұғалім әрбір топқа шабуылдың комбинациясын жасауға тапсырма береді.. (Б, Т, Ф) Әр топ өзінің жасаған комбинациясын көрсетеді. Орындалған тапсырма бойынша топтар өзара бағалау жүргізеді. Мұғалім өзінің қалыптастырушы бағалауын береді. (Б, Т, Ф) Оқушылар сол топтарда қалады.Мұғалім командаларға алдағы ойынның (волейбол) стратегиясы мен тактикасын ақылдасуға тапсырма береді. Волейбол оқу-жаттығу ойыны. Тапсырма: Командалар жасаған комбинацияларын ойында қолдану арықылы эксперимент жүргізулері қажет. Ойннан кейін әрбір команда өз ойынына өзіндік бағалау жасайды (Не шықты? Не шықпай қалды? Қайсымен жұмыс істеу қажет?). Сұрау: Ойын кезінде қандай қиындықтар болды? Команда ойыншыларына сенімділік ті сездіңдер ме? | Әр әрекетке үлкен кең кеңістік. Ресурсқа сілтеме: http://bmsi.ru/doc/2e76bd3d-a8f0-470a-955a-8b0133682534 Карточка №1, мұғалімнің ысқырғышы, ноутбуктар, волейбол доптары, волейбол жақтаулары, сетка, карточка №2. | |
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақтың соңында оқушылар рефлексия өткізеді:
| Стикерлер, маркерлер, қаламдар. | |
Дифференциалды оқыту: - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? -кабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |
Сабақ бойынша рефлексия
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Белгілер:
Б = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс Ж = жеке жұмыс
Тәж = оқушы тәжірибесі К = оқытушы көрсетеді Ф = формативтік бағалауды қолдайды
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?