Сенімді нығайтуға арналған ойын әрекеті. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары №
2-бөлім: Командалық ойындарда қозғалыс дағдылары | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалім:: | ||
Класс: 10 | Қатысатындар саны: Сабақта жоқ: | ||
Сабақтың тақырыбы: | Сенімді нығайтуға арналған ойын әрекеті | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.2.2 Бірлескен жұмысты оңтайландыру мақсатында өзінің және басқалардың көшбасшылық, командалық дағдыларын бағалау. | ||
Сабақ мақсаттары: | Оқушылар істей алады: - өзінің және басқалардың көшбасшылық, командалық дағдыларын бағалау; - командада жұмыс істеу дағдыларын көрсету; - бірлескен жұмыс пен сенімді нығайтуда оптимизмді көрсету. | ||
Бағалау критерийлері | - өзінің және басқалардың көшбасшылық, командалық дағдыларын бағалайды; - командада жұмыс істеу дағдыларын көрсетеді; - бірлескен жұмыс пен сенімді нығайтуда оптимизмді көрсетеді; | ||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Топтық ойын ойнауға қажетті дағдыларды талқылайды және көрсете алады
| ||
Құндылықтарға баулу | Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, бір-біріне көмектесу | ||
Пәнарлық байланыс | Дене және денсаулық ғылымдарымен байланыс, қауіпсіздік, салмақ/ағым динамикасы. Информатика (интернеттен ақпарат іздеу), математика (кеңістік, бағыт және бұрыш), биология (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физика (жылдамдық, салмақ, энергия), психология (шағын топтарда жұмыс жасау) пәндерімен байланыс. | ||
АКТ- ны қолдану | Ғаламтордан ақпарат табу үшін ноутбуктерді пайдалану, сабақты видео құралдарға жазып алу. | ||
Бастапқы білім | Оқушылар алдағы сыныптардағы дене тәрбиесі сабағында алынған, сондай-ақ мектептен тыс қызметте игерген спорт ойындарындағы техниканың, тәсілдер мен стратегияның білімдері мен дағдыларын меңгереді.. | ||
Жоспар | |||
Жоспарланған уақыт | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Құралдар | |
Сабақтың басы 2 минут
3 минут
10 минут | Учитель приветствует учащихся. После приветствия, он обсуждает с учащимися следующие вопросы: - что такое командная работа? - кто такой «Лидер команды»? - что такое совершенствование навыков? Учитель проговаривает тему урока: «Игровая деятельность на укрепление доверия.». Далее учитель предлагает учащимся сформулировать цели обучения, выделить критерии успеха и просит сопоставить их с уже разработанным вариантом. (К, И) Учитель просит лидера класса провести разминку на различные группы мышц для подготовки организма к предстоящей физической нагрузке. | Большое свободное пространство для каждого вида деятельности. | |
Сабақтың ортасы 20 минут | (К, Ф) Мұғалім ойын ережесін түсіндіреді:- «Шеңберде отыру» ойыны. Оқушылар алдында тұрған ойыншының белін ұстап (бір-бірінің артында) шеңберге тұрады. Тапсырма: ақырын бір-бірінің тізесіне отырулары керек, кейін қолдары екі жаққа созылады. Шеңбер түзу болуы тиіс. (Ф) Оқушылар командалық жұмысқа өзара бағалау жүргізеді. (К, Г) Оқушылар бейне материалды көреді: Жоғарғы және төменгі қабылдау-беруді орындаудың техникасы. (К, П) Шабуылшының соққысын орындау техникасын бекіту 1) Жұпта жұмыс: а) – сол және оң жақ қолмен допты лақтыру; б) – оң (сол) қолмен допқа соққы беруді, алақанда алға қойылған сол ()выполняют удары на месте правой (левой) рукой по мячу, лежащему на ладони выставленной вперёд-вверх левой (правой) руки, направляя его в пол. в) – бір оқушы жұбына допты жоғары беруді орындайды, екіншісі төменнен допты қабыдауды жұбына бағыттай орындайды. г) – стандартты емес құрал-жабдыққа қозғалыссыз ілінген допқа шабуылшы соққыны орындайды 2) Жұпта жаттығулар: 1.Бір оқушы допты лақтырудан кейін орнынан шабуылшы соққы орындайды., екіншісі төменнен допты қабылдап, жұбына келесі соққыға бағыттайлы. 2. Жұбының берісімен шабуылшы соққы: 4 алаңдағы ойыншы допты 3 алаңдағы ойыншыға лақтырады, 3 алаңдағы ойыншы жоғары беруде 4 алаңдағы ойыншының шаьуылшы жібереді. 3. Жұбының берісімен шабуылшы соққы: 2 алаңдағы ойыншы допты 3 алаңдағы ойыншыға лақтырады, 3 алаңдағы ойыншы жоғары беруде 2 алаңдағы ойыншының шабуылшы соққысына жібереді. 3) Допты перу мен берістің техникалық әдістерін жетілдіру. а) Жұпта (сетка арқылы). Бір оқушы төменгі тура лақтыруды береді, екіншісі төменнен екі қолмен қабылдауды сетка арқылы екі қолмен жоғарыдан берісті орындайды. б) Жұпта (сетка арқылы). Бір оқушы жоғары тура лақтыруды орындайды, , екіншісі төменнен екі қолмен қабылдауды сетка арқылы екі қолмен жоғарыдан берісті орындайды. в) Допты лақтырудан (жоғары тура) және1,6,5 алаңнан 3 алаңға допты берістен кейін төменнен екі қолмен допты қабылдау. (К, Г, Ф) Волейбол оқу-жаттығу ойыны. Мұғалім әр топқа өзінің ойын стратегиясын жасауға уақыт береді 4) В. Екі жақты оқу-жаттығу ойыны. (К, Ф) Мұғалім әрбір оқушыны бағалайды. Әр команда ойыннан кейін өз ойынына талдау (жасаған стратегияларын жүзеге асыра алды ма, жоқ па) жасайды. Ф мұғалімнің бағалауы | Әр әрекетке үлкен кең кеңістік. Мұғалімнің ысқырғыш,волейбол жақтаулары, доптар, сетка, ноутбуктар. Оқыту бейне материалына сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=u02iSd7OFP4 Есептік табло. | |
Сабақтың соңы 5 минут | Оқушылар сабақ соңында рефлексия жүргізеді: - Арнайы жаттығуларды орындауда оң жаққа ілгерілеуді байқадыңдар ма?? - Кімде волейболға деген қызығушылық туды? | Стикерлер, маркерлер, қаламдар. | |
Дифференциалды оқыту: - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? -кабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |
\ | |||
Сабақ бойынша рефлексия
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Белгілер:
Б = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс Ж = жеке жұмыс
Тәж = оқушы тәжірибесі К = оқытушы көрсетеді Ф = формативтік бағалауды қолдайды
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?