Топтық тактикалық әрекеттер. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары. 55-56 сабақ.
Денешынықтыру пәнінен қысқа мерзімді
CАБАҚ ЖОСПАРЫ №55-56
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Командалық ойындарда дағдыларды жетілдіру | IV тоқсан | |
Күні: | Мектеп:Химия-биологиялық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |
Сыныбы: 9 | Мұғалімнің аты-жөні: | |
Мұғалімнің кәсіби даму мақсаты | ||
Сабақтың тақырыбы: | Топтық тактикалық әрекеттер | |
Оқу мақсаттары: | 9.2.3.1. Әр түрлі тактика мен стратегияларды салыстыру | |
Бағалау критерийлері: |
| |
Тілдік мақсат | Оқудың тілдік мақсаты топтық ойындардағы дағдылары мен түсінуін сипаттай, талқылай және көрсете алады Пәндік лексика және терминология Мыналарды қамтиды:
Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері Талқылауға арналған сұрақтар:
| |
Құндылықтарды дарыту: | Құрмет, шығармашылық, әріптесін тыңдай білу. Қарым-қатынас дағдыларын дамыту, жаттығу жасау барысында сыни тұрғыдан ойлану. Сана сезім, адалдық, басқа адамдардың ойын құрметтеу, адал болу; Бір-бірін құрметтеу «Мәңгілік Ел» ұлттық идеясын, білімге деген қызығушылығын қалыптастыру, Отанымыздың игілігі үшін өмір бойы оқытуға, сыни ойлауды дамытуға және білім берудегі үш тілдік саясатты іске асыруға бағыттау. Мәдениетаралық түсінікті дамыту | |
Пән аралық байланыс: | Биология (жүрек соғу жиілігін есептеп шығару) Пульсометрия жүргізу. | |
Акт қолдану: | Тақырып бойынша дайындық жаттығуларын орындау кезіндегі әдісін көрсету. | |
Бастапқы білім: | Оқушылардың алддыңғы сыныптар мен сыныптан тыс жұмыстардан алған топтық ойындар туралы білім мен дағдылары бар. |
САБАҚ БАРЫСЫ
Сабақ кезендері: | Сабақтағы іс-әрекеттер: | құрал жабдықтар (ресурстар) | |
Сабақтың басы: 15 минут | Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру.
Одан кейін шеңбер бойына тұрып ЖДЖ орындайды. Шеңбер бойындағы әр оқушы бір-бір жаттығудан айтып, санақ бойынша орындатқызады. |
Бос кеңістік, түрлі түсті
| |
Сабақтың ортасы 50 минут | Тапсырма -1 Оқушылар бір доппен топта (3х3) жұмыс жасайды. Бір топтың мақсаты – пас беру мен доппен және допсыз алаң үстінде қимылдау арқылы доп бақылауын сақтау. Қарсылас ойыншылары ол допты алып қоюға тырысуы керек. Оқушылар қарсыласына допты алып қоюға мүмкіндік бермей белгілі пас санын орындаса, «гол» салынды деп саналады. «теқ қана алып қоятын» кезеңінен кейін қорғаушыларға қарсыластарынан допты алып қоюға рұқсат беру керек (егер ойын тәртібі рұқсат етсе). Допты алып қойған команда ары қарай шабуылшы ретінде ойнайды. Футбол ойынын ойнау. Білім алушыларды бұған дейін меңгерген әдістерін ойын барысында бағаланады. Яғни, ойыншылардың орын алмасуы, допты бір-біріне дәл беру, қорғаныс, шабуылдау әдістерінің орындалуына мән беріледі. Дескриптор Білім алушы - Доппен қозғалмалы ойындар барысында кем дегенде бір стратегия арқылы бір-біріне сенімділік және құзіреттіліктері арқылы арттыра алады. Оқушы қажеттілігіне қарай, спорттық ойындардың түрлерін ойнату. | Әр іс-әрекет үшін арналған кең бос орын, Ысқырық, түрлі доптар, конустар. | |
Сабақтың соңы: 15 минут | Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау. Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -нені білдім, нені үйрендім. –нені толық түсінбедім. | Ашық сұрап-жауаптар | |
Үйге тапсырма | Жалпы дене дайындық жаттығулары. | ||
Саралау-оқушыларға көбірек қолдау көрсету. Бөлімге байланысты тапсырмаларды орындауда жеңілінен күрделісіне қарай тапсырманы ұйымдастыру және орындаған тапсырмаларға саралау жүргізу. Білім алушының икемділік дағдыларына қарай тарпсырмалар құрастыру. | Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдер арқылы бағалай алады. Мадақтама, марапаттау, мақтау сөздері арқылы әр-бір іс-әрекетті бақылап, бағалап отыру. Осы бөлім бойынша түрлі жаттығулар орындайды, сонымен қатар өз денсаулықтарын жаттығулар арқылы жақсартады | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы. Денсаулық сақтау әдістері, сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Оқушылар басқа оқушылардың жаттығуларының реттілігін бақылайды және кері байланыс береді. . | |
Сабақ бойынша рефлекия: 1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылар нені үйренді? |
| ||
2.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? | |||
3. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? | |||
4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ? | |||
Жалпы оқушыларды бағалау: | Мұғалім жаттығулар ретін әзірлеу кезінде оқушыларды бақылайды және бағыттайды. Оқушыларға футбол ойынының адам ағзасына әсері туралы еске салу, себебі жаттығулар ағындық сипатта болады, ең алдымен, жүрек-тамыр және тыныс алу жүйесіне және тірек-қозғалыс аппаратына күш түседі. Кешендерді орындау барысында төзімділік, буындардың қозғалғыштығы және күш қасиеттері жетіледі. Сұраңыз: Сендер осы тапсырмадан кейін өздеріңді қалай сезінесіңдер? | ||
Сабақтың жақсы екі аспектісі (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1.Командалық ойындарда дағдыларды жетілдіру тарауындағы қауіпсіздік ережесін сақтайды және әдістерді орындай алады. 2. Өзін-өзі шыдамдылыққа, шымырлыққа, ептілікке баулиды. | |||
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену) Сабақты жақсартуға оқушылардың сол сабаққа берген кері байланысы. Сол арқылы оқушылардың қажеттілігіне қарай келесі сабақты жүйелі жоспарлау. | |||
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістігі (қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?