Ойын комбинацияларын құрастыру. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім: Топты қалыптастыру ойындары | Мектеп: | ||
Күні : | Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Ойын комбинацияларын құрастыру | ||
Оқыту мақсаты: | 9.2.5.1 Өзінің және өзгенің шығармашылық қабілеттерін бағалау және талдау және балама шешімдер ұсыну. | ||
Сабақ мақсаты: | Оқушылар тактиқалық әдістерде бірлесіп жұмыс жасауды үйренеді | ||
Бағалау критериі | Өзіннің тобының бірлесіп жасаған техникалық – тактикалық тәсілдерін түсіндіреді және бағалайды | ||
Тілдік мақсаты: | Тілдік оқыту мақсаты: Оқушылар жасай алады: Топта қалыптастыру ойындары шеңберінде өздерінің дағдылары мен түсініктерін сипттау, талқылау, көрсету Пәндік лексикамен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөз тіркесі Талқылау сұрақтары:
| ||
Насихаттау құндылықтары | Оқуға деген сүйіспеншілігі мен қызығушылығын ояту, шығармашылық және зерттелетін материалға сыни көзқарас, олардың физикалық жай-күйін, ой-өрісін, қатынасын және сипатын тұрақты дамыту. оқушыларды өз бетінше оқып үйренуге, өзара қарым-қатынас жасауға, өзара әрекеттесу дағдыларын қалыптастыруға және конструктивтік тәсілді дамытуға, қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілетін арттыруға мүмкіндік беретін дағдылар мен қабілеттерді дамыту. | ||
Пән аралық байланыс: | Биология – Бұлшық еттердің шаршауы. Физика – бұлшық еттердің динамикалық жұмысы. | ||
АКТ қолдану дағдылары: | Ноутбуктің және проектордың көмегімен мақсатты көрсету, бағалау критерийлері, дескрипторлар қарау | ||
Алдыңғы білім: | Бұл сабақ алдыңғы сабақта алынған дағдыларды дамытуға негізделген. Оқушылар осы бөлімде қолданылатын физикалық қасиеттер мен қозғалтқыш қабілеттерін дамытты.. Олар біледі,орындай алады: қауіпсіздік ережесін., «Волейбол» ойынының ережесін, допты жоғары , төмен беру тәсілдерін біледі, төменгі түзу, допты ойынға қосу, доппен қыздырыну кешенін біледі, «үйлестіруші», «орталық қорғаушы» және «ойынды аяқтаушы» қызметтерін біледі | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақты жоспарлау кезеңі | Жоспарланған сабақ әрекеті | Ресурстар | |
Сабақ басы 10 минут | Мұғалім оқушылармен амандасады. Қауіпсіздік ережесін қайталайды. Оқушыларға кіріспе сұрақтар қойып сабақ тақырыбымен,оқытудың мақсаттары және дескрипторларымен таныстыру Жаттығу жүрісі: аяқтың ішкі жағында, аяқтың сыртында, аяқтың ішкі жағында. Жүгіру жаттығу: 3 мин. Жалпы дамыту, сабақта берілетін жүктемеге бұлшық еттерді дайындау | Үлкен бос кеңістік Ноутбук, проектор. Конустар . Мұғалімге ысқырғыш. №1 Карточка «волейбол добымен жаттығу кешені» | |
Негізгі бөлім 25 минут | «Волейбол» ойындағы екі жақты тактикалық оқу ойыны
Бұрын үйренген «Үйлестіруші», «Орталық қорғаушы», «Ойын аяқтаушы», «Либеро» амплуалары арқылы волейбол ойынын өздеріннің тәсілдерімен ойын жағдайында қолданыңдар Карточкалары: «Үйлестіруші» «Орталық қорғаушы» «Ойын аяқтаушы» «Либеро» Дескрипторлар: - қарсылас допты ойынға қосқаннан кейін допты қабылдап,үйлестірушіге жеткізу - өз командасы шабуылға шыққан кезде допты сақтандыру шараларын - Қарсылас топ шабуылы кезінде қорғаушының сол жағында орналасу - Әріптестеріне қиын жағдайларында көмек көрсетеді - Ойын барысында қауіпсіздік іс шараларын сақтайды | Үлкен бос кеңістік Волейбол торы Волейбол добы Мұғалім ысқырғышы №2 карточка №3 Карточка №5 Карточка | |
Қортынды бөлімі 5 мин | Қорытынды кезеңі сапқа тұрғызу: Мұғалім сабақтың жағымды жақтарын көрсетеді Рефлексия: «Аяқталмаған сөйлемдер». Бүгін мен білдім…… Мен жақсы жасай алдым…. Қиыншылық туғызды…… Оқушылар рефлесиялық карточкаларды толтырады. Мұғалім үй тапсырмасын береді: - допты ойынға қосу кезендегі ойынщылардың орналасуын жаттау; - таңғы жаттығу,еденнен кеудені көтеру, арқаға жатып кеудені 90 градусқа көтеру Мұғалім оқушылармен қоштасады спорт залдан саппен шығарылады | Рефлексиялық картолар Бағалау парағы | |
Қосымша ақпарат | |||
Дифференциация – Қалай сіз көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Ыңталу оқушылар алдыңа қандай тапсырма қоясыз? | Бағалау – Оқушылардың мәліметте қабылдағанын қалай бағалайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережесін сақтау | |
Дифференциация іске асырылады: а) - қабілеті жоғары оқушыларға қиын тапсырмалар беру, шабуылдаушы биікке секіру және берілген жаттығу өлшеміне шыдайды; b) - физикалық қабілеті орташа оқушыларға орташа денгейлі тапсырмалар, доп үлестірушы допты ойынға қосушы жүктемелерін беру c) - қимыл қабілеттері төмен оқушыларға қорғаушы амплуасы беріледі, өз алаңын қорғап доп үйлестірішуге пас бере алу | Командное оценивание игроков их действий используя дескрипторы и оценивание учителя с предоставлением обратной связи в различных игровых ситуацей. Дискрипторларды пайдалана отырып ойыншыларды топтық бағалау және мұғаліммен кері байланыс жасай отырып ойынның түрлі жағдайларын бағалау
| Қаупсіздік ережесін қайталау ойын барысындағы қауіпті түсінеді және ойын кезінде бір бірімен соқтығыспауға тырысады | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар СМ жетті ме? Жоқ болса неге? Сабақта деференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақ барысында бөлім уақыттары сақталды ма? Жоспардан ауытқыған сәттер болды ма және неге? | |||
Жалпы бағалау Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?