Ойындардағы көшбасшылық және командалық әрекеттер. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары. 1-2 сабақ.
Сабақ жоспары № 1-2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім Мектеп: ______________________ Сынып; Күні. Мұғалімнің аты-жөні: _________ Қатысқандар саны: _______ Қатыспағандар саны: _______
| |
Сабақ тақырыбы | Ойындардағы көшбасшылық және командалық әрекеттер |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.2.1. Көшбасшылық және командалық жұмыс дағдыларын бағалау. |
Сабақ мақсаттары | Оқушылар ойында командалық және көшбасшылық дағдыларын дамытады. |
Бағалау критерийлері |
|
Тілдік мақсаттар | Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады. Бірнеше топқа бөлу санау арқылы Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз Спорт ойындарының жеке және командалық қозғалыс дағдыларын дамытуға көмектесетіндігі туралы өзінің түсінігін талдап, көрсете алады, Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер
|
Құндылықтарды дарыту
| Теориялық білімдерін жетілдіру, тәжірибелік қабілеттерін тәрбиелеу. Бұлшық еттерін шынықтыру және созу |
Пәнаралық байланыстар | Биология пәні: Дененің қызуы, жүрек соғысы жиілігін байқау. |
АКТ қолдану дағдылары | Спорт залы, алаң, доптар. https://www.youtube.com/watch?v=OuqJHcuQWrw |
Бастапқы білім | Оқушылар волейбол ойынында допты төменнен және жоғарыдан қабылдауды орындайды. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы |
1.Оқушыларды сыни ойланту арқылы сапқа тұрғызу. 2. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру. 2.Саптық жаттығуларды орындау 3.Жалпы дамыту жаттығуы Арнайы жүгіру жаттығулары:
Арнайы бой қыздыру жаттығулары: - Жалпы дамыту жаттығуын жасату. - Созылу жаттығуларын орындау - Аяқты созу (растяжка) | Бос кең алаң, ысқырық, волейбол добы, конустар. | ||
Сабақтың ортасы
| Сергіту сәті «Кім жылдам» ойыны. Оқушылар қарама –қарсы арақашықтықтары екі метр қатарға орналасады. Орталарында волейбол добы орналасқан. Екі адамға бір доп. Мұғалімнің командасын тыңдау арқылы ойынды жалғастырады. Мұқият тыңдау керек. Мысалы: Бас, қол, құлақ, доп деген кім жылдам допты алады. Сол оқушы жеңімпаз болады. Ойынды бес рет ойнайды. Бағалау критерийлері: Кім жылдам ойыны арқылы жылдамдығын дамытады. Қалыптастырушы бағалау: Бағдаршам әдісі /жасыл, сары, қызыл түстер тарату арқылы бағалайды./ Допты жоғарыдан екі қолмен беру техникасы (Б, Т, Ж, Ф) Оқушылар бір-бірден бағанға, капитандар – 3-6 м арақашықтықта қарама-қарсы тұрады. Доптар бағыттаушыларда болады. Мұғалімнің командасы бойынша бағыттаушылар допты жоғарыдан беруді пайдаланып, допты капитанға береді және жылдам оның орнына тұрады. Капитан допты қабылдап, бағандағы келесі ойыншыға береді және бағанның соңына тұрады. Ойынды алғаш болып аяқтаған команда жеңіске жетеді. Ойын командалардың бірі доптан айырылып қалғанда аяқталады. INCLUDEPICTURE "https://ds02.infourok.ru/uploads/ex/05d0/0007e187-8e727014/640/img19.jpg" \* MERGEFORMATINET INCLUDEPICTURE "https://ds02.infourok.ru/uploads/ex/05d0/0007e187-8e727014/640/img19.jpg" \* MERGEFORMATINET Бағалау критерийлері: Волейбол ойынында допты жоғарыдан және төменнен қабылдауды көрсете алады. Қалыптастырушы бағалау: Бағдаршам әдісі Дескрипторы:
| Спорт залы, алаң, доптар. Дене шынықтырудағы қозғалыс ойындарына сілтеме: | ||
Сабақтың соңы | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
| Оқушылар сабақта соңында өздері бүгінгі сабақтан не үйренді, не білді, нені үйренгісі келеді сол туралы «табыс» ағашы бойынша рефлексия жүргізіледі. | ||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау жұмыстары: Оқушыларды дене дайындығына байланысты саралау.
| Оқушылар берілген тапсырмалар арқылы «Бағдаршам» әдісі қалыптастырушы бағалау жүзеге асырылды. Стикерлер жинап, арқылы оқушы жұмыстары бағаланып, мұғалім керібайланыс берді. (Б, Т, Ж, Ф)жүзеге асырылды. Өзара бағалау Жұптық бағалау Мұғалімнің бағалауы Кім жылдам ойыны Бейне жазба материалдар | Дене шынықтыру сабағында қауіпсіздік ережесін үнемі мұқият сақтау. Мұғалімнің рұқсатынсыз құралдарға тиіспеу. Оқушылар гимнастикалық жаттығуларды дұрыс жасау. | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?