Кедергілерден өтудегі арнайы спецификалық жаттығуларды жетілдіру. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары. 35-36 сабақ.
35-36 сабақ
Ұзақ мерзімді жоспар: 5 бөлім – Шаңғы /Кросс/ Коньки дайындығы | Мектеп: Шымкент қаласы химия – биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалім аты жөні: Арап Р. Р. | |||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 9 . | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Кедергілерден өтудегі арнайы спецификалық жаттығуларды жетілдіру. | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 9.1.3.1 арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті түрлендіре білу. | |||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||||||||||||||||||
Бағалау критериі | Оқушылар ; жаттығуларды біледі жаттығулардың техникалық орындалуын көрсету арқылы өздерінің және өзгелердің орындаған жаттығуларын біледі, талдайды. жаттығуларды көрсетеді және дененің қалпына келуі түрлеріне кеңес бере отырып бағалай алады | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тілдік мақсаты | ||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Сабақ барысында қозғалыс кезінде кететін күш - қуат физика пәнімен байланысу,дұрыс тыныс алу және қалыпқа келу биология пәнімен байланысты. | |||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Жүгіру және оның түрлері | |||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||
0-5минут Сергіту сәті Жалпы дене дайындығы 5-10 | Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу, спорттық киімін тексеру сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттармен және жетістік критерилермен танысу. Футбол ойыны арқылы сергіту сәтін өткізу. 2.Жүру:Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен жүру.Жартылай отырып, толық отырып жүру. 3.Жүгіру: Еркін жүгіру, тізені көтеріп жүгіру ,аяқты артқа сермеп жүгіру. Жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау. Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын орындау. | Үлкен зал | ||||||||||||||||||||||
Ортасы
10-20
20-30 Қалыптастырушы бағалау. 30-35 Кері Байланыс Соңы 35- 40 | *.Оқушылар реттік санақ арқылы үш топқа бөлініп әр топ дене қасиеттерін дамытуға арналған жаттығу жинақтарына мысал келтіреді. Топ дене қасиеттерін дамытуға кросстық жаттығуларды жасай отырып өз ара түсіндіру жүргізеді **.Оқушылар топта күшті, төзімділік сияқты адам ағзасына пайдалы жаттығуларды біліп өз-ара қолданып ары қарай дамытуға ықпал етеді. *** Оқушылар топта дене қасиеттерін дамытуға кросстық жаттығуларды жасай отырып өз ара бағалау жүргізеді және қателіктерін түзеп отырады. Топ күшті, төзімділік сияқты адам ағзасына пайдалы жаттығуларды біліп өз-ара талдау жасап ары қарай дамытуға ықпал етеді. Кросстық дайындықты бағалау
Жаттығулады көрсету диалогтық әңгімелесу, пікір бөлісу. Кросстық жүгіру бойынша пікір бөлісу арқылы рефлеския жүргізу. | Үлкен, таза кеңістік
https://www.youtube. com/watch?v= cOxKE6XSXUA | ||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ сілтемелері Құндылықтар | ||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуді) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйретуді)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
Бағалау парағы
№ | Бағалау өлшемдері | Дескриптор |
1 | Жаттығуларды көрсету | Кросс жүгіру ережесін біледі. |
2 | Жаттығуларды бағалау | Техникалық дағдыларын көрсете алады. |
3 | Жаттығуларды талдауы | Кросс жүгірісін дамытуға ықпал ете алады. |
Бағалау парақшасы
№ | Аты-жөні | Кросс жүгіру ережесін біледі. | Техникалық дағдыларын көрсете алады. | Кросс жүгірісін дамытуға ықпал ете алады. |
1 | ||||
2 | ||||
3 | ||||
4 | ||||
5 | ||||
6 | ||||
7 | ||||
8 |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?