Топта гимнастика жаттығулар тізбегін құру және бағалау. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру сабағына арналған сабақ жоспары.
3-бөлім. Гимнастика арқылы денені басқару дағдылары | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Класс: 9 « » | Қатысушылардың саны: | Қатыспағандардың саны: | |||||
Сабақтың тақарыбы | Топта гимнастика жаттығулар тізбегін құру және бағалау | ||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары. | 9.2.2.1 көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді бағалау | ||||||
Сабақ мақсаты: | 1. Ырғақты гимнастиканың кешенің құру және көрсету. 2. Ырғақты гимнастиканың тапсырмасын бағалайды. | ||||||
Бағалау критерилері | 1. Ырғақты гимнастиканың кешенің құру. 2. Ырғақты гимнастиканың кешенің көрсету. 3. Ырғақты гимнастиканың кешенің бағалау. | ||||||
Тілдік мақсаттары: | Оқушылар: Жеке, жұптық, топтық гимнастикалық жаттығуларын, композициялық элементтер тапсырмаларын талқылайды және көрсетеді. Пәндік лексика және терминология. Мыналарды қамтиды:
гимнастикалық снарядтар: шведтік қабырға, секірме, гимнастикалық керме, гимнастикалық ағаш ат, гимнастикалық кіші ағаш ат, гимнастикалық орындықтар, төсеніш. | ||||||
Құндылықтыр | Денсаулық: гимнастикалық жаттығулар адамның ағзасына жақсы әсер етеді. Жауапкершілік: Акробатикалық жаттығуларды немесе комбинацияларды орындау барысында өздігінше, сенімді түрде орындау. Әділдік: Берілген тапсырманы орындау барысында өзін және басқа оқушыларды дұрыс бағалайды. | ||||||
Пән аралық байланыстар | |||||||
Ұсынылатын алдын ала білімдер | Оқушылар өткен сыныптағы дене шынықтыру сабақтары мен сабақтан тыс уақытта алған гимнастикалық жаттығу дағдылары мен білімдеріне ие. | ||||||
Жоспар | |||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Басы 0-2 минут 5-8 минут Сабақтың ортасы 15-17 минут 10 минут | Ұйымдастырушылық кезең. Oқушылapды сапқа тұpғызу сәлeмдeсу, түгeндeу. Оқушылармен бірге оқу мақсатына сәйкес бағалау критериін анықтау. Жүpу жаттығулаp (аяқтың өкшeсiмeн, ұшымeн, iшкi жақпeн, сыpтқы жақпeн). Жүpудeн жүгipiскe көшу. Жалпы дамыту жаттығулаpы. Оқушыларды топқа бөлу. Оларға карточкаларды таратамыз. Оқушылар карточкадағы нұсқауларға байланысты ырғақты гимнастиканың жаттығуларын біріктіру керек. Бірінші нұсқа: 6-8 жаттығулардың түрлерінен тұрады. Олар: бастың қозғалуы, аяқтың, дененің, белдін, жеңіл жаттығулар түрлері. Екінші нұсқа: 8-10 жаттығулардың түрлерінен тұрады. Төсеніште созылуға арналған жаттығулар. Үшінші нұсқа: барлық дене мүшелерінің бұлшық еттеріне арналған жаттығулардың түрлері. Тапсырмалардың бір нұсқасын құрып болғаннан кейін, топтар сәйкесінше орындап көрсетеді. Сосын шығармашылыққа байланысты бағалайды. Оқушылардың құрған немесе топтастырған ритмикалық гимнастиканың жаттығуларының жас ерекшеліктеріне сай болуын басты назарға алу керек. Берілегн тапсырманы музыкалық әуенмен орындауға ұсынамыз. Дескрипторлар: 1. Мұғалімнің берілген материалы бойынша ритмикалық гимнастиканың жаттығуларын топтастырады. 2. Берілегн тапсырманы орындап көрсете алады. 3. Берілген тапсырма бойынша талқылай алады немесе талдайды. 4. Шығармашылықты дамыту үшін өзінің кенесін айта алады. | Үлкен кеністік, ысқырауық. Гимнастикалық төсеніш. https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=d5bznQLUUuc Карточкалар | |||||
Сабақтың соңы 0-3 | Сабаққа рефлексия. Сұрақ қою: Сабақта нені үйрендіңіз ? Сабақ кезінде қауіпсіздік ережесі сақталды ма ? Дене дайындығының жүктемесі адам ағзасына қалай әсер етеді ? Бүгінгі сабақ сіздерге қандай пайдасын әкелді ? | ||||||
Дифференциация - көбірек қолдау көрсету үшін не істеуді жоспарлап отырсыз? Қабілеті жоғары оқушыларды анықтауды қалай жоспарлап отырсыз | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік АКТ – мен байланыс Құндылықтармен байланыс | |||||
|
|
| |||||
Сабаққа рефлесия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары шындыққа негізделген бе? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Мен жоспарлаған дифференциация бойынша жұмыс дұрыс іске асырылды ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Сабақтың мақсаты айқындалған, оқу мақсаттары шынайы. Барлық оқушылар оқу мақсатына нақты жетті деп айту қиын. Кейбір оқушылар оқу мақсатының жартысына жетті деп айтуға болады. Өйткені орындайтын жаттығуларға ыңғайылығының келмей жатқанына байланысты болды. Сабақтағы саралау іс әрекеті дұрыс орындалды. Бір жаттығуды немесе стратегияны көп орындаулары сабақ жоспарына кері әсерін тигізеді. Үйткені кейбір оқушылар жаттығуларды немесе іс әрекеттерді ұзақ орындаудың әрекетінен болды. Уақыттың жетіспеушілігі қиындық тудырады. | ||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқу мен оқытуды салыстырыңыз) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын? (оқу мен оқытуды салыстырыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?