Жеке тактикалық әрекеттер. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары.
Дене шынықтыру сабағының қысқа мерзімді жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7 бөлім – Командалық ойындардағы дағдыларды дамыту және түсіну | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні | ||||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Жеке тактикалық әрекеттер. | ||||
Оқу мақсаттары | 8.2.3.1. Тактика мен стратегияларды бағалау және анықтау. | ||||
Сабақ мақсаттары | Түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде қауіпсіздік ережесін біледі және сақтайды. Ойын кезінде әр-түрлі тактиканы біріктіріп нәтежелі іс әрекет орындайды. | ||||
Бағалау критерийлері |
| ||||
Тілдік мақсаттар
| тактика стратегия, бағалау анықтау, судья, судьяның қимылдары, | тактика, стратегия, оценка, определение, судья, жесты судьи, | tactics, strategy, evaluation, determination,judge, gestures of the judge, | ||
Құндылықтарды дарыту | Құрмет,жауапкершілік,адалдық | ||||
Пәнаралық байланыстар | Биология және Физика | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Жылжымалы интербелсенді тақта | ||||
Алдын ала білімі | Оқушыларда алдыңғы сабақтардан, сондай-ақ сабақтан тыс әрекет нәтижесінде дене дайындығын жетілдіру дағдылары бар. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсаты және бағалау критерилерімен таныстыру. Спорттық кимге назар аудару. Негізгі бөлімге кіріспес бұрын тактика, стратегия жөнінде теориялық мағлұмат беру үшін, білімді бекіту үшін таныстырылым қаралады. Спорттық ойындардағы қауіпсіздік ережелері туралы білімдерін тексеру. Қыздырыну жаттығулары және арнайы дайындық жаттығуларын орындату. | Кең, таза кеңістік әрбір әрекет үшін. Мұғалімге ысқырық | |||
Сабақтың ортасы | Екі доппен пионербол. Оқушыларға пионербол ойнау ережелері: Төреші әр командаға доп береді. Ысқыру арқылы допты ойынға боулерлер қарсыластарға лақтырады. Жеңілісті екі доп бірден өз алаңында тұрса ғана, егер ойыншылардың қолында ұстаса да, ұстамасада қорғайды. Бұл ойынның бір ерекшелігі- егер ойыншы допқа қол тигізсе де, оны ұстай алмаса, онда қарсыластарға ұпай есептлмейді.Егер доп ауада соқтығысса ( кез-келген жайтта), ойыншылардың ешқайсысына ұпай есептелмйді. Дискриптор -Ойын кезінде қауіпсіздік ережесін біледі және сақтайды. - Ойын кезінде әр-түрлі тактиканы біріктіріп нәтежелі іс әрекет орындайды. | Кең, таза кеңістік әрбір әрекет үшін. Мұғалімге ысқырық | |||
Сабақтың соңы | Кері байланыс.бүгінгі сабақты қортындылау. -нені білдім -нені үйрендім. -нені толық түсінбедім. Үйге тапсырма: волейбол бойынша видеолар қарау. | Кең, таза кеңістік әрбір әрекет үшін. Мұғалімге ысқырық | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз:бір оқушыдан күтілетін нәтиже, дербес қолдау көрсету, уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. Дене ептілігі жоғары топ оқушыларына қиындатылған жаттығу түрін ұсыну | Тапсырманы орындау барысында мұғалім оқушыларға тактикалық әрекет жөнінде еске салып отырады, қолдануға шақырады және жетістіктерді ауызша мадақтап отырады. Тапсырмалар орындалып болған соң оқушылар бірін-бірі тактиканы білу, қолдану сияқты көрсетілген дескриптор бойынша бағалайды.. Алынған нәтижелер бір-бірлерімен жалғанып сәйкесінше кері байланыс беріледі. | Әр оқу тоқсанының басында бекітілген қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру. Сабақ барысында жайлы жағдай туғызу арқылы. Тақырыпқа сай әрекет ету мен киінуді қатаң талап ету міндетті. Әр оқушының жүрісін, тұрысын жіті назарда ұстау | |||
Сабақ бойынша рефлексия 1. Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? 2. Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына қол жеткізді ме? 3. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? 4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма? 5. Жалпы оқушыларды бағалау | |||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?