Спорт түрлеріндегі қозғалмалы ойындар. (Баскетбол). Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары. 43-44 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар № 43-44
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6 бөлім – Командалық ойындардағы бірлесе оқу
| Мектеп: ХББ НЗМ Алматы қаласы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 14.02.2018 | Мұғалімнің аты-жөні: Калкабаев Б.А | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8С ұлдар тобы | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Спорт түрлеріндегі қозғалмалы ойындар (Баскетбол) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты | Оқушылардың физикалық қасиеттерін дифференциалды оқыту арқылы дамыту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.2.1. Көшбасшылық дағдыларды қолдана отырып, бірлесе жасаған жұмыстағы жауапкершілікті бөліп беру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | 1. Допты дұрыс еденге соғып алып жүру және беру әдістерін үйрену 2. Допты алып жүру және беру әдістерін командалық ойында қолдана білу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау дескрипторы |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады.
Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Ынтымаққа, үйымшылдыққа, бірлікке тәрбелеу. Ұлттық патриотизм, Отсүйгіштік қасиеттерді бойларына дарыту | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | биология, физика | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ слайд көрсету | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Бұл сабақта оқушылар көшбасшылық қасиеттерді пайдалана отырып, бірлескен жұмыста жауапкершілікті бөлуге үйренеді. Бірлескен жұмыстағы патриоттық сезім маңыздылығын түсіндіру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 15мин | Сапқа тұрғызу,сәлемдесу,оқушыларды тізіммен тексеру Сабактың тақырыбы мен мақсатымен және бағалау критерийімен таныстыру (Слайд арқылы) - «Молекула» ойынын ойнату (активити: ) Ж.Д.Ж Окушылар допты алады. Доппен бір қалыпты жугіру жаттығулар : Оң қолымен допты алып журу; Сол қолымен алып журу; Алма кезекпен допты алып журу оң және сол қолымен; Допты еденге соғып сол жанымен алып жүру; Допты еденге соғып он жанымен алып жүру; Допты еденге соғып , артымен алып жүру, сол және он жанымен карау Ыскырықпен жүгіру бағыттың (артқа,алға) өзгертіп допты алып жүру; Жай жүреміз, бір қалыпты, тыныс алып. Екі лекпен саппен жүріп солай екі топка бөліну. Доппен бір орында тұрып орындалатын жаттығулар: Допты бел тұсынан сол және оң жақпен айналандыру 10рет Бір-біріне колға допты лақтыру 10рет Доппен екі аяқтың астынан өткізу –сегіздік жасау Оң қолдың саусақтарымен сосын қолды ауыстыра отырып допты жоғары лактыру 20 -25рет Отырып және тұрып допты еденге соғып тұру Етпетімен жатып бір қолымен жерге, екінші қолды допқа тіреп бүгу жазу жаттығулары, екінші колды ауыстыру | Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Баскетбол доптары, мұғалім үшін ысқырық, конустар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20мин | Топқа бөлу: Оқушылар саппен жүріп, екі лекпен сапқа жүреді де сосын олар қарама-қарсы бір-біріне карап 3-5 арақашықтықта тұра қалады. Мұғалім тапсырмасы бойынша жұмыс: 1.Допты оң қолымен алып жүріп тізеден жоғары асырмау, қайтқанда сол қолымен 2-3рет (денемен сәл алға еңкею, қолды толықтай жазу ,бүгу ) 2.Тура сол жаттығу, жоғары тұрыста еденге соғып алып жүру 3. Допты сол және оң қолымен беру- 10рет ( колды алдыға толық жазу) 4.Екі колымен кеуде тұсынан беру-10рет ( колды толық созу , алақанды сыртқа қаратып ашу ) Мұғалім осы тапсырма бойынша оқушыларды смайликтер арқылы бағалайды. Дескриптор: 1.Допты дұрыс еденге соғып алып жүру 2. Допты бір-біріне дұрыс беру
Жарайсың! сен нағыз Сенің қолыңнан Әдемі болды! Спортышсың келеді Дегенмен қателіктер бар.
Баскетбол ойыны: Мұғалім 3 жақсы ойыншыларды таңдап, оларды әр топқа көшбасшы қылып қояды. Қалған оқушылар түрлі түсті қақпақтар арқылы 3топқа бөлінеді. Баскетбол ойынының шарттары : 1-топ сол себетке қорғаушы болады , 2-топ он себетке барып корғаушы , 3-топ ортанғы баскетбол алаңында тұрып шабуылдайды допты сол жақтағы себетке салса ,олар басқа оң себетке шабуыл жасайды , шабуылдау кезінде допты қарсылас команда алып қойса , сол команда шабуылға басқа себетке шабуылдайды, солай ойын жалғаса береді. Дескриптор: 1)Ережелерін қатаң сақтау. 2)Көшбасшылық дағдыларды қолдана отырып, бірлесе жасаған жұмыстағы жауапкершілікті бөліп беру 3) Ойын кезінде стратегия құрып жеңіске жету
Жарайсың! сен нағыз Сенің қолыңнан Әдемі болды! Спортышсың келеді Дегенмен қателіктер бар.
| Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Баскетбол доптары, мұғалім үшін ысқырық, конустар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - немен жұмысты жалғастыру қажет? Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады Рефлексия Сабақ соңында кері байланыс Екі жұлдыз, бір тілек -Не үйрендім , не білдім. - Не түсініксіз болып қалды - Немен көп жұмыс жасау керек. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Оқушының аты- жөні | Сабаққа керібайланыс | |||
| ||||
|
Оқушының аты- жөні | Сабаққа керібайланыс | |||
| ||||
|
Оқушының аты- жөні | Сабаққа керібайланыс | |||
| ||||
|
№ | Аты-жөні | 1.Кауіпсіздік ережесін сақтау | 2 Допты алып жүру және беру әдістерін дұрыс орындайды | Үйренген әдістерін командалық ойында қолданады | Қорытынды |
1 | Абдулла Айбарыс | ||||
2 | Айтжан Әлібек | ||||
3 | Иманжан Алмас | ||||
4 | Мынбаев Ерлік | ||||
5 | Нұрлыбай Нұрлан | ||||
6 | Сейлхан Ильяс | ||||
7 | Сіргебай Рахат | ||||
8 | Тұрар Нұрмұхамед | ||||
9 | Тұрмағамбет Әлихан | ||||
10 | Жусіпхан Аман |
Жарайсың! сен нағыз Сенің қолыңнан Әдемі болды!
Спортышсың келеді Дегенмен қателіктер
бар.
Абдулла Айбарыс |
Айтжан Әлібек |
Иманжан Алмас |
Мынбаев Ерлік |
Нұрлыбай Нұрлан |
Сейлхан Ильяс |
Сіргебай Рахат |
Тұрар Нұрмұхамед |
Тұрмағамбет Әлихан |
Жусіпхан Аман |
1.Кауіпсіздік ережесін сақтау
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?