Қозғалмалы ойындар. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары. 16 сабақ.
Сабақ жоспары № 16
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Қазақ халқының дәстүрлі ойындары Мектеп: | Күні: Сынып: 8 Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сабақ тақырыбы: Қозғалмалы ойындар | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.3.1 қолайлы оқып-үйрену ортасын қалыптастыру бойынша біріккен, әрі тиімді жұмыс дағдыларын қолдану және көрсете білу; 8.3.5.1 басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды көрсете білу | |||||
Сабақ мақсаттары | Қозғалмалы ойындар арқылы қолайлы оқып-үйрену ортасын қалыптастыру бойынша біріккен, әрі тиімді жұмыс дағдыларын қолдана алады; Қозғалмалы ойындар кезінде басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды көрсете алады; | |||||
Бағалау критериі | Қозғалмалы ойындар арқылы қолайлы оқып-үйрену ортасын қалыптастыра алады; Қозғалмалы ойындар кезінде дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды көрсете алады; | |||||
Тілдік мақсаттар | - қазақ ұлттық және қозғалыс ойындары арқылы әр түрлі дене жаттығулары бойынша қозғалыс дағдыларын талқылай және көрсете алады. Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Талқылау үшін сұрақтар Бұл ойындар ынтымақтастық дағдысын дамытуға жәрдемдесе ме және олар қандай дағдыларды жетілдіреді? | |||||
Құндылықтарды дарыту | (Өмір бойы үздіксіз білім алу) Оқуға деген сүйіспеншілікті білуге құмарлық, шығамашылық пен оқылатын материалға сыни қарау, қарым-қатынас пен мінезді, денені және ақыл-ойды үздіксіз дамыту арқылы бойға сіңіру. Оқушылардың өз бетімен оқуға болысатын дағдылары мен қабілеттерін дамытуды қамтиды. (Ынтымақтастық) Жылы қарым-қатынасты орнату, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру мен құрылымдық ұстанымды дамыту, қарым-қатынас орнату кезіндегі сыни ойлау қабілеті. (Академиялық шындық) Басқа адамдардың ойлары мен идеяларын құрметтеу, академиялық шындықтың ұстанымдарын сақтау, плагиатқа және ақпараттың көзін көрсетпеуге төзбеушілік. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Тарих, өзін- өзі тану пәнімен байланыстыру. | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Жағымды орта құру сілтемесі: https://www.metod-kopilka.ru/sbornik_treningov_dlya_sozdaniya_kollaborativnoy_sredy-13710.htm Қозғалмалы ойындар сілтеме : https://nsportal.ru/shkola/fizkultura-i-sport/library/2015/06/11/podvizhnye-igry-dlya-uchashchihsya-5-9-klassov-v-ramkah Қозғалмалы ойындар сілтеме http://www.offsport.ru/basketball/52/podvizhnye-igry.shtml Ұлттық ойындар сілтеме http://igrushka.kz/vip83/kazigr2.php | |||||
Бастапқы білім | Ұлттық ойындар туралы мағлұматтар. | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 0-7 7-8 |
Мұғалім оқушыларды сабақ тақырыбымен, күтілетін нәтижелермен және сабақ мақсаттарымен таныстырады. Күтілетін нәтижелер: - оқушылар ойындар кезінде әділ ойын, патриотизм, ынтымақтастықты көрсететін мінез-құлықты бағалайды; - оқушылар командалық жұмыс дағдыларын көрсетеді және көрсете алады; - Қазақ ұлттық ойындарында студенттер білім мен дағдыларды көрсете алады. II. Мұғалім сабақтағы қауіпсіздік техникасын еске салады. ЖДЖ орындайды.(жүру, жүгіру, бір орында орындалатын жаттығулар т.б) Тек бір минут стратегиясы Мұғалім сұрақ қояды: - сіз таңдаған көңіл-күйлеріңізді қалай түсіндіруші едіңіз? | Кең, таза кеңістік әрбір әрекет үшін. Мұғалімге ысқырық | ||||
Сабақтың ортасы 10-20 20-30 | (С, Т, ҚБ) «Доп капитанда » Сынып бірнеше командаларға бөлінеді. Жетекші (капитан) 3-6 қадамда өз командасынан алда. Сигналдарда капитаны допты команданың келесі ойыншысына тастайды; ол қайтып капитаны тастап доп, ол бағанның соңына дейін жұмыс істейді. Команда дұрыс ұтады және трансферді басқалардан бұрын аяқтады. Бұл ойын бірнеше нұсқалары бар: ойын шеңбер команда, және капитаны тұра алады - жүрегінде; қатарында стенд ойнап, капитандар желісі төмен жағына қозғала және әрбір доп өтуге; ойыншылар отырады; ойыншылар бағандарда тұр. шеберден доп қабылдау ойыншы, ол келісілген қосымша жаттығулар (360 ° -ға қосу, отыруға үш бес қабат инсульт және әл болып табылады.) кейін қайтып берілуі мүмкін. Дескриптор : -қауіпсіздік ережесін біледі. - қолайлы оқу ортасын құра алады. -ойында дене жаттығуларға әсерін талдайды. (С, Т, ҚБ) Мұғалім оқушыларды топтарда бір қозғалысты дамытуға арналған жаттығулар құрастыруды ұсынады.. Бағалау: тапсырманы орындағаннан кейін мұғалім оқушыларға екі жұлдыз бір тілек арқылы бірін бірі бағалайды. Дескриптор : -қауіпсіздік ережесін біледі. - қозғалмалы ойындар бір түрін құрастырады.. -физикалық қасиеттерді дамытады. Саралау жүзеге асырылады: а) физиологиялық сипаттамаларға: - ұлдар жоғары жүктеме жасайды; - қыздар аз жұмыс істейді; б) физикалық қабілеттерге: - оқушылар өздерінің моторикасын кеңейту үшін күрделі жаттығулар жасай алады; - Неғұрлым қабілетті оқушылар кем мүмкіндіктері шектеулі оқушыларға қолдау көрсетеді. Мұғалім сұрақ қояды: Топтағы қарым-қатынасты сақтай отырып, бір-біріне баға береді. Бұл ойын қандай физикалық қасиеттерді дамытады? Бұл ойындар ынтымақтастық дағдысын дамытуға жәрдемдесе ме және олар қандай дағдыларды жетілдіреді? Мұғалім сабақ мақсаттарына қол жеткізген соң уақыт қалған жағдайда спорт ойындарын ұсынады. (Футбол, волейбол, баскетбол т.б) | Қазақ ойындарына сілтеме: http://igrushka.kz/vip83/kazigr1.php Әрбір әрекет үшін кең, бос кеңістік, ысқырық, секундомер, бор. Жағымды орта құру сілтемесі: https://www.metod-kopilka.ru/sbornik_treningov_dlya_sozdaniya_kollaborativnoy_sredy-13710.htm Қозғалмалы ойындар сілтеме : https://nsportal.ru/shkola/fizkultura-i-sport/library/2015/06/11/podvizhnye-igry-dlya-uchashchihsya-5-9-klassov-v-ramkah Қозғалмалы ойындар сілтеме http://www.offsport.ru/basketball/52/podvizhnye-igry.shtml Ұлттық ойындар сілтеме http://igrushka.kz/vip83/kazigr2.php | ||||
Сабақтың соңы 35-40 | VI. Рефлексия: Мұғалім оқушыларға «микрафон әдісі» стратегиясын ұсынып, рефлексия жүргізеді. Оқушылар рефлексиялық карточкаларды толтырады. Зейінді және тыныс алуды қалпына келтіру жаттығулары. Оқушылар мұғалімнің көрсеткенін және айтқанын істейді (жалпы дамытушы жаттығулар), қателескен оқушы орнына отырады. Ергежейлілер – алыптар (Ергежейлілер – отырды, алыптар – тұрды). Мұғалім үй жұмысын береді: - пән терминологиясын жаттау; - таңғы жаттығу, кеудені жерден көтеру, пресс, тартылу. | Кең, таза кеңістік әрбір әрекет үшін. Мұғалімге ысқырық | ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
|
|
| ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?