Еркін ритмикалық гимнастика жаттығулары. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары. 7 сабақ.
Қысқа мерзімдік сабақ жоспары №7
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 3 бөлім: Гимнастика элементтері және оның түрлері | Мектеп: | |||||||||||
Мерзімі: | Мұғалім: | ||||||||||||
Сынып: | 8 | Қатысатындар саны: | Сабақта жоқ: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Еркін ритмикалық гимнастика жаттығулары | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) | 8.3.5.5. Басқа адамдарын тәжірибесін байыту үшін өзінің дене шынықтыру жаттығуларының, білім мен дағдыларды көрсету | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Жетістік критерийі |
| ||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Өздерінің когнитивтік және физикалық білімдерін, гимнастика контексінде түсініктері мен дағдыларын көрсете және талқылай алады. Русский: Бег, прыжок, кувырок, строевые приемы Казахский: Жүгіру, секіру, ауынау, саптық тәсілдер Английский: Running, jumping, somersaults, combatant receptions | ||||||||||||
Құндылықтарды арттыру | 1. Ынтымақтастық 2. Өзара көмек көрсету және өзін-өзі сақтандыру | ||||||||||||
Жалпы ғаламдық тәрбиелеу | Жауапкершілік, әртүрлілік, өз мәдениетін, жеке басын және жеке құндылықтарын түсінуді құрметтеуді қамтитын өзара байланысты әлемдік қоғамдастыққа жатқызу сезімін тәрбиелеу. | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылар | Жаттығуларды және дененің қалпына келтіру жүйелерін көрсету | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
| ||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушылар бұрынғы тәжірибеден бй тәсілдерін біледі | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Кіріспе дайындық бөлімі 10-12 мин | Күтілетін қызмет түрлеріне сәйкес қауіпсіздікті түсіндіру. Сабақ мақсатын және жетістік критериелерін айту, түсіндіру. Жүгіру. ЖДЖ. | Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын. | |||||||||||
Негізгі бөлім 25-30 мин | (Б, Ж, К) Оқушылар ырғақты гимнастиканың жаттығу кешенін орындайды.
(Б, Ж, К) Оқушылар ырғақты гимнастиканың жаттығу кешенін орындайды 1. «Билеу қадамы» - б.қ.: негізгі тұрыс 1 – оң аяқпен алға қадам, қолшынтақтар бүгілген; 2 – сол аяқ қадамдап, окшеге түсіру, қол жоғары; 3 – сол аяқпен артқа қадам, қол иыққа; 4 – оң аяқпен артқа қадам аяқ ұшына, қол төмен. 2. Қосалқы қадамдар оңға-солға қол шапалақтап 4 рет санақ бойынша. 3. Қолды жан-жаққа алып шығып қосалқы қадам. 4. Дәл сол қолды жоғары алып шығып. 5. Төрт рет қадам алға, төрт рет қадам артқа жүру, төртінші рет тізе бүгілген аяқты шапалақпен көтеру. 6. Екі аяқпен жеңіл секіріп, кезекпен оң, сол аяқты лақтыру. 7. Өздігінен шоршып секіріп айналу, оңға, солға қарай. 8. Алға қарай ұмтылып секіру. Жүру, дем алу жаттығуы (1 минут). | Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын. Интернет-ресурстар, http://nsportal.ru/detskiy-sad/zdorovyy-obraz-zhizni/2013/11/20/konspekt-zanyatiya-po-ritmicheskoy-gimnastike Еркін шығармашылық. | |||||||||||
Қорытыңды бөлім 3-5 мин Үй тапсырмасы | Қорытындылау. Бағалау парағын толтыру және рефлексия жазылады. Үй тапсырмасы: Қағазға бір бй тәсілін комбинациясын құрастырып жазу | Еркін шығармашылық. | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1:
2: |
Б , С = бүкіл сынып, Тәж = оқушы тәжірибесі, Т= топтық жұмыс, Д = мұғалімнің көрсетуі,
ЖЖ = жұптық жұмыс, Ф = формативтік бағалауды қолдайды, Ж = жеке жұмыс, К = оқытушы көрсетеді
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?