Кеңістікте бағдарлану және допты бір-біріне беру дағдыларын дамыту. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: Кеңістікте бағдарлану және допты бір-біріне беру дағдыларын дамыту | Мектеп: | ||||||||||||||||
Мерзімі: | Мұғалім аты: | ||||||||||||||||
СЫНЫП: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 7.1.2.2. Әр-түрлі физикалық жаттығулар орындау кезінде комбинациялық қозғалыстарды жетілдіру 7.2.4.4. Қызметті оңтайландыру және баламаларды әзірлеу шеңберінде жеке жаттығулар құрылымдық тәсілдері ережелерін көрсету | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
| ||||||||||||||||
Құндылықтарды дамыту | Оқушыларды жұптық, топтық және командалық жұмыстар арқылы ауызбіршілікке, достық қарым – қатынасқа, бір-біріне құрметпен қарауға баулу | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика – бұрыш, траектория, серпілу Биология – бұлшықеттер жұмысы, тірек қимыл апараты | ||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушылардың алдыңғы сабақтардан және мектептен тыс қызметтен алған командалық ойындар туралы білімдері мен дағдылары бар | ||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған іс-әрекеттер (төмендегі жазбаны жоспарлаған іс-әрекетіңізбен алмастырыңыз) | Ресурстар | |||||||||||||||
0-3 минут 4-6 | Жалпы сапқа тұру.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Жаңа сабақты хабарлау. Сабақ мақсатын анықтап алу. Спорт залды айнала жеңіл жүгіру:
Арнайы баскетбол ойынына бейімделу жаттығулары.
| Кең, таза кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық. Баскетбол алаңы, конустар, баскетбол добы және көкірекшелер. | |||||||||||||||
Ортасы 7-11 12-27 28-34 | Оқушылар жұптарда жұмыс істейді (баскетбол): (Ж, Тәж, Ф). Допты алдынан қолдан-қолға ауыстырып, бастан жоғары айналдырып, кеудеден айналдырып, аяқтар арасынан өткізіп алып жүру. Допты еденге соғып алып жүру: Эстафета «Конустар арасымен допты жүргізу». (Т, Ж, Ф) «Балықшы» ойыны. Барлық балалар алаңның бір шетіне сызық бойымен орналасады. Алаң ортасына ойыншыларға қарсы бір оқушы таңдалып, ортаға тұрады. Ойынды бастауға белгі берілісімен ойыншылар допты жерге соғып, алаңның екінші шетіне балықшыға ұсталып қалмай өтеді. Алаң ортасындағы балықшы (оқушы) ойыншыларға қолын тигізіп тоқтатуға тырысады. Ұсталған ойыншы балықшы болып ойын жалғасады. Ойынның мақсаты: оқушыларды доппен алаңда бағыт өзгертіп тез қозғалуға дағдыландыру. (Ж, ЖЖ, Ф) Жұптық жұмыс. Допты әріптесіне беру техникалары:
Екі топқа бөлініп алаңның екі шетіне тізбекке тұру. Белгі бойынша екі топтан оқушы шығып бір-біріне доп беріп алып жүру. (Ж, ЖЖ, Ф) Топта жұмыс істеу. Оқушылар 5 жұлдыз сызығын жасап тұрады. Допты сағат тілімен бес жұлдыз әдісімен пас береді. Ойынды топтар арасында өткізіп соңында қай топ оқушылары жылдам әрі қателіксіз екенін айтып жеңімпаз топты анықтау
Ирек сызық бойымен допты әріптесіне беріп қозғалу . (Ж, Б, Ф) Алаңның бір жағында 5-7 ойыншыдан екі команда жарысады. Алаң ортасына қарама-қарсы бағытқа екі топ ойыншылары бір-бірінің артына тізбек жасап қолдарын қойып отырады. Алаң ортасында шығыршық ішінде баскетбол добы болады. Ойын бастауға белгі берілгеннен кейін отырған қалыптан 3 ұпайлық алаң сызығына дейін барған команда орнынан тұрып шеңбер ішіндегі допты алып кәрзеңкеге лақтыру. Лақтырғаннан кейін шеңбер ішіне тез жиналу. Бірінші болып аяқтаған команда жеңіске жетеді. Баскетбол ойыны ережесімен жаттығу ойыны. | Бос ойын кеңістігі, баскетбол доптары, ысқырық, фишкалар, бор, конустар. Баскетболда допты алып жүру техникасы бойынша интернет ресурсына сілтеме: | |||||||||||||||
Соңы 35-40 |
| ||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||
Түрлендіру – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздікті тексеру АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемелері | |||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/меңгеру мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?