Топтарда қызықты ойындар жасау. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары.


Дене шынықтыру сабағынан қысқа мерзімді жоспары

№ 6 бөлім Шытырман оқиғалы ойындар және команда құрушы ойындар

Мектеп:

Күні:

Сынып: 7 Мұғалімнің аты-жөні:

Сабақ тақырыбы: Топтарда қызықты ойындар жасау

 Оқу мақсаттары

7.2.6.6 Жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін қолдана білу

 Сабақ мақсаттары

Т.Қ. сақтайды

• топтық жұмысты және адал ойынды көрсете алады.

• ойындар ережелерін біледі,.

• шығармашылық қабылетін көрсетеді.

 Бағалау критерийлері

- оқушы қысқы спорт түрлерінде қауіпсіздік ережелерін сақтай алады;

- жарақат алу себептерін біледі болдырмау әдістерін таңдай алады;

- оқушы арнайы дайындық жаттығуларын біледі және жасай алады;

- оқушы шаңғы дайындығының түрлерін біледі және ажырата алады;

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

қызықты және команда түзуші ойындардың шеңберінде өздерінің дағдылары мен түсініктерін сипаттай, талқылай және көрсете алады.

Мыналарды қамтиды:

  • шабуыл, қорғаныс
  • адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс
  • кеңістікте бағдарлану
  • командалық жұмыс
  • тактика, стратегиялар
  • доппен және допсыз қозғалу
  • жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Ойыншыны-қорғаушыны жеңудің үздік тәсілі қандай?
  • Команда ретінде есеп жүргізуге қалай тиімдірек қол жеткізуге болады?
  • Сендерге доптан тыс қозғалысты, сондай-ақ шабуылға шыққан кезде бір-біріңмен қарым-қатынасты жақсарту не үшін қажет?

 Құндылықтарды дамыту

Сабақ кезінде оқушылардың бір-біріне деген сенімділігін арттыру.

 Пәнаралық

 байланыстар

Өзара байланысты заттармен биология, физика, СӨС, АӘД, дағдылар психология жұмысы кезінде кіші тобында.

Бастапқы білім

Баяндау көрсетуге өз түсіну шытырман оқиғалы және команда құруға ойын дамытады жеке, жеке дағдыларын, үйлестіруді және т. б...

АКТ дағдыларды пайдалану

Сабақта АКТ-ны пайдалануға болады, сабақтың бейнежазбасын портативті видео құрылғылар арқылы пайдалануы мүмкін, қажетті материалды, мүмкін сүйемелдеу, аудио-аппаратура үзілісте пайдалану.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Ұйымдастыру сәтінде, түсіндіру сабақтың міндеттерін, қауіпсіздік техникасын, критерийлері және бағалау түрлерін түсіндіру.

Коллоборативті орта:

Барлық балалар айнала шеңберде тұрып бір-бірімен әр тілде сәлемдеседі

(Мысалы: Салем, Хелло, Привет, т.б...).

Саптық жаттығулар.

ЖДЖ - орнында және қозғалыста.

Жүгіру жаттығулары.

Техникалық қауіпсіздігін ережелері мен нормалары.

Сабақтың ортасы

30 минут

Тапсырма № 1

Ойын: "Паровоз"

Сынып 2 командаға бөлінеді, 1қатарға тұрғызылады, қолдарын алдында тұрған серіктесінің иығына салады, көздері байланады, ақырғысы көзін байламайды ол машинист болып табылады.

Егер мұндай мүмкіндік болмаса, онда келісуге болады, сығалап қарау болмайтының.

Бірақ, ең бастысы, ойын бір сөзсіз өтеді, дауыстап айтуға тиым салынады. Барлық жылжыту иықтан түрткі немесе соққымен өтеді.

Ойын шарты: алда тұрған ойыншы қолындағы теннис добын себетке салуы тиіс.

Бұл үшін барлығы, машинисттан басқасынан, көзін байлайды және қатарға тұрғызылады. Машинист иықтан сол жақта немесе оң жақта түрткілеп паровозды мақсатқа дейін жеткізеді.

Қиындату үшін фишкалармен бағыт салуға болады.

Тапсырманы орындап бірінші болған команда жеңімпаз болып табылады.

Бағалау критерийлері:

• Академиялық адалдық.

• ТҚ сақтау.

• Үйлесімді жұмыс.

Тапсырма № 2

Тапсырма оқушылардың креативтілігіне, яғни оқушылар топтарда допсыз ойынды ойлап табуы тиіс. Әр команда Спикерлері ойын ережесін түсіндіреді. Әр топ басқа топтын тапсырмаларын орындайды. Ол үшін әр командаға талқылау үшін 7 мин. беріледі

3 мин түсіндіру үшін және орындау үшін 5 мин.

Бағалау критерийлері:

• Т. Қ. сақтау

• Креатив.

Қызығушылық.

Ысқырық, шарфтар, фишкалар, теннис добы, себет, секундомер.

https://www.youtube.com/watch?v=93yqu-1Zb10

Секіргіш. Фишкалар. Шеңбер. Ысқырық. Фломастерлер. А-3.

https://www.youtube.com/watch?v=FJeRR8k9q-I

Сабақтың соңы

5 минут

Кері байланыс:

Не білдім?

Қалай және қайда пайдалануға болады осы ойынды?

Үй тапсырмасы.

Жаттығулар, созылу, икемділік, үйлестіру.

Интернет-ресурстар, еркін шығармашылық.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Орындау кезінде түрлі тапсырмаларды жұппен орындағанда, қабілетті оқушыларға жұппқа қабілеті кем оқушыны қояды. Мұндай арақатынаста жаттығулар орындауы жақсарады.

- Тапсырманы орындау барысында оқушылар серіктесінің жіберілген қателіктерін айтады, және бір-бірін бағалайды.

Өз-өзін және әр топ басқа команданы бағалайды.

Түсіну маңыздылығы туралы. Қауіпсіздік техникасын және салауатты өмір салтын сақтау.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу