Жеке және топтық ойындар. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4-Бөлім.Қазақ ұлттық ойындары

Мектеп: ФМБ НЗМ Қостанай қаласы

Күні: 02.12.2019

Мұғалім аты-жөні: Еришев. А.Қ.

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Жеке және топтық ойындар

Оқу мақсаты:

7.2.3.1. Әр-түрлі тактика мен стратегияларды тусіну және көрсету.

Сабақтың мақсаты:

Әр-түрлі жағдайларда өз құрамындағы оқушыларға көмек беруді үйрету.

 Бағалау критерийі

Оқушылар ҚЕ сақтау.

Түрлі ойын жағдайында техникамен стратегияны қолдана отырып командалық ойын көрсете алады.

Тілдік мақсат:

Барлық оқушылар үйренеді: қазақ ұлттық ойныдарындағы өздерінің қозғалыс дағдыларын және стратегиялық ойлауын талқылай, салыстыра және талдай алады.

Пәндік лексика және терминология: ұлттық, тактика,ойыншы,шабуылдау, қорғаныс, ережелер, бағалау, адал ойын.

Диалогқа арналған пайдалы сөз тіркестері: Сендер осы ойында артықшылық алу үшін қандай стратегиялық шабуылдарды қолдана аласыңдар?

Қазақ ойындарының тарихын еске түсіре және салыстыра отырып, бұл ойындарды қазіргі заманда ойнауға бола ма?

 Құндылықтарды

арттыру:

Сабақ кезінде оқушылардың бір-біріне деген сенімділігін арттыру. Топта әділ жұмыс жасауға бейімдеу. Құрмет, шығармашылық, әріптесін тыңдай білу. Қарым-қатынас дағдыларын дамыту, жаттығу жасау барысында сыни тұрғыдан ойлану. Сана сезім, адалдық, басқа адамдардың ойын құрметтеу, адал болу;

Бір-бірін құрметтеу

Жалпы ғаламдық тәрбиелеу

Осы өмірге деген сезімдеріне жауаптылықпен қарау.

Пән аралық байланыс:

Биология (ойындарды ойнау барысында аяқ-қолдың икемділігін, ағзада болатын өзгерістерді анықтайды)

АКТ қолдану дағдылар

Тақырып бойынша қазақтың ұлттық ойындарын орындау кезіндегі әдісін көрсету.

Алдыңғы білім

Оқушылардың алдыңғы сыныптарда, сабақ, сондай-ақ сабақтан тыс қызметте оқыған ұлттық ойындар туралы білімдері мен түсініктері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтық басталуы- шақыру

10 минут

Ұйымдастыру кезі.

Оқушыларды сапқа тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен, жетістік критерилерін таныстыру.

Таңдалған қызметтің қауіпсіздік ережесі

Оқушылар сабақта қауіпсіздік ережесін қайталайды сақтайды. Олар алдағы жаттығулардың алдында қызудың маңыздылығын талқылайды.

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Қандай бұлшық ет топтары қызу керек….?

- Дененің қызуына дайындық белгілері…

Оқушылар ҚЕ сақтай отырып тапсырманы орындайды. Жаттығулар дененің бірте-бірте дамуына ықпал етеді.

Жүру.

1.Жаттығулар дұрыс тұрақтылықтың дамуына ықпал етеді. Оқушылар арқаны түзу ұстап жүруіне көз жеткізу

- қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру.

- қолды белге қойып өкшемен жүру.

- табанның ішкі жағымен жүру;

- табанның сыртқы жағымен жүру;

- жартылай отырып жүру.

Жеңіл жүгіріс.

Жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау.

1.Жалпы дамыту жаттығулары.

Оқушыларды сапқа тұрғызып ЖДЖ орындайды.

2. Арнайы жаттығулар.

Кең алаң, проектор, ноутбук. Олар алдағы жаттығулардың алдында қызудың маңыздылығын талқылайды

Денешынықтыру сабағындағы қауіпсідік ережесі.

Мұғалімнің көрсетуімен қайталайды.

Сабақтың ортасы - ойлану

25 минут

Оқушылар қазақ салт-дәстүрі мен әдет-ғұрпын пайдаланып, ұсынылған материалдар бойынша қозғалыс ойындары туралы әңгімелеседі

Тапсырма

«Көкпар» ойынының ережесіне сай, топқа бөлініп, балама ойын құрастырып ойнаңыздар. Екеуден жұптасып, ажырамай жүгіріп, ойын ережесімен ойнаңыз. «Салым» ретінде допты, «қазандық» ретінде жұмсақ төсенішті пайдаланыңыз.

Дескриптор Білім алушы

- Тактикамен стратегия құру кезінде командаластарымен бірге ат салысады.

- Өздеріне берілген ойын міндетін орындайды, қиын жағдайда командасына көмек көрсетеді.

- Өзінің командасы жеңісі үшін жеке-дара шабуылға шешім қабылдайды.

- Қарсыластың қазандығына жүгіріп жетеді, салым салады.

- Өзінің алаңында жүріп-ақ командасының жеңіске жетуіне мүмкіндік жасайды.

Қазақ ойындарына сілтеме:

http://igrushka.kz/vip83/kazigr1.php

Әрбір қызмет түрі үшін Үлкен бос кеңістік.

Сабақ соңы –рефлексия

5 мин

Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау.

Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім?, нені үйрендім?.

- нені толық түсінбедім?.

Қосымша ақпарат

Дифференциация - Сіз неғұрлым қолдау көрсетуді қалай іске асырасыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардыңң материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға:

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Сабаққа барлығы толығымен ынталы қатысты.

2:Оқушылардың спорт ойын түрлеріне қызығушылығы.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете аладықыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Сабақтың барысында қызықты ойындар өткізу.

2: Тоқсанның соңында жарыс өткізу.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1: Кей оқушылардың жаттығу орындау кезінде дене қимылына байланысты жаттығуды орындауда қиындықтары туындайды. Олармен жеңіл жаттығуларын жиынтығын орындау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу