Ойын техникасы. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары. 9-10 сабақ.
Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары №
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 бөлім: Командалық спорт ойындарындағы өзара әрекеттестік | Мектеп: Петропавл қаласы ХББ НЗМ | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
| |||||||||
Сабақ тақырыбы | Ойын техникасы | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.1.1 Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін қолдану | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | Допты жургізі және пас беру техникасын оқушыларға үйрету | ||||||||||
Бағалаукр критерийлері | - допты жүргізу техникасын бузбайды; - доппен пас беру техникасын дұрыс орындайды; - тапсырма орындаған кезде спецификалық қозғалыс әрекеттерін орындайды | ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: Мыналарды қамтиды:
| ||||||||||
Құндылықтарды баулу | Жауапкершілік көшбасшылықтың сапасын арттыру, бір біріне көмектесу. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дене және денсаулық ғылымдарымен байланыс, қауіпсіздік, салмақ/ағым динамикасы. Информатика (интернеттен ақпарат іздеу), математика (кеңістік, бағыт және бұрыш), биология (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физика (жылдамдық, салмақ, энергия), психология (шағын топтарда жұмыс жасау) пәндерімен байланыс. | ||||||||||
Кілттік дағдылары дамыту | Жеке және және топтық жумыстар арқылы өін өзі реттеу дағдыларын дамыту | ||||||||||
Алдын ала білімі | Оқушыларда алдыңғы сабақтардан, сондай-ақ сабақтан тыс әрекет мәнмәтінінде алынған командалардағы өзара әрекеттесу тәжірибесі бар. | ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақта жоспарланған қызмет | Құралдар | |||||||||
Сабақтың басы 10 минут | Мұғалім оқушыларды қарсы алады. Кейін олар келесі сұрақты талқылайды: - әр ойыншы үшін баскетбол ойынында жақсы нәтижеге жету үшін не қажет? Әрі қарай мұғалім сабақтың тақырыбын айтады: «Ойынның техникасы». Мұғалім оқыту мақсатын және бағалау өлшемдерін айтады. (С,Т,Ж) Мұғалім ағзаны алдағы физикалық жүктемеге (жүгіру, ОРУ) дайындау үшін жаттығулар өткізеді. | Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. | |||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут | Мұғалім спорт ойындары бойынша сабақ кезінде (оқушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігі) ҚТ әңгімелейді. (С,Т) Мұғалім "доп сезімі, дриблинг" оқыту бейнесін көруді ұсынады. Әрі қарай қаралған бейнені талқылайды. (С,Т,Ж) Баскетболдағы доп сезіміне жеке жұмыс (анағұрлым қабілетті оқушылар белгілі бір уақытта көп рет орындайды): - орнында; - қозғалыста;
(Ж,Т) Мұғалім класты жұптарға бөледі (Кеудеден, иықтан, бастарынан, еденнен секіріп): - допты орнында беру; - доптың қозғалысқа жалған қадаммен берілуі. Қабілетті оқушылар тапсырманы бір-бірінен үлкен қашықтықта және жылдам қарқынмен орындайтын болады.
(ҚБ) Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап, әр жұпта кері байланыс береді. Сұрау керек: "Оқушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігі" сөзінің мағынасын мектеп миссиясында біздің сабақпен қалай байланыстыруға болады? | Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Мұғалімге ысқырық, уақыт өлшеуіш, фишкалар, баскетбол. Допты сезіну оқыту бейнесіне сілтеме: | |||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді: - не білдім, не үйрендім - не түсініксіз қалды - немен жұмыс істеу қажет | ||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Сапқа тұру. Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбын еске салады. (К, И) Кейін ол жүгіру жаттығуларын өткізеді. | Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Мұғалімге ысқырық. | |||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут | (С,Ж,Ж) "Снайпер" ойыны допты дәлдігінен орындайды. Нүктелері бар нысандар орналасқан қабырғаға жақын доптармен жұмыс, студенттер ауысуды орындайды және ұпай жинайды: - тура лақтыру:
(ҚБ) Мұғалім тапсырманың орындалуын қадағалайды және әр оқушыға кері байланыс береді. Сұрау керек: осы тапсырманы орындау кезінде сіз қандай қиындықтарды бастан кешкен едіңіз? (К) (Т, Ж) Мұғалім сыныптарды баскетболда ерекше қимыл-қозғалыс әрекеттерін қолдана отырып эстафеталар өткізу үшін топтарға бөледі. Эстафеталар:
(ҚБ) Мұғалім командалардың жұмысын бақылап, әр оқушыға формативті баға береді. Мұғалім командадан орындалған жұмысты өзара бағалауды сұрайды. | Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Мұғалімге ысқырық, уақыт өлшеуіш, фишкалар, баскетбол. Баскетболдағы лақтыру техникасы оқыту бейнесіне сілтеме: | |||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерилерін айтады. Одан кейін 2 жұлдыз және 1 тілек әдісін қолдану арқылы оқушылардың сабақ рефлексиясын орындауды сұрайды. | Стикеры и ручки. | |||||||||
Дифференциалды оқыту: - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? -кабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||
Жеке және барлық сыныптарда орындалған тапсырмаларды талқылау арқылы қолдау көрсетуді жоспарлаймын. Ең қабілетті оқушылар ойын кезінде командалардың капитандары рөлінде ойнайтын болады. | Материалды меңгеруді бағалау сабақ бойы мұғалімнің формативті бағалауы, оқушының өзін-өзі бағалауы, өзін-өзі бағалауы арқылы жүзеге асырылады. Сабақта мұғалім «Бас бармақ» әдісін қолданады. | Ынтымақтастық ортасын құру, оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып, тапсырмалар құру, белсенділіктерін өзгерту, кеңестер беру. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Белгілер:
С = барлық сынып жұмыс Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс Ж = жеке жұмыс
Тәж = тәжірибе К = көрсету ҚБ = қалыптастырушы бағалау
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?