Секіру дағдылары. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары.


Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары5,6

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: Петропавл қаласы ХББ НЗМ

1 бөлім – Жеңіл атлетика Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Сынып: 7 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Секіру дағдылары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.3.1. Дене қасиеттерін жетілдіру үдерісін түсіну және көрсету

 Сабақ мақсаттары

Дене қасиеттерін жетілдіру үдерісін түсіндіру және көрсету

Бағалау критерийлері

Дене қасиеттерін жетілдіру үдерісін түсінеді.

Дене қасиеттерін жетілдіру үдерісін көрсете алады.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

Жеңіл атлетикадағы қозғалыс дағдылары жайлы өз білімдерін салыстыра және көрсете алады

Мыналарды қамтиды:

  • қауіпсіздік, тәуекел;
  • бір орыннан ұзындыққа секіру;
  • дене қасиеттері: жылдамдық, күш;
  • итерілу, ұшу, жерге түсу(қону).

Құндылықтарға баулу

Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, бір-біріне көмектесу

Пәнаралық

байланыстар

Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен ( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы.

АКТ қолдану дағдылары

Шағын құрылғылармен сабақты түсіру, ғаламтордан қажетті ақпаратты іздеу үшін ноутбукты қолдану.

Алдын ала білімі

Оқушылардың алдыңғы сабақтарда, сондай-ақ сабақтан тыс қызметте меңгерген жеңіл атлетика туралы білімдері мен дағдыларына ие.

Сабақтың барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақта жоспарланған қызмет

Құралдар

Сабақтың басы

10 минут

Сабақтың басында ерекше көңіл бөліну керек:

- оқушылардың зейінін қоюына;

- оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтауға/ОМ

- оқушылармен «жақын арадағы даму аймағын», сабақтың соңына күтілетін нәтижені анықтау.

(Б) Оқушылар, бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды.

(ЖЖ) Оқушылар арнайы жаттығулар орындайды.

Барлық жаттығулар үшін үлкен, таза алаң

Сабақтың ортасы

25 минут

(С,Т,ҚБ) Сыныпты оқушылар секіру дағдыларын дамытуға алып келетін тапсырмаларды орындайтын шағын топтарға бөлу.

1. Жылдам жүгіру кезінде әр бес қадамда итеріліп, «адымдап» секіруді орындау (5-6 рет).

2. Тізені кейдеге тартып, кедергі арқылы орнынан тұрып секіру (5-6 рет).

3. «Отырған» күйінде қонуымен орнынан тұрып жоғары секіру (мысалы, гимнастикалық мат) (5-6 рет).

4. Дәл осы жаттығу алты-сегіз жүгіру қадамымен (5-6 рет).

5. Қону орнына жақын орналасқан кедергі арқылы бес-алды қадам жүгіріп келіп секіру (5-6 рет).

6. Екі аяқпен итеріліп, орнынан ұзындыққа секіру (5-6 рет).

7. Алты-сегіз жүгіру қадамымен ұзындыққа секіру (5-6 рет).

Топта оқушылармен секіру дағдыларын жақсарту үшін ұсынылған тапсырмалардың қайсысымен тағы жұмыс істеу керектігін талқылаңыз.

Тапсырмаға дескрипторлар:

  • бір орыннан ұзындыққа секіру үшін аяқ бұлшық еттерінің жақсы физикалық деңгейде болу керек екендігін біледі;
  • бір орыннан ұзындыққа секірудегі орындалатын қимылдар реттілін сақтайды.

Жүгіру жолы немесе үлкен бос кеңістік.

Фишкалар, конустар, мұғалім үшін ысқырық, бор, секунд өлшегіш.

Жаңадан бастаушылар үшін жүгіру әліпбиі:

https://www.youtube.com/watch?v=lGjp9ydQ38c&ebc=ANyPxKpwxV-KBDzZU_DP6yNSymprgUizMn952t4KJtzdVs_b6eEVNMpjOK_zK3GLC0W2lJwreanz93UtZtev235

Жүгіру жолы немесе үлкен бос кеңістік. Секунд өлшегіш

Сабақтың соңы

5 минут

Сабақтың соңында оқушылар рефлексия өткізеді:

  • нені білдім, неге үйрендім
  • не түсініксіз болып қалды
  • тағы немен жұмыс істеу қаже

Стикерлер, маркерлер, қаламдар.

Саралап оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Берілген жүгіру тапсырмасын орындау кезінде қиындық туған оқушыларға демді қалыпқа келтіріп, демалу үшін 30 секундтай уақыт беріп, қайта жалғастыру арқылы қолдау көрсетуді жоспарлап отырмын.

Қабілеті жоғары оқушыларға қашықтықты 200-300 метрге ұлғайтуды ұсынамын.

Материалды меңгеруді бағалау формативті бағалау арқылы барлық сабақ бойы жүзеге асады.

Мұғалім келесі сөздерді қолданады:

«Жақсы!», «Тамаша!», «Мұқияттырақ!», «Жинал!», «Сен бұдан да жақсы орындай аласың!»

Сұраңыз:

- Әр түрлі арақашықтықтарға жүгіру біздің ағзамызға қалай әсер етеді?

- Сіздер топтық жүгіруден кейін өздеріңізді қалай сезінесіздер?

Коллаборативті орта құру, оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып тапсырмалар құрастыру, қызмет түрін ауыстыру, кеңес беру.

Сабақ бойынша рефлексия

  • Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асатындай болды ма?
  • Барлық оқушылар ОМ жете алды ма?
  • Егер жете алмаса, неліктен жете алмады?
  • Сабақта саралап оқыту дұрыс жасалды ма?
  • Сабақта уақыт кезеңдері бұзылған жоқ па( уақыт жоспарын орындадым ба)?
  • Жоспарға қандай өзгерістер енгіздім және не үшін?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Белгілер:

Б = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс

Ж = жеке жұмыс Тәж = тәжірибе К = көрсету Ф = формативтік бағалау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу