Қауіпсіздік техникасы. Жүгіру және оның түрлері. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 1 бөлім – Жеңіл атлетика | Мектеп: | НИШ ФМН Костанай қаласы | |||||||||||
Мерзімі: | 13.09.2018 жыл | Мұғалім: | Еришев А.К. | |||||||||||
Сынып: | 7 | Қатысатындар саны: ______
| Сабақта Жоқ: ______ | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қауіпсіздік техникасы. Жүгіру және оның түрлері. | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.1.1. Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін қолдану | |||||||||||||
Жетістік критерийі |
| |||||||||||||
Тілдік мақсат | Қазақша: сөре, мәре, қашықтық. Руский: старт, финиш, дистанция. Английский: start, finish, distance. | |||||||||||||
Құндылықтарды арттыру | Сабақ кезінде оқушылардың бір-біріне деген сенімділігін арттыру. Топта әділ жұмыс жасауға бейімдеу. | |||||||||||||
Жалпы ғаламдық тәрбиелеу | Осы өмірдегі сезімділігін жауаптылықпен қарау. | |||||||||||||
АКТ қолдану дағдылар | Бейне жазба қарау | |||||||||||||
Өмірмен байланыс | Оқушылар жүгіргенде жүрек-қан тамырларын жақсартады және аяқ, қол бұлшық еттерін буындарын қатайтады және оқушылардың координацияларын дамытады. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика, биология | |||||||||||||
Алдыңғы білім | Жаттығулардың кең ауқымында қисындар мен олардың реттілігін бейімдеу | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | Оқушыларды сапқа тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен, жетістік критийлерін таныстыру. Қауіпсіздік әдісімен таныстыру. Бір орында: оңға, солға, кері бұрылу. Жүру: Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды белге қойып өкшемен жүру. Жартылай отырып жүру. Толық отырып жүру. Жеңіл жүгіріс. Жүріске ауысып, тынысалу жаттығуларын орындау. 1.Жалпы дамыту жаттығулары. Оқушылар шеңбер жасап бір орында тұрып қыздырыну жаттығуларын орындайды. Әр оқушы екі жаттығудан көрсетеді. Жаттығуда қателік жасаса, оқушылар қателіктерін жөңдейді. | |||||||||||||
Негізгі бөлім 60 минут | 1. (С,Ф) Топтағы оқушылар бір оқушының басшылық етуімен арнайы жүгіру жаттығуларын орындайды. Арнайы жүгіру жаттығуларының кешені. 1.Өкшеден аяқтың ұшына басып жүгіру 2. Жамбасты көтеріп жүгіру. 3. Қол белде,аяқты алға созып жүгіру. 4. Қол белде, аяқты артқа созып жүгіру. 5. Өкшені артқа көтеріп, екі алақанға тигізе жүгіру. 6. Аяқты қиылыстыра жүгіру. 7. Сирақты сілтеп жүгіру. 8. Бір орында секіру 9. Сол аяқпен секіру 10. Оң аяқпен секіру 11.Арқанмен алға қарай бағыттап жүгіру. 2.Қандай жүгіру қашықтығы қысқа, орта және ұзын қашықтықтарға жататынын талқылау; 3. Түрлі қашықтықтарға жүгіру техникасы бойынша оқыту фильмдері мен фотографияларды талдау; 4. Жүгіру жарыстарының ережелерін меңгеру; 5. Қысқа қашықтық Оқушылар жұптарда мұғалім ұсынған төменгі сөрені жетілдіру үшін пысықтау жаттығуларын орындайды: 1. 6-8 рет орнында тұрып ұзындыққа секіру; 2. жартылай отырып немесе екі қолын алға созып отырып, кейіннен доптың артынан сөрелік үдеумен бірге толтырылған допты лақтыру – 15-20 м 4-6 рет; 3. сөреден жүгіру, серіктесі бетпе-бет тұрып, басқа ойыншының иығына қолымен біреледі. Кедергімен жүгіру 6-8 рет 10 м; 4. Кейіннен сөреден жүгірумен бірге 5, 10, 15 сек. бойы «Назар аудар!» қалыбын ұстап тұру. 6. (Б, Ж, К, Ф) «Сөреге!», «Назар аудар!», «Жүгір!» сөресінен оқушылардың шығу аралығын өзгертіп, төменгі сөреден жүгіру. Оқушылар 4 адамнан кезекпен жүгіреді. 7. Сергіту сәтін өзін ойлап тап. | |||||||||||||
Қорытыңды 10 минут | Оқушылар көкіректі демді реттейді, демді ішке алғанда аяқтың ұшымен жүру, демді шығару. Көзді жұму, бүгін жақсы жасаған нәрсе туралы ойлану. Сабақтың жағымды жақтарын белгілеу. Рефлексия және бағалау. | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:Сабаққа барлығы толығымен қатысты. 2:Оқушылардың қысқы спорт түрлеріне қызығушылығы. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақтың барысында қызықты ойындар өткізу. 2: Тоқсанның соңында жарыс өткізу. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?